Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

Pogledao prvu epizodu, teška srca raportiram da je ovo neka bizarna bastardizacija Tolkina.

 

Na stranu sumanuta Galadrijela, ali istorija celog sveta je nenormalno izvitoperena. Valjda iz legalnih razloga nisu smeli da pominju Silmarile, pa nam objašnjavaju da su vilenjaci došli na ovaj svet tek kad je Morgoth ubio drveća Valinora, navodno iz nezajažljive želje za osvetom :blink: Čitava rasa Feanora, jebote!

 

Onda tako ratovali, ratovali, ratovali, i na kraju nekako valjda pobedili... e, ali nije dosta. Iako većina misli da su uspešno potamanili sve tvorevine Morgotha, Galadrijela i njen brat (neimenovan) kapiraju da je Sauron preživeo i nastavlja tradiciju svog pokojnog gazde.

 

Galadrijeli nude da se vrati u Raj™ iz kog je potekla, ali ona odbija jer hoće još da se bije. Osvetnički rat se ima voditi do poslednje kapi orkčke krvi! Ili čak zauvek zato što joj je Sauron ubio brata, nije najjasnije. U svakom slučaju je potpuno psihotična motivacija glavnog lika, bizarna želja za genocidom. 

 

Ono što Ruksi kaže za duh originala koji valja ispoštovati? Ovde je taj duh bent over a barrel i žestoko znate već šta. 

 

Silmarilion je, ko ne zna, priča o iskupljenju palih anđela. Vilenjaci nepametno, vođeni Feanorom, pohrle iz rajskog u smrtni svet da isteruju pravdu i povrate ukradenu imovinu. Pravedničke pobude ali takođe ponos i pohlepa. Bore se vekovima, gube katastrofalno, svi odreda priznaju da su se žestoko zajebali (osim direktnih potomaka Feanorovih, koji i dalje žele da povrate Silmarile po svaku cenu iako evidentno ne mogu.) Spase ih ljubav - Earendil, prvo i jedino dete vile i čoveka, otplovi do Raja™ i zamoli bogove™ za oprost grehova. Ovi se sažale, dođu u pomoć svojoj posrnuloj deci, sjebu Morgota kao ništa, usput razruše pola sveta. Onda ponude vilenjacima da se vrate sa njima u Raj - samo oni koji su se u međuvremenu zaljubili u ovaj falični svet, takav kakav je, prirodu i sve što ide uz to, odluče da ostanu još neko vreme.

 

Dakle ljubav i pokajanje, junaštvo i oproštaj, to su teme dela, to je "duh originala".

 

Rings of Power pušta sve to niz vodu i priča neku sasvim drugu priču u kojoj se likovi slično isto zovu ali tematski veze nemaju ni sa čim.

 

 

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, burekdzija said:

Da se ne prave filmovi po jebenim video igrama?

 

znači ne vredi uopšte prenositi likove i setting iz npr mass effecta ili bioshocka na film, ako usput ne možemo verno da prenesemo ceo plot? ne vidim razlog za to jer postoji gomila odličnih settinga u igrama koje bih rado video na filmu, a plotovi su tu svakako obično najtanji deo, ali poštujem.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
4 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

znači ne vredi uopšte prenositi likove i setting iz npr mass effecta ili bioshocka na film, ako usput ne možemo verno da prenesemo ceo plot? ne vidim razlog za to jer postoji gomila odličnih settinga u igrama koje bih rado video na filmu, a plotovi su tu obično najtanji deo, ali poštujem.

 

Mass Effect setting jebote :lolol: Mislim fino je to, ali nemojmo se praviti da nije težak bućkuriš sastavljen od pokradenih delova iz bezbroj drugih SF franšiza. Ništa tu nema da se adaptira, takav isti "setting" mogu ja da ti napišem za mesec dana, tj. da ga skrpim od starijih i boljih radova i nalepim koju etiketu hoćeš, ne moramo ništa da platimo EA.

 

A ako nas neko optuži za neoriginalnost, samo slegnemo ramenima i kažemo "omaž". 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

meh ceo svet je remiks, originalnost je precenjena. :dry: mass effect sam uzeo za primer jer mislim da je to definitivno igra u kojoj su setting i likovi jači od zapleta. ako neko nekad bude hteo da ih iskoristi na filmu ne vidim razlog da to ne uradi.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pogledao prvu epizodu, teška srca raportiram da je ovo neka bizarna bastardizacija Tolkina.

