Jump to content
IGNORED

The Lord of the Rings (2001-2003)


peralozac

Recommended Posts

4 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Dal ste realni? Mislim, tvrdite da volite LOTR.

 

Pa ne skroz naravno, dva klinca od 15 godina na dvocasu srpskog dok se radila obrada pesme Slap... naravno da smo se i zajebavali (vidi Klinta kao Jomera npr.)

 

edit: i to sve pre 25+ godina. 

Edited by burekdzija
Link to comment
1 minute ago, burekdzija said:

 

Pa ne skroz naravno, dva klinca od 15 godina na dvocasu srpskog dok se radila obrada pesme Slap... naravno da smo se i zajebavali (vidi Klinta kao Jomera npr.)

 

Ma kapiram, zezam se i ja. Delimicno :D 

 

On je mogao da glumi Indianu Dzonsa i to je to. 

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Meni i mnogima koje znam je Šon Koneri bio prvi pik za Gandalfa. I ne samo nama, jer je, koliko se sećam, njemu prvo i bila ponuđena uloga, ali je odbio rekavši da njemu tu ništa nije jasno. Tek onda su angažovali McKellen-a, koji jeste uradio solidan posao, ali nikada me nije do kraja osvojio kao Gandalf, jer mi deluje previše prefinjeno i gospodstveno, ja Gandalfa zamišljam kao grubljeg lika.

 

Ja volim bata Šona samo tako, ali bilo mi je drago kada se izjalovilo njegovo učešće u filmu. Nekako mi se čini da bi bio suviše narodski tj. dopadljiv čarobnjak.

Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Kod mene i kuma je pre mnooogo godina to izgledalo ovako:

- Gandalf: naravno Connery

- Teoden: Patrick Stewart

- Aragorn: Harison Ford

- Elrond: Michael Caine

- Legolas: Rutger Hauer

- Eomer: Clint Eastwood

- Eowyn: Sigourney Weaver

- Boromir: Kurt Russel

- Galadrijela: nereseno Michelle Pfeiffer Helen Mirren i Meryl Streep (ova precrtana je bila Arwen)

- Golum: Rowan Atkinson

- Radagast: John Cleese

- Gimli: Brian Blessed / Dan Aykroyd / Jack Nicholson (ovde smo se najvise svadjali)

- Bombadil: Donald Sutherland / Robin Williams (isto smo se svadjali)

- Hobiti (ne znam ko je bio ko): Matthew Broderick, Christopher Walken (on je bio Pipin, to sam siguran), John Hurt, James Woods

- Bilbo: Eric Idle

- Sauron u nekom obliku ako se pojavljuje (barem glas): Marlon Brando

- Drvobradi (isto glas): James Earl Jones

- Saruman: Peter Cushing, onda kad smo saznali da je umro Christopher Lee.

 

Rezija: Terry Gilliam

 

Neverovatno da se secam ovoga :blink:

 

Au bre burekdžija al' si me zajeb'o. Varim ovaj tvoj kamen od bureka već pola sata i nisam daleko odmakao.:91_thumbsup:  

Link to comment
55 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Ma kapiram, zezam se i ja. Delimicno :D 

 

On je mogao da glumi Indianu Dzonsa i to je to. 

 

Sad sam se setio: drugi Aragorn nam

je bio Jürgen Prochnow.

Link to comment
1 hour ago, Ruxin said:

Koneri bi bio toliko užasan gandalf da bi to bilo skroz do jaja, +1 :lolol:

Može koneri gandalf al da sve vreme bude u onom junačkom crvenom autfitu iz zardoza :fantom:

Link to comment

LOTRe mnogo volem, gledam ih tradicionalno jednom u godinu-dve, i dan danas drze kvalitet i paznju. Zamerki sam imao kao i svi, ali sam vremenom oguglao, verovatno i nisam puno objektivan, ali recimo Helmov Ponor i Minas Tirit su mi mozda i najbolje ekranizovane epske bitke, pa ikada. Bile, nedvojbeno, do GoT s6.

 

Hobit, s druge strane, susta suprotnost, deluje mi sve preusiljeno i bez nekog duha, pomenuli ste ovde, Richard Armitage je katastrofalan izbor za glavnu ulogu (ja njega pamtim po ovome), a bitka pet armija mi je previse plasticna (na neke momente CGI bas strci). Odgledao sam ih po jednom sve, a jos uvek nisam dobio neku zelju da obnovim gradivo.

Link to comment
On 02/04/2018 at 8:35 AM, goofs said:

bitka pet armija mi je previse plasticna (na neke momente CGI bas strci)

 

Da, baš štrči na momente. Od glavnih negativnih utisaka tu je (već ranije pomenuta) nesrećna scena sa burićima, a ništa bolje nije ni makljanje sa goblinima.

 

S druge strane, ima Hobit i kvalitetnih epizoda. Dokumentarac na početku filma, sve scene sa (meni jako uverljivim) Šmaugom, mirnodopske scene sa Tranduilom, Galadrijelin fajt sa Sauronom itd. Posebno izdvajam nadmudrivanje Bilba i Goluma. To mi je odlično urađeno i ne dišem dok gledam :).

 

Ko o čemu, ja o extended verzijama. Kao i sa LOTR, mnogi razočarani bioskopskim Hobitom nikad nisu odgledali dodatni materijal, a ima dobrih stvari.

 

Ja gledam svih šest filmova. Krenem sa LOTR i tu sam skroz koncentrisan, pritiskam pauzu ako moram nešto drugo da obavim i slično. Gledanje Hobita mi je mnogo opuštenije. Koncentrišem se na scene koje volim, a u međuvremenu može i da se ide u wc, prave sendviči, telefonira...

 

I knjigama pristupam na isti nehronološki način. Prvo čitam LOTR, a Hobit i Silmarilion mi spadaju u dodatke na kraju.

 

 

Link to comment

Na scene snimane u Hobitu je jako uticala Lord of the Rings Online estetika i arhitektura, do te mere da sam imao utisak da su pojedini modeli iz igre prekopirani za izradu scenografije i kostimografije filma, koliko je to bilo moguće.

Link to comment

A nije vam štrčao CGI kod Džeksona, one masovne scene Helm's Deep i Fields of Pelenor? Kad gledaš orke iz ptičje perspektive a oni svi jednobojni, svi uniformi, marširaju u savršeno četvrtastim kohortama identičnih dimenzija, da im pozavide najdisciplinovanije rimske legije...

Link to comment
A nije vam štrčao CGI kod Džeksona, one masovne scene Helm's Deep i Fields of Pelenor? Kad gledaš orke iz ptičje perspektive a oni svi jednobojni, svi uniformi, marširaju u savršeno četvrtastim kohortama identičnih dimenzija, da im pozavide najdisciplinovanije rimske legije...


Oba CGI su kod Džeksona, verovatno si hteo da kažeš LOTR.

Stoje te zamerke ako se baš detaljno analizira, ali moja konačna presuda za LOTR CGI je "prirodno", a za Hobita pomalo "plastično" što reče goofs. Mada, možda je problem u onoj velikoj rezoluciji kojom je sniman Hobit...
Link to comment

LOTR je izašao 2001-2003, za ono što smo tada gledali na filmovima ono je više nego dobro. Ako se gleda iz današnje perspektive naravno ima stvari koje škripe (uvek se setim scene sa Balrogom), ali te stvari su počele da škripe tek nekih 5-6 godina nakon filma, oće reći posle 7-8 gledanja, a tad je već kasno za bilo šta da ti omrzne film.

 

Hobit s druge strane, velika očekivanja, a buđarac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...