Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Kako se cisti RAM ?

 

Zar se ne cisti automatski

 

e da - koju da kupim, DDR2, DDR3, DDR4? Gde se to gleda

Edited by Caligula
Link to comment

MIslio sam na čišćenje sbega nepotrebnog - u Afteru Purge + All memory and Disk cache. Uvek pre početka rada, tu može mnogo da se nakupi i uspori sve.

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Caligula said:

Imam star PC koji odlicno radi i nije bilo potrebe da ga menjam


 

 

E sad, u poslednje vreme poceo da zaglavljuje tamo gde mu je potrebna graficka memorija. Nekad fotosop, nekad afterefects, danas ono sto mi je rendao bez problema u 3D MAX cekam ga po 10 minuta, prosto zaglavi. Da li je do RAM memorije (ar ne bi prijavio da je uginula?) ili do graficke?

 

Treba mi za posao a ne mogu sad da kupujem sve komplet (maticna, procesor, graficka)

 

Prvo ga reinstaliraj pa onda gledaj sve ostalo.

Link to comment

Nikako. Do neke tačke pomažu ti programi za čišćenje, a onda beznadežno uspori.

 

Pre neki dan sam na poslu, posle duže rasprave sa pametnjakovićima, reinstalirao kompjuter na kom radim, poleteo je, a čišćen je uredno pre toga.

 

A da olakšaš sebi posao za ubuduće, kad reinstaliraš i ispodešavaš mašinu i staviš sve programe onda napraviš imidž diska i posle ga vraćaš u takvo stanje za 15 minuta.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

A da olakšaš sebi posao za ubuduće, kad reinstaliraš i ispodešavaš mašinu i staviš sve programe onda napraviš imidž diska i posle ga vraćaš u takvo stanje za 15 minuta.

Ja ne kapiram zašto užasno malo ljudi ovo radi... Ispremeštaš My Documents, mailove i slično na drugi disk, napraviš image i bukvalno bez trzavica za 15 minuta imaš novi komp kad ti zatreba.

Link to comment

Zato što im niko nije rekao da se skoro sve od podataka može prebaciti na drugi disk/particiju doslovno sa cut/paste i da će ubuduće sve biti snimano na tom drugom disku.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

@Caligula Glede RAMa, photoshop ima ispod radnog prozora onaj jezicak, pa izaberes efficiency, ako je ispod 90% treba pojacati RAM ili tamo u preferences ono let photoshop use.. Inace ako je ispod 100% iskoristio je sav ram i zapinje.

  • +1 1
Link to comment
Zato što im niko nije rekao da se skoro sve od podataka može prebaciti na drugi disk/particiju doslovno sa cut/paste i da će ubuduće sve biti snimano na tom drugom disku.
 
 
Samim cut/paste i onda će win sam da nađe to gde da snima?

E koji vam je software dobar za pravljenje image os?
.... Shiit has hit the fan!


Link to comment

Da, uđeš u C:/Users/<username> i sve foldere (osim AppData, koji ti se verovatno neće ni prikazati) prebaciš u neki folder na D, kog si prethodno napravio (User, Podaci, šta god). To je čitava priča.

 

Ja za pravljenje imidža koristim Paragon, ima i besplatna verzija.

 

edit: upravo u taj pomenuti AppData će se smestiti tona đubreta.

Edited by Anonymous
Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

Kako se cisti RAM ?

 

Zar se ne cisti automatski

 

e da - koju da kupim, DDR2, DDR3, DDR4? Gde se to gleda

 

Pogledaj model ploče na netu/kutiji/nekom programu koju memoriju koristi i koja je maksimalna frekvencija.

Takođe valja proveriti - a što mnogi ne rade - na kojoj brzini radi memorija, jer memorija ne radi uvek na maks brzini kada se nakači već mora u biosu da se nacifra na željeni takt. 

Takođe, ako ti je max npr 2400, a imaš 1600, prodaj tu i kupi dva modula od 16 na 2400. 

U win 10 na ctrl+alt+del --- Task manager --- Performance ćeš videti na kojoj frekvenciji ram radi (kao i koliko ga je, ali to znaš).

 

Link to comment

Ako nemas ssd, kupi, ubrzaces komp jedno 10 puta.

Za RAM instaliras cpu-z ili hwinfo i procitas koji ti je RAM i kupis isti takav, ako ga ima ili juris po KP.

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...