Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

19 hours ago, Ankaa said:

Tastaura i touch pad ne reaguju kada podignem sistem (pre toga radi normalno), koristim externog misa i virtuelnu tastaturu, kako to da resim? Sistem je Windows 7, 64

Drajver?

 

Imam problem sa pretrazivanjem u Bigcommerce. Pretpostavljam da je slicno sa bilo kojim drugim pretrazivacem...

 

trazim "2136" - 0 results

trazim "2136L" 18 results

trazim "2136R" 17 results

 

(obe varijante su nepotpuni delovi SKU koda)

 

Srecom sam peske preko sajta provalio da za taj proizvod ima l i r u kodovima. Zar ne bi trebalo da mi da sve te rezultate kad trazim "2136"? Mozda neki dzoker simbol? Iz malog mozga sam izvukao da probam da stavim zvezdicu posle "2136" al nije pomoglo.

Edited by katamaran
Link to comment
On 15/12/2017 at 8:19 PM, katamaran said:

Imam problem sa pretrazivanjem u Bigcommerce. Pretpostavljam da je slicno sa bilo kojim drugim pretrazivacem...

 

trazim "2136" - 0 results

trazim "2136L" 18 results

trazim "2136R" 17 results

 

(obe varijante su nepotpuni delovi SKU koda)

 

Srecom sam peske preko sajta provalio da za taj proizvod ima l i r u kodovima. Zar ne bi trebalo da mi da sve te rezultate kad trazim "2136"? Mozda neki dzoker simbol? Iz malog mozga sam izvukao da probam da stavim zvezdicu posle "2136" al nije pomoglo.

 

Možda ekskluzivno vraća rezultate za 5+ karaktera u query-ju.

Šta se desi ako se potraži "136L" (ili nešto drugo, postojeće, u samo 4 karaktera)?

Link to comment
1 hour ago, Tpojka said:

 

Možda ekskluzivno vraća rezultate za 5+ karaktera u query-ju.

Šta se desi ako se potraži "136L" (ili nešto drugo, postojeće, u samo 4 karaktera)?

Nije to. Vecina proizvoda ima taj parrent SKU od 4 karaktera. Ubacivanje ovog l i r mi je napravilo problem jer mi je trebalo brzo da nadjem sve proizvode sa 2136

23 minutes ago, radisa said:

Probaj sa % na kraju...

Probacu

 

Mozda sam resio problem u medjuvremenu. Quick search sa leve strane brljavi ali izgleda da advanced search radi kako treba.

Edited by katamaran
Link to comment
2 hours ago, Ankaa said:

Garant.Hvala! Kako da ga namestiiiim? 

 

 

Ako miš šljaka, otvori njime Control Panel i nađi Device Manager, kad se on otvori, pogledaj pod "Keyboards" ima li ičeg. Ako postoji već tastatura koja je tu, a ne radi joj drajver, probaj right-click na nju pa "Update driver". Isto posle za touchpad koji je na "Mice and other pointing devices".

Link to comment
9 minutes ago, Tpojka said:

Moje pitanje je bilo da li se dobijaju rezultati za bilo koji search od 4 karaktera.

Sad sam probao sa drugim proizvodom (FVN2036) da trazim samo "2036" i izasli su mi rezultati za neki deseti proizvod koji ima samo 2036 kao taj parrent SKU. Advanced search iznad proizvoda izbaci sve proizvode koji sadrze "2036" u kodu tako da bi to trebalo da mi resava problem.

 

edit: resava. Sad sam probao da trazim 2136 u advanced i izbacio mi je i L i R varijante.

Edited by katamaran
Link to comment

Za sad sam samo sa tim jednim proizvodom imao taj problem. Jos mi je jednom pobrljavio kad sam trazio sdxxx pa mi je izbacio i sdxxx i ddxxx pa sam greskom editovao i ove sa dd (double varijanta a trebala mi samo single)

 

Advanced izgleda ne vileni.

Link to comment

E MAIL CLIENT HELP

 

Koji email client izabrati za umrežene korisnike u okviru firme? U mreži su sistemi uglavnom Win 10, a ima i win7. Potrebno je da svaki korisnik prati 2-3 različite mail adrese na svojoj platformi.

 

Hvala unapred.

Link to comment
10 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ako miš šljaka, otvori njime Control Panel i nađi Device Manager, kad se on otvori, pogledaj pod "Keyboards" ima li ičeg. Ako postoji već tastatura koja je tu, a ne radi joj drajver, probaj right-click na nju pa "Update driver". Isto posle za touchpad koji je na "Mice and other pointing devices".

hvala! kaze da je vec instaliran i up to date :/ 
zuti uzvicnik ikonica stoji pored njega. isto vazi i za wireless button driver i za touch pad i isto kaze da je vec instaliran i up to date. Na properties stoji Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39) sta jos mogu? hvala puno!

Link to comment

imam neki zajeban problem s kompom.

 

pre par sati sam aninstalirao izvesnu igru koju necemo imenovati, i nakon toga provalio da su mi svi fajlovi u folderu programi iz nekog razloga izbrisani, ukljucujuci i sva tri browsera, vlc player, i jos dosta toga. normalno, odmah sam restoreovao sistem na onaj od pre pet dana (pre windows updatea). sad, programi su opet tu, ali je problem sto shortcut za operu prosto ne radi, tj.nista se ne desava kad kliknem na njega. ista stvar je i s chromeom i firefoxom, a ostali programi rade kako treba.

 

sad ne znam sta cu, u operi imam gomilu bookmarkova od kojih se pola ne bih setio da moram opet da je instaliram. mozda system restore na jos raniji datum, ili moze nesto u registryju da se sredi? pomagajte!

Link to comment

Context Menu (desni klik) -> Properties
File location bi trebalo da kaže gdje je instaliran program.

Je li postoji instalacija tamo (u Programima ili gdje je već postavljena)?

Odnosno, ako postoji može li se pokrenuti `opera.exe` fajlom?

Link to comment

ne moze, evo sta dobijam:

 

This file does not have a program associated with it for performing this action. Please install a program or, if one is already installed, create an association in the Default Programs control panel.

 

fora je u tome sto su svi fajlovi tu, sve bi trebalo da fercera.

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...