Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

mislim da ni sam me veruješ u ovo što si napisao
ali bitno da se bude uz rb
da ukinemo napredak u svim sportovima, jer rb....

Pa ne, najbolje da se RB nekako protera iz sporta koji su “upropastili” i onda će svima biti lepše narednih godina, ne znam kako da tumačim kuknjavu oko tog zamrzavanja, kao da će sad zahvaljujući tome da procveta šampionat i bude krljanje svaka trka (umesto što bi dobili Mercedes sa krugom viška od trećeg svaku trku). Uostalom sve najave govore u prilog tome da je Mercedes i dalje izpred svih sa razvojem agregata pa ne vidim što bi se ti uzbudjivao zbog ovih izboxovanih pravila, dominiraće Luis i mirna Bačka. Red Bullovi motivi su bilo čisto egzistencijalni u ovoj fazi sa zadržavanjem kakve-takve konkurentnosti. Branio bih ovaj kompromis i da ne favorizujem RB na gridu.

A napredak u ovom sportu može da se ostvari na milion načina a ne samo razvojem sirove snage motora, koju btw na kraju samo fabrički tim može da iskoristi, ne i customeri. Uostalom ova izjednačena sezona je dovela do toga da oba tima do zadnje trke rade na unapredjenjima bolida, makar i onim najsitniiim, i povade sve trikove iz džaka, ne vidim ništa loše u tome, sport je napredovao sve do 22. trke, a ne kao ranijih godina kada se razvoji zamrznu oko leta i fokus baci na sledeću sezonu. Ako tako bude i narednih sezona da li je to onda nazadovanje razvoja sporta?

@Radoye Ako je sve odradjeno zarad tih pogodnosti od 2026 onda naravno treba da bude protesta ostalih timova ili da i ostali posegnu za sličnom trikovima. I dalje mislim da u 2026 RB ulazi u deal sa Porscheom ali videćemo, svašta se u ovom sportu izdešava u par meseci, a da ne pričamo o 4 godine.
  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, ducca said:

@Radoye Ako je sve odradjeno zarad tih pogodnosti od 2026 onda naravno treba da bude protesta ostalih timova ili da i ostali posegnu za sličnom trikovima. I dalje mislim da u 2026 RB ulazi u deal sa Porscheom ali videćemo, svašta se u ovom sportu izdešava u par meseci, a da ne pričamo o 4 godine.


Tako kaze Dr Marko:
 

Quote

Dr Helmut Marko said the preparations for 2022 are on schedule, including building up the Red Bull Powertrains project.

 

"We got off to a good start and will be operational around the summer," he revealed. "The decision to do it ourselves in the first place was purely dependent on freezing further development, otherwise we wouldn't have had a chance with this complicated thing."

 

However, a Honda logo is likely to remain on the 2022 car, and many of the same Japanese officials will still be in the Red Bull garage next year.

 

"There has been a rethink at Honda," Marko admitted. "They realised that they could use the knowledge about the battery in Formula 1 for their regular cars."

 

"This is of course very nice for us. It means we only have to do the calibrations and fine-tuning by ourselves. We don't have to touch the engines until 2025, because they will come entirely from Japan."
 

"So the intellectual property will remain with Honda. We will then be a newcomer under the new regulations of 2026."


(treba nam smajli koji sleze ramenima)

Link to comment
On 28.1.2022. at 20:41, ducca said:

Opet ako neko odskoči i bude koplje ispred drugih biće to Mercedes pa će svakako imati unapred zatvorene još 4 titule. Uostalom već su od Brazila pokazali da sa konjažom šiju lagano sve ostale pa nešto ne bih rekao da će mart dočekati a da nisu i dalje za glavu ispred, bar.

 

Ovo. Ako je unapređivanje dozvoljeno samo za domen pouzdanosti, što je i glavni razlog zbog koga su čekali da tek u Brazilu odšrafe ono čudovište, navijači Mercedesa da se u dupe šutiraju. E sad, ostali su realno zakinuti, ali i u pat poziciji jer niko od fabričke trojke ne želi da im da motor, baš kao što reče ducca.

 

Iskreno, bilo bi ekstra da neko potpuno peti provali sve što ide s novim pravilima o aerodinamici i odnese šnjur. Mick šampion? :laugh:

Link to comment
2 hours ago, ducca said:

Danas Haas otvara sezonu predstavljanjem svog “izazivača”.

 

Kako sam procitao, danas predstavljaju samo nove boje bolida. Za pravi bolid cemo jos sacekati.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...