Jump to content
IGNORED

The Lord of the Rings (2001-2003)


peralozac

Recommended Posts

Koliko ja znam "teska komercijala" je izraz za delo pravljeno sa ciljem da se proda sto je vise moguce. To sto je delo megapopularno ne znaci da je "komercijala" i mislim da Toni tu gresi. That said, ne vidim ni sta je problem cak i da nesto jeste teska komercijala ako je kvalitetno, i tu se slazem sa Tonijem. 

Link to comment
11 minutes ago, Hippie said:

ha! izletese mi neke vesti kako che kod nas konacno knjige u skolsku lektiru uvesti good2.gif 

 

Najbolji nacin da je ogade citavim generacijama. :)

Link to comment
21 minutes ago, Meazza said:

Koliko ja znam "teska komercijala" je izraz za delo pravljeno sa ciljem da se proda sto je vise moguce. To sto je delo megapopularno ne znaci da je "komercijala" i mislim da Toni tu gresi. That said, ne vidim ni sta je problem cak i da nesto jeste teska komercijala ako je kvalitetno, i tu se slazem sa Tonijem. 

+1000

 

A što se tiče jedne knjige, verovatno nemaju vremena da obrađuju lektiru od 1000+ strana

 

A ko hoće pročitaće sve tri u slobodno vreme

Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

A što se tiče jedne knjige, verovatno nemaju vremena da obrađuju lektiru od 1000+ strana

 

A ko hoće pročitaće sve tri u slobodno vreme

 

to sam i ja pomislila... bitno je da se klinci uvedu u dobre stvari

Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

A što se tiče jedne knjige, verovatno nemaju vremena da obrađuju lektiru od 1000+ strana

Ovo je sasvim razuman argument.

Međutim, u školskoj lektiri su i dalje Ana Karenjina (u školi mog sina čitali su samo deo, dok je u nekim drugim školama i dalje obavezan čitav roman), Karamazovi, Tihi Donovi i druge epopeje. Nije mi namera da polemišem o tome koja knjiga treba, ili ne treba da se nađe u lektiri, niti sudim o kvalitetu dela.

Sa lektirom koja je obimna mislim da je dovoljno za upoznavanje čitanje odlomaka, ili odabranih poglavlja, eseja o delu, diskusija, itd...

 

Zaboravio sam ko je osoba i na kojoj funkciji koja je obrazlagala promene lektire u televizijskom prilogu koji se prethodnih dana mogao videti. Jedan od argumenata je da se u lektiri nađu i dela koja korespondiraju i sa drugim medijima, pa tako i sa filmom, što je, rekao bih valjan argument.

 

I da, osim prve knjige Gospodara prstenova i Hobit je jedna od knjiga koje su uvrštene u izbor za lektiru. 

 

Edit: Vest

 

 

Edited by Ras
Link to comment

btw. ovo je baš onako potez ukorak s vremenom, djeca trenutno nemaju živaca za čitanje više od 1 tvita, a sad treba očekivati da će listati knjige od po 500 strana. Vidi se da su programe i njihove promjene pisali ljudi 40 i 50+

 

Srećom pa imaju ekranizacije

 

Plus, ko garantuje da će to isto pročitati i nastavni kadar :D

 

 

ja bih uveo stripove u lektiru, recimo Alana Forda ili Preachera, ali znam da je i to isto subjektivno, kao što su i ove predložene promjene subjektivne 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...