Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

meni ovo deluje kao da ću da pogledam par epizoda pre nego što dam vrednosni sud jer sam odrastao čovek i stabilna ličnos

 

ali nerdovima ionako nije glavna zabava gledanje, već pljuvanje i razbacivanje beskorisnim nerdovskim poznavanjem fiktivnih univerzuma, tako da ne sumnjam da je za njih žurka uveliko počela :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
21 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

meni ovo deluje kao da ću da pogledam par epizoda pre nego što dam vrednosni sud jer sam odrastao čovek i stabilna ličnos

 

ali nerdovima ionako nije glavna zabava gledanje, već pljuvanje i razbacivanje beskorisnim nerdovskim poznavanjem fiktivnih univerzuma, tako da ne sumnjam da je za njih žurka uveliko počela :fantom:

 

Slobodno se pravi da ti je zabava gledanje, ali najčešće ti ne bude dovoljno zabavno pa moraš da ga začiniš snishodljivim podjebavanjem.

 

Gredu iz oka svoga itede.

 

 

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Slobodno se pravi da ti je zabava gledanje, ali najčešće ti ne bude dovoljno zabavno pa moraš da ga začiniš snishodljivim podjebavanjem.

 

Gredu iz oka svoga itede.

 

nemoj mi to povezivati, ne moram ja ni da gledam da bih kenjao po critical drinkerima.

 

nije da postoji pogrešan način da se konzumira umetnost, ali taj način je definitivno pogrešan  :fantom:

Link to comment
  • 2 weeks later...

hard core fanovi nisu bili srećni davno pre nego što je izašlo, a i pridaju sebi preveliki značaj

 

šanse nema da je pola tih kečeva zaista gledalo :yawn2:

Edited by Pokojni Ruxin
  • -1 1
Link to comment

Dočim su sve desetke gledale i vrištale od zadovoljstva? Pošto ne postoji market incentive za budženje pozitivnih ocena, a za budženje negativnih postoji - čitava Big Nerdy industrija.

  • +1 3
Link to comment

big nerdy industrija prodaje outrage i živi sasvim lepo od toga. pa onda kao nuspojava dođu ovi outrageovani da im ga steraju svima po imdb, rt i metacriticima

 

ne znam koliko su desetke autentične, ali kontam da ima masa overly enthusiastic ljudi kojima ako nešto iole valja automatski je 10...ako je benzos sprcao svoje milijarde u ovih 4k pozitivnih ocena to bi bilo vazda patetično

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Mi privodimo prvu epizodu kraju. Devojka koja je veliki fan Tolkina već dobrano mrzi ovu seriju.

Ja nisam nikada zagrizao previše, ali znam dovoljno da mi neke stvari već sada smetuckaju, ne sviđaju mi se frizurice i malko oklopi, narativ naravno.

Baš mi se sviđaju lokacije, kadrovi i muzika mi za sada deluje skroz cool.

Da nemam tri blage veze o bilo čemu iz ovog sveta verovatno bi mi bilo bolje i malko lakše, ili još bolje da se svi zovu drugačije, da je svet za sebe.

Ali i dalje ima previše modenih tropa da bi bilo zabavno.

Još jedan snažni meh, ali bogat i lepo snimljen. Čini se da će zmajevi ove godine odneti pobedu, ako je meriti po prvih 38 minuta prvih epizoda. A ne meri se tako :D

Link to comment

Manite se IMDB ocena, od kad su poceli ratovi streaming platformi eksplodirali su i placeni recenzenti i ocenjivaci, malo ako se udubis i procesljas shvatis da lik xy daje 10ke svim HBO Max serijama, a keceve i dvojke svim Netlfixima i slicno.

  • Hvala 1
Link to comment

imdb ocene nikad nisu bile previše bitne, mene samo nerviraju ove beskonančne histerije. posebno kad se pokreću preventivno pre nego što je i izašlo.

 

prestanite da gradite fakin identitet na tome koji nerdovski IP volite, pa neće biti kraj sveta ako nekad izađe lotr koji nije po vašem ukusu. valjda je za nekog jbm li ga. a i da nije koga briga, amazon bacio pare u furunu good enough...vama niko nije ukrao ni knjige, ni tolkina, ni džeksonove filmove...eno ih stoje i dalje. 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

imdb ocene nikad nisu bile previše bitne, mene samo nerviraju ove beskonančne histerije. posebno kad se pokreću preventivno pre nego što je i izašlo.

 

prestanite da gradite fakin identitet na tome koji nerdovski IP volite, pa neće biti kraj sveta ako nekad izađe lotr koji nije po vašem ukusu. valjda je za nekog jbm li ga. a i da nije koga briga, amazon bacio pare u furunu good enough...vama niko nije ukrao ni knjige, ni tolkina, ni džeksonove filmove...eno ih stoje i dalje. 

 

Pa doooobro, nije baš tako.

Taj IP ne bi vredeo toliko da nije tih fanova. A i te stvari koje se prave a ruše taj famozni "kanon" bodu ljudima oči, nije valjda da nikada ništa nisi voleo toliko da te malko boli kada ga uništavaju?

 Takođe to uzima od šanse da ljudi vide ono što su želeli...

 

E sada, da li je to njihov samo problem, jeste, da li će se gledati, hoće, da li će imati nove fanove, da, da li baš u tolikoj meri kao stari, ne EDIT: sorry, "mislim da ne". I onda će neumitno biti trvenja, na nekom tolklin forumu, recimo, kada neko priča o Galadrijel, komandantu ovoga ili onoga, a drugi o nekoj drugoj. 

 

Mislim da nije to toliko jednostavno koliko se predstavlja, bilo da su odrasli ljudi ili ne... Uostalom, gledajući tako, šta tebi smeta što nekome smeta, gledaj i uživaj :)

Edited by Vapad
  • +1 1
Link to comment

lotr je serija knjiga napisanih pre 70 godina...to je ceo canon™ (da ne ulazim u to šta ja mislim o opterečivanju canonima), to niko ne može da promeni. sve ostalo su adaptacije. adaptacije imaju pravo da odudaraju ili ne odudaraju od izvornog materijala koliko hoće imho, jedini cilj treba da im bude da valjaju kao zasebno delo.

 

ja zaista ne vidim kako bilo koja adaptacija može da uništi tolkinove knjige.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...