Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

2 minutes ago, Aleksandar88 said:

Keke Rozberg koji je imao koliko beše pobeda u sezoni kada je osvojio jedinu titulu, jednu-dve emoji16.png?

Ma nije to bitno, meni je bio interesantan za gledanje.

Link to comment

Jednu valjda...to je sezona u kojoj je Žil Vilnev poginuo, a Pironi doživeo nesreću zbog koje više nije vozio u F1 ( i to dok je bio vodeći u plasmanu).

 

Prost i Pikea sa nepouzdanim turbo mašinama, i Rozberg ni kriv ni dužan postade prvak. Jedno od prvih sećanja na F1 je njegovo pominjanje u prenosima i rečenica, svetski prvak Keke Rozberg, tad sam mislio da je on najbolji vozač u F1. :D  

Link to comment
2 hours ago, Aleksandar88 said:

Keke Rozberg koji je imao koliko beše pobeda u sezoni kada je osvojio jedinu titulu, jednu-dve emoji16.png?

 

Te godine je Ferari bio neprikosnoven ali su izgubili oba vozaca tokom sezone dok je Kekeov Vilijams bio tek cetvrti u poretku konstruktora, iza Ferarija, Meklarena i Renoa. Keke je imao fantasticnih voznji te sezone iako je pobedio samo jednom. Inace niko nije te godine pobedio vise od dva puta.
 

 

I Majk Hotorn je 1958. uzeo titulu sa samo jednom pobedom spram Mosovih 4 pa ga niko ne osporava zbog toga. I Hotorn i Fil Hil (sampion za 1961.) su za celu karijeru skupili samo po 3 pobede pa su opet zasluzeno svetski prvaci i legende auto-sporta ali na Kekea svi zapusavaju nos.

 

Inace malo je poznato da je Keke pobedio na svom debiju u F1 bolidu vozeci za Teodor (to je nesto otprilike na nivou nekadasnjeg Minardija - simpaticni amateri koje svi preticu za po krug) 1978 na Silverstonu na trci van sampionata po ogromnoj kisi:
 

 

Link to comment

Proseravanje. Verovatno FIA ne zeli da isprepada Aston Martin koji dogodine treba da uleti u RP. Ovo je minimum trebalo da bude diskvalifikacija sa svih trka do sada.

Link to comment

Idealno bi bilo da bord Mercedesa smeni austrijskog prevaranta pošto je brend direktno upleten u ovu šaradu. Pa nek vara sa svojim drugarom Strolom do mile volje.

Link to comment
25 minutes ago, Radoye said:

Proseravanje. Verovatno FIA ne zeli da isprepada Aston Martin koji dogodine treba da uleti u RP. Ovo je minimum trebalo da bude diskvalifikacija sa svih trka do sada.

 

Pa to je tipicna FIA odluka, politicki motivisana i satro balansirana. Ja sam iznenadjen da su ih uopste kaznili, ocekivao sam da ce biti kao sa Ferrarijem.

 

RP ce nastaviti sa ovim bolidom do kraja sezone bez ikakvih posledica, a onda kao od sledece sezone vise nece biti moguce ovako iskopirati tudji bolid.

 

Kad samo pomislim na najavljeni budget cap i koliko ce tu samo biti varanja, pre svega medju vodecom trojkom, koji ce proci nekaznjeno..

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Idealno bi bilo da bord Mercedesa smeni austrijskog prevaranta pošto je brend direktno upleten u ovu šaradu. Pa nek vara sa svojim drugarom Strolom do mile volje.

 

To bi bilo odlicno, i neka dovedu Binotta, on zna kako se vodi F1 tim, a Toto nek predje u Mclaren pa da padne titula za godinu, dve :D

Link to comment

Ferari i Meklaren ulažbu žalbu na odluku...verovatno i Renault. Austrijski prevarant je danas bio mnogo iznerviran, biće ovde još perja.

 

Svidja mi se što je Meklaren skupio muda, danas je Toto posebno pobesneo na Zeka Brauna i Kler Vilijams...valjda očekuje da mu se sagnu što im daje motore.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...