Jump to content
IGNORED

Stranger Things-жал за младос’ или кад је било кул натапати косу лаком


porucnik vasic

Recommended Posts

Аха. И Совјети одрађени до у детаљ су пародија. И мала црна Мери сју је пародија...Монти Пајтон.

Link to comment

Nema tu ni P od parodije, kao ni u prethodnim sezonama. Parodija implicira humor, a ovo je sve predstavljeno kao smrtno ozbiljno. 

 

Dakle u pravu si, to sa ruskom tajnom bazom ispod Indijane (koja je BTW sagrađena za manje od godinu dana, jer je tada bio zatvoren originalni gateway!) je teška debilana. Jedno je suspendovati disbelief kad su u pitanju monstrumi iz dimenzije X koji jedu malu decu, a nešto sasvim drugo kad ovosvetske fenomene predstavljaš na taj tralala način.

 

Ajde što su hteli da zajašu #russiagate zeitgeist, ali bar da su napravili neku diskretno špijunsku pričicu. Nego ne, gigantski facility sa internim vozilima i uniformisanim osobljem, čiji je izlaz u lokalnom tržnom centru. Naoružani ruski gardisti šetaju gradićem, ne jebu živu silu, pričaju ruski i likvidiraju ljude.

 

U pravu si i za malu crnkinju, nepodnošljiva je. Sladoledžijka nešto manje, kod nje samo plasiraju glupavi empowering u pokušaju - budi izrazito nadrkana prema svakom muškarcu u svojoj okolini, to će ti poslužiti kao character arc.

Link to comment

Više nisu znali šta da rade i kako da rade i onda su napravili očiglednu sprdnju sa pomenutim stvarima. Ako želiš da kažeš da je Neverending Story momenat bio ozbiljan onda jbg :D

 

Umesto parodije možeš da kažeš i karikiranje ako ti se više dopada, ali prilično sam uveren da braća ovu sezonu, među sobom, uopšte nisu shvatili ozbiljno već kao "ajde da se sprdamo malo"

 

Link to comment

Ako je i bilo ikakve sumnje da je treca sezona parodija, valjda je svakome bilo jasno da jeste kada su se pojavili undercover Rusi u Indijani koji u tajnoj bazi nose full uniforme i ordenje u neprijateljskoj teritoriji.

Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

Ako je i bilo ikakve sumnje da je treca sezona parodija, valjda je svakome bilo jasno da jeste kada su se pojavili undercover Rusi u Indijani koji u tajnoj bazi nose full uniforme i ordenje u neprijateljskoj teritoriji.

Пробај да се зајебеш и прочитај оно што је Вини написао. Никакве пародије нема. Све је то смртно озбиљно.

Edited by porucnik vasic
Link to comment
Пробај да се зајебеш и прочитај оно што је Вини написао. Никакве пародије нема. Све је то смртно озбиљно.
Ma da, prosto se vidi da su pucali na taj smrtno ozbiljan dokumentarni stil kao u Černobilju.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Ja ne znam šta je vama ljudi, tako možete da kažete i da je GOT parodija fantasy žanra. Ali nije, nego je prosto-naprosto sranje. Niti je svako sranje parodija, niti je svaka parodija sranje. 

 

Nemojte se stideti što vam se sviđa sranje. Ne bežite u okrilje nepostojeće parodije, ne tvrdite da gledate Stranger Things ironično. Nećete ispasti glupi u društvu ako kažete "meni se ovo baš sviđa, baš me briga šta ti misliš".

Link to comment
1 hour ago, precog said:

ocel neko u 100 maraka das kladi da bi se vasic klao sa vinijem da su umesto rusa bazu napravili npr. meksikanci ili nedajboze hrvati?

Nemaju Hrvati tehnologiju

Link to comment

Ja ne vidim nista smrtno ozbiljno u ST, pogotovo ne u trecoj sezoni, pogotovo x2 ako se treca sezona uporedi sa prvom. +1000 na ono sto je copkillah napisao. Ne mora parodija da bude Monti Pajton ili Lesli Nilsen da bi bila parodija, moze to i blaze i u naznakama. Ne morate je zvati parodijom, neka bude karikatura, zajebancija, sta god.

 

Deo sa Rusima je vrlo ocigledno to, pocev od same najave dogadjaja iz druge sezone, do onog spijuniranja onog lika sa pilatesa, do decjeg sjebavanja ruske baze, zavrsno sa serifskim sjebavanjem ruske baze. Ono, 80% filmova 80ih ima isti zaplet/rasplet, jedan covek ubija zli sistem prepun low-level henchmena i jednolicnih zlikovaca.

Link to comment

Da li to znači da je 80% filmova bilo parodija, karikatura, zajebancija, ili sprdnja?

 

Stranger Things ruske špijune predstavlja podjednako ozbiljno kao i Upside-Down body snatchers - egzistencijalna pretnja, smrtno ozbiljna ali nemoćna pred snagom drugarstva, nerdovštine, i materinskog preglumljavanjae ljubavi. 

 

Horor u prve dve sezone nije bio ni u kom smislu parodiran. Bio je detinjast i ne previše ubedljiv, ali nisu se sprdali sa Demogorgonom i ostalim natprirodnim pretnjama. Ovde zadržavaju isti ton, ali uvode ovosvetsku pretnju koja deluje potpuno debilno. Ja to tumačim kao tragičan manjak kvaliteta, za vas ne znam.

 

Ali opet, seriju je stvarno trebalo završiti posle prve sezone. Ovo sad nikako ne može da ne bude ceđenje suve drenovine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...