Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

2 hours ago, Meazza said:

 

Isuse boze, Modric bolji od Piksija. Spasi nas gospode gresne, uskoro ce kraj sveta. Znamenja su vec tu.

 

Dejo, Mijat, Modric - sve sami grmalji iz Kleka. Fizicki specimeni. Piksi njima kopacke da cisti.

 

Obrisite i temu i fudbal i ceo forum.

 

 

Oprosti a ko je približno postigao šta i Modrić? Igrao na nivou kojem i Modrić?

 

Ono, i Milijaš je bolji fudbaler od Gatuza ali...

 

 

Piksi je sigurno najbolji tehničar sa ovih prostora ali nažalost nije sreće imao po više osnova, ipak po jedno četvrtfinale WC i KEŠa je malo.

Link to comment
Just now, omiljeni said:

 

Kristina je belac. Ali on zato Neymaru može staviti samo soli na rep

 

Nemoj pogrešno da me razumeš, ima i belaca koji su elite tier atlete.

 

 

Ne pitam te da li je Kristina belac, znam da je belac. Pitam te da li trci kao crnac. Mislim na prime Kristijana Ronalda, ne na ovog od 35 godina. 

 

Kristina:

Quote

According to FIFA, Cristiano Ronaldo's fastest speed is 33.6 kmph or 21 mph.

 

Neymar:

Quote

In the current 2016/17 season, the former Santos forward has clocked the quickest individual speed of any Blaugrana player with his 34.83 km/h against Sporting Gijon.

 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Sjajan kriterijum, ko ima bar jednog pretka je crnog, taj je crnac... 

 

Zajebao si najvece pomerače stativa na forumu, a to nije baš lako... Počasna tituala Eraserhead u kategiriji sport, kao i u opštoj kategoriji je tvoja...

 

Iz nase perspektive zvuci sumanuto, ali iz americke vec ne: https://en.wikipedia.org/wiki/One-drop_rule

 

Doduse, Brazil je jos komplikovaniji od Amerike po pitanju tih rasnih klasifikacija.

Link to comment
16 minutes ago, dillinger said:

 

 

Oprosti a ko je približno postigao šta i Modrić? Igrao na nivou kojem i Modrić?

 

Ono, i Milijaš je bolji fudbaler od Gatuza ali...

 

 

Piksi je sigurno najbolji tehničar sa ovih prostora ali nažalost nije sreće imao po više osnova, ipak po jedno četvrtfinale WC i KEŠa je malo.

 

Modric nije fudbaler iz Srbije, to pod broj 1 - u originalnom postu sam namerno napisao najbolji srpski fudbaler u istoriji bas zato da bih izbegao ovakve rasprave. Da bi