Jump to content
IGNORED

Stranger Things-жал за младос’ или кад је било кул натапати косу лаком


porucnik vasic

Recommended Posts

Sećam se da sam svojevremeno u nekom osrednjem dokumentarcu čuo repliku jednog lika: Setite sem, to su još bile osamdesete kada se po provincijama SAD-a sa flašom votke borilo protiv zapada...

 

Lepa replika u levom dokumentarcu. Ovde se na njenom tragu razvija elemenat scene debelo opterećen konotacijama o političkoj svesti konkretnog proizvoda. Ne bi bilo generacije Pepsija da zauzvrat za otvorene fabrike u SSSR-u nije Pepsi kompanija dobila eksluzivan ugovor za distribuciju Stoličnaje u zapadnim zemljama...

 

Sve se pegla u jedan totalni sistem kome svaki element jednostavno pripada. Za to vreme, drama se raspada, gotovo da je i nema, važnije je da se usvoji sistem gledanja koji serija nudi od svih unutrašnjih vrednosti radnje...

Edited by Ajant23
Link to comment

Kada je već pominjan Twin Peaks. U jednoj od prvih epizoda je Linč u baru do ludila razvio scenu sa fiktivnim brendom cigara Morley, filmskom verijom Marlboroa...

 

A, ova obrnuta slova filmske verzije Stoličnaje su naprosto ništa. Jeftina šminka oznake na nivou otaljanog osmeha na licu kojim se šatro uspešno krije grč ispod...

Edited by Ajant23
Link to comment

Dečurlija od treće epizode postaju iritantana, adolescenti od početka,Vinona Jahačica konstantno ,kada sve to izpreskačeš dobiješ gomilu "Uskršnjih jajca"  ušuškanu u 

glam rok osamdesetih 

Link to comment

Dečurlija od treće epizode postaju iritantana, adolescenti od početka,Vinona Jahačica konstantno ,kada sve to izpreskačeš dobiješ gomilu "Uskršnjih jajca"  ušuškanu u 

glam rok osamdesetih 

Клинци су одлични. Ретко добро одрађена подела.

Link to comment

Odgledah i ja drugu sezonu. Simpatično, ali ništa više od toga. Prve se ni ne sećam najbolje, ali čini mi se da je malo bolje držala pažnju.

meni je prva sezona bila nekako "strasnija"

ovde se ich uplasih i falilo mi je humora

tek finalna epizoda me je naterala da vristim od smeha par puta

 

 

Prva je imala na svojoj strani misteriju koja drži pažnju i faktor svežine, ali mislim da je u globalu druga ipak nešto bolja.

mozda je ta misterija mogla da se iskompleksira dodatno nelinearno multifacetno itd :)

 

takodje OST sezone je osetno slab !

 

glede dece, rusim kosama je svanulo tek kod levog (zuma) okrtaja

 

plus, hej! ostade im demo-dog u frizideru :D

Edited by bosque
Link to comment

 

plus, hej! ostade im demo-dog u frizideru :D

 

+ 1 pripitomljet u apsajdaunu dirol.gif

 

i ko che sad docekati 2019u da vidimo kake mochi i ostali imaju

 

 

]008011_zpsz6ewfxnl.jpg

 

 

usput, ne razumem sto svi galame oko ove epizode.... da je malo drugacija - jeste.. al mi se cini kao prilicno bitna sto se tice treche sezone

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...