Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Zahuktava se priča oko 5 QB-eva koji idu u prvoj rundi (top 10 pikova). Juče Fields imao 2. pro dan - prisutni: 49ers, Patriots, Falcons (drže 4. pika), Jetsi (vrv za svaki slučaj, Wilson je njihov pik 99%), Denver i mislim Carolina iz nekog razloga. Mac Jones navodno važi za Shanahanovog favorita za #3 pika, navijačka baza i analitičari mole boga da je to dimna zavesa i da je Fields pik. Patriotsi su veoma zainteresovani za Fieldsa pa se vrv čeka šta će Ninersi odabrati pre potencijalnog trejda na gore. U ponedeljak još svoj 2. pro dan ima Trey Lance, Shanahan i Lynch će sigurno biti prisutni, Denver po 2. put, ne znam još za ostale timove. 

 

29.04. ne može da dodje dovoljno brzo :jerry:

Link to comment

Ja mislim da će Fieldsa izabrati. Mogu da zamislim da neko ima Jonesa rangiranog ispred Fieldsa, ali mi je teško da zamislim da je neko spreman da uloži 3 first roundera da bi uzeo Jonesa. On je možda za nijansu sigurniji pick, ali je Fieldsov ceiling baš značajno visočiji.

  • +1 2
Link to comment

ta priča da je Lance top5-top10 pick mi nije baš najjasnija. meni je on igrač da ga najranije uzmu Bearsi sa #20, a i to je reach. ne bi me iznenadilo da padne u drugu rundu ili čak i da ne bude među prvih 5 izabranih QBs. mnogo rizičan pick.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Lance se meni mnogo sviđa, tipični double threat QB. Vidim da ga porede sa Alenom... pun pogodak poređenje, s tim da je još brži i opasniji u trčanju. Jak kao konj, samo 20 godina a full grown men's body. Ono što nedostaje to je iskustvo, celu prošlu godinu nije igrao ali je 2019. bio sjajan. High reward prospekt po meni, ko god ga uzme ima franchise QB za budućnost. Mesta za napredak koliko hoćeš, ono što je bitno je da je veliki radnik koliko vidim...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment

on je FCS igrač. To je druga liga college fudbala. Igrao je protiv kojekakvih Dakota, Montana, Western i South Illinoisa. A njegov tim je osvojio otprilike 10 uzastopnih nacionalnih titula u toj konkurenciji. Oni su superpower u toj ligi. Dovoljno je reć da će njegov left tackle će biti late 1st-early 2nd round pick na draftu.

kao potencijalno top5 pick na draftu u takvom timu protiv takve konkurencije, on ima ukupno manje od 2800 yarda. I to u čak 16 utakmica. Imao je nekoliko utakmica sa 60-70 passing yards, samo 2-3 utakmice sa više od 200 passing yards. Ne znam šta bih rekao, nisam pametan. Ne mora on imati 400 yards na svakoj utamici, ali brate ako protiv kojekakvih James Madisona i Illinois State nemaš više od 7-8 kompletiranih pasova šta ja onda da očekujem protiv NFL tima?

I to nije da igraju u snegu i vetru, tamo u Fargo igraju u dvorani.

Ja sam pogledao 3-4 njegove utakmice i kad sam gledao finale protiv nekih tu je on bacio sve ukupno 8-9 pasova, kompletirao 5-6 i imao još brat bratu 30-35 trčanja. A nije bila utakmica da su pobedili 30 razlike, pa da ne moraju da bacaju nego je bila egal utakmica. Za ove igrao bratina Ben DiNucci što je startovao za Cowboyse prošle sezone. Njegov tim nije mislio da on može da pobedi tu utakmicu passom. I sad treba neko da ga draftuje sa #3 overall pickom na NFL draftu?!

Dečko nije kompletirao više od 200 pasova u karijeri. Oko 300 pass attempts. Timovi koji malo više barataju sa analytics će da ga sklone sa boarda jer kod njega otprilike nema ni šta da se analizira :D

Od tih 200 pasova koje je on kompletirao veoma nizak procenat je bio pas na drugom readu, a do trećeg reada verovatno nikad nije došao. Tehnički uopšte nije loš koliko bi mogao neko da pomisli ako pogleda samo brojke i vidi gomilu tih utakmica sa 10ak kompletiranih pasova i 70-110 passing yards, ali ima i baš dosta što krupnih što sitnih nepravilnosti u igri. Otprilike idealan igrač da ga draftuješ sa #30 #31 ili #32 sa trade up. Draftovati ga sa top5 pickom je ludost.

  • +1 2
Link to comment

Jako teško, što bi se pomerali do trećeg pika ako neće uzeti QB... Jimmy G je prošlost i trebali su da ga trejduju umesto što tvrde da računaju na njega. Doduše, sa istorijom povreda gde je u 2018. i 2020. odigrao ukupno 9 utakmica od 32... pitanje je da li je bilo zainteresovanih da preuzmu toliki ugovor.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk



Link to comment

Tvrde da Jimmy ostaje da bi mu zadržali kakvu-takvu cenu, čist blef. Uostalom i ako ostane počeće sezonu kao QB1 sve do sledeće povrede ili neke krimi partije i onda leti na klupu. Problem je i što teško da ima timova ludih da preuzmu takav ugovor i istoriju povreda.