 

Na stranu sumanuta Galadrijela, ali istorija celog sveta je nenormalno izvitoperena. Valjda iz legalnih razloga nisu smeli da pominju Silmarile, pa nam objašnjavaju da su vilenjaci došli na ovaj svet tek kad je Morgoth ubio drveća Valinora, navodno iz nezajažljive želje za osvetom :blink: Čitava rasa Feanora, jebote!

 

Onda tako ratovali, ratovali, ratovali, i na kraju nekako valjda pobedili... e, ali nije dosta. Iako većina misli da su uspešno potamanili sve tvorevine Morgotha, Galadrijela i njen brat (neimenovan) kapiraju da je Sauron preživeo i nastavlja tradiciju svog pokojnog gazde.

 

Galadrijeli nude da se vrati u Raj™ iz kog je potekla, ali ona odbija jer hoće još da se bije. Osvetnički rat se ima voditi do poslednje kapi orkčke krvi! Ili čak zauvek zato što joj je Sauron ubio brata, nije najjasnije. U svakom slučaju je potpuno psihotična motivacija glavnog lika, bizarna želja za genocidom. 

 

Ono što Ruksi kaže za duh originala koji valja ispoštovati? Ovde je taj duh bent over a barrel i žestoko znate već šta. 

 

Silmarilion je, ko ne zna, priča o iskupljenju palih anđela. Vilenjaci nepametno, vođeni Feanorom, pohrle iz rajskog u smrtni svet da isteruju pravdu i povrate ukradenu imovinu. Pravedničke pobude ali takođe ponos i pohlepa. Bore se vekovima, gube katastrofalno, svi odreda priznaju da su se žestoko zajebali (osim direktnih potomaka Feanorovih, koji i dalje žele da povrate Silmarile po svaku cenu iako evidentno ne mogu.) Spase ih ljubav - Earendil, prvo i jedino dete vile i čoveka, otplovi do Raja™ i zamoli bogove™ za oprost grehova. Ovi se sažale, dođu u pomoć svojoj posrnuloj deci, sjebu Morgota kao ništa, usput razruše pola sveta. Onda ponude vilenjacima da se vrate sa njima u Raj - samo oni koji su se u međuvremenu zaljubili u ovaj falični svet, takav kakav je, prirodu i sve što ide uz to, odluče da ostanu još neko vreme.

 

Dakle ljubav i pokajanje, junaštvo i oproštaj, to su teme dela, to je "duh originala".

 

Rings of Power pušta sve to niz vodu i priča neku sasvim drugu priču u kojoj se likovi slično isto zovu ali tematski veze nemaju ni sa čim.

 

 

Ima li u tom svetu neka tvrdjava sa nekim hrabrim braniocima u okruzenju,pitam onako?

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

To kad bi se zajebavali. 

 

Ako bih ja sutra otkupio pravo na adaptaciju npr. Derviš i smrt, a onda je snimio kao romantičnu komediju, da li bi trebalo vrednovati moj uradak isključivo po tome da li je dovoljno romantičan i/ili duhovit? Naravno da ne.

 

Uvek postoji implicitna obaveza vernosti originalu, često i više nego implicitna.

 

 

Nisam siguran. Ja sam npr. priličan fan Šerloka Holmsa, i super su mi i Jeremy Brett/Edward Hardwick i Jonny Lee Miller/Lucy Liu iako ne mogu biti više različiti

Link to comment

Nisam fan LoTR, odgledao sam sve filmove (LoTR 2-3 puta, Hobita samo jednom) i znam ponešto što sam pokupio iz krivudavih puteva linkova na Wikipediji.

 

Generalno mi je ovo ok. Lepo izgleda i skupo je, na prvi pogled deluje da će jedno sezona ili dve sve biti rascepkano po regionima a da će tek posle priča da se spoji u jednu ili dve centralne niti.

 

Najnejasnija mi je Galadriel, ajde potencijalna osveta i sve to, ali koji djavo ide do kapije raja da bi skočila u vodu i plivala nazad. Aj da je bar to iskoristila sa sakrije indentitet, ali jok, ona prvom random mornaru kaže svoje ime.