Link to comment

Nije Jimmyev ugovor više toliko problematičan. Ninersi sad mogu da ga cutuju bez skoro ikakvih posledica, tim koji bi eventualno trejdovao za njega isto to može da uradi u svakom trenutku.

Lynch se možda nada da Patsi neće uspeti da draftuju QB pa da ga njima uvalja.

Posle ovog trejda Ninersi milion posto uzimaju QB. 3 prva picka su QBs, Atlanta može da uzme jednog, Detroit nije isključen, Denver je u sigurno u igri, Carolina je uzela Darnolda i oni su verovatno out, Eagles možda vrebaju iz drugog plana. Washington i Bears mogu da probaju trejd da se ubace gore iznad Patsa. Verovatno će biti dosta trejdova u prvoj. Timovi koji ne žele da draftuju QB i npr ne treba im WR ili OT, takvi timovi će videti igrači koje oni žele padaju i padaju, a to je onda idealna situacija da rade trade down. Dallas npr ako na #10 ne dočeka Pittsa (a verovatno ga neće dočekati) koga će oni moći da uzmu? Imaće opciju da uzmu nekog od cornera ili da se spuste nekoliko mesta i uzmu verovatno istog tog cornera i usput zarade neki fin draft kapital. Dream scenario.

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 14.4.2021. at 23:41, omiljeni said:

Ali kad pogledaš kakvi sve igrači dobijaju bolje ugovore od njega. Bud Dupree, Leonard Floyd, Judon, Dee Ford i još 15-20 sličnih igrača dobijaju dosta bolje ugovore, iako Clowneyu nisu ni do kolena. Da je full zdrav on bi sigurno potpisao za 100 miliona i to lagano.

 

a zezas Milose. Dupree je bio odlican zadnje dve sezone. prosle godine 8 sackova na 11 tekmi, 11-0 su Steelersi bili sa njim, 1-5 bez njega. nije to samo do njega, naravno, ali njegove zadnje dve sezone su bolje od bilo koje koju je Clowney imao... e sada, da je Clowney vezao dve sezone zdrav, ko zna sta bi bilo, ali to je vec sbbkbb. a Dee Ford je uzeo pare nakon mamojebacke sezone u Chiefsima. jbg, usro ga career year kad je trebao uzeti kintu...

Link to comment

Pa i Dupree je potrgao ACL u decembru, u martu ga ovi potpišu za solidne pare. A pritom nemoš reći da je ikad imao odličnu sezonu, pa ni 2019, a pogotovo ne u 2020.

I to da su Steelersi gubili jer se on povredio je baš ono jaka teorija :D Drugi deo sezone im se raspadao napad. Ali su imali sreću da ukradu pobedu Cowboysima kojima je tad startovao dal beše DiNucci ili Gilbert, pa su pobedili i raspale Bengalse i Jagse. A onda je sve otišlo dovraga i sve su pogubili. Ben nije mogao da se sastavi, a i vezali su 5-6 utakmica sa oko 1.5-2 yarda po nošenju.

Clowney je za Dupreea igračina.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Jean-Luc Picard said:

 

:fantom:

 

 

 

To je treći postulat, ali četvrti postulat glasi:

You dont draft a project QB in top10, you draft a project QB with #32 or second round

 

Ako se muči protiv ove konkurencije zašto da ja očekujem da će da dobija NFL utakmice? 6 kompletiranih passova od kojih su 2-3 na WR screen. :unsure:

i 166 yards iz 30 trčanja. Ni ovo nije dobro. Play koji je odlučio utakmicu je bio za 45 yards kad ih je na 3rd&25 uhvatio spuštenih gaća, a ako to izbaciš ostaje 29att/121yds. jedva preko 4 yards po trčanju. To nisu brojevi dual threat QB nego nekog RB koji mora da grinda za svaki yard. I to se vidi na filmu. On je jak kao bik, ali da nije toliko jak onda ne bi mogao uzeti ni 50 yards trčanjem protiv ovih. Ja volim da vidim kad dual threat QB uništava uglove defanzivcima, a ne da trči kroz arm tackles ili da zbog te ogromne snage ostane na nogama i dočeka da dotrči i 10 njegovih ortaka i izguraju svi zajedno još 10-15 yards. To ne transliraTM baš dobro u NFL. Ako te defanzivci koji igraju u Missouri Valley konferenciji ne mogu oboriti, to ne znači da neće moći ni ovi što igraju u NFL, naprotiv. Njegov dual threat potencijal u NFL će biti u short yardage situacijama, u red zone i tu i tamo će da istrči nešto duže kad uhvati odbranu nespremnu. Taj njegov dual threat aspekt igre neće biti ni izbliza onom što mogu Lamar, Vick ili Kaepernick nego će biti više otprilike kao Dak Prescott/Steve McNair nivo. Da li će moći da bude i dobar u pass igri kao ova dvojica? Pa nije nemoguće, ali velik je to rizik koji se preuzima ako ga draftuješ u top10. Lawrence, Wilson, Fields i Jones su mnogo sigurniji izbor od njega.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...