 

Od ostalih random stvari:

 

One dve Hobitkinje su za sad 1/1 gender swaped Frodo i Sam.

 

Patuljak i vilenjak imaju finu hemiju.

 

Kovač ne da liči na Vilovnjaka, nego bukvalno deluje kao da su ga digitalno ostarili.

 

Samohrana majka ode na keca da traži gde se razbolela krava, i ostavlja dete bez reči.

 

Negi ovaj sto je pao sa nebesa, jel ima šanse da je to Sauron iz neke kome/svemirskog izgnanstva/sna pa se još nije potpuno povratio, jer za sada ga crtaju da bude negativac.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, *edited by mod said:

Negi ovaj sto je pao sa nebesa, jel ima šanse da je to Sauron iz neke kome/svemirskog izgnanstva/sna pa se još nije potpuno povratio, jer za sada ga crtaju da bude negativac.

 

Ma Gandalf 1/1.

  • +1 1
Link to comment

uglavnom delim utiske sa editedom, a i prilazim iz slične pozicije (mislim da nisam odgledao sve hobite, vrlo su dosadni)

 

vide se bezosovi dolari na ekranu, mogle bi epizode biti kraće za 10 min, nisam siguran koliko mi se sviđa casting galadriele a i character choices joj jesu malo smarački za sad, cenim dozu horora u drugoj epizodi, ima zanimljivih scena, rodno je i rasno inkluzivan...nije užasno gledaće se.

 

nego jesu li izumeli konje u ovom univerzumu, zašto svuda idu peške?

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ma Gandalf 1/1.

 

Možda i Radagast, a možda i plavi čarobnjak, mada meni deluje da je u sivom, i počinje da voli hob...erhm...sori, harfute il šta, pa tako deluje da je Gandalf 1/1

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ma Gandalf 1/1.

To sam prvo pomislio, ali me je pokolebala ona fora iz prve epizode "Dvde je toliko zlo da ni vatra nije topla" i to sto se zenski Frodo ne opece kada upadne u krater.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Pokojni Ruxin said:

uglavnom delim utiske sa editedom, a i prilazim iz slične pozicije (mislim da nisam odgledao sve hobite, vrlo su dosadni)

 

vide se bezosovi dolari na ekranu, mogle bi epizode biti kraće za 10 min, nisam siguran koliko mi se sviđa casting galadriele a i character choices joj jesu malo smarački za sad, cenim dozu horora u drugoj epizodi, ima zanimljivih scena, rodno je i rasno inkluzivan...nije užasno gledaće se.

 

nego jesu li izumeli konje u ovom univerzumu, zašto svuda idu peške?

 

Jesu, ima u trejleru kada Galadrijel predvodi juriš konjice :D

 

E sad, što idu peške, posebno oni jadni ljudi koji nisu besmrtni i nemaju ogromna stopala, good question!

Mene interesuje koliko su pešačili Kelebrimbor i Elrond dok nisu poljubili vrata.

 

Meni nije legla inkluzija ovde, ali generalno samo zato što je token inkluzija, ako treba da bude šareno onda nek bude skroz šareno, ovako postoji samo jedan black elf da sam video, što nije pola Galadrijeline čete bilo žensko i prošarano. I gde su latinosi i kinezi!

 

Za Galadrijel sam isto rekao, ali nekako su svi elfovi malo pomereni od mog očekivanja, ili su njanjavi ili pretvrdi.

 

 

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:
To sam prvo pomislio, ali me je pokolebala ona fora iz prve epizode "Dvde je toliko zlo da ni vatra nije topla" i to sto se zenski Frodo ne opece kada upadne u krater.


Joj da, glupe li opservacije! Zlo, to je kad vatra ne peče biggrin.png

Jel i Balrogova vatra hladna, onda, ili Mount Doon i sve druge vatre po Mordoru? GTFOH.

Nema mnogo smisla da Sauron pada s neba sad, i to baš među hobite. Ali i Gandalf i Sauron su maiars, anđeoska bića istog reda, tako da sličnosti mogu da postoje. Mogu da se iskoriste kao bait & switch, da budemo kao malo zapitani ko je na čijoj strani, mystery box!

(That said, nema mnogo smisla ni da Gandalf i društvo padaju sad, ali šta da se radi.)

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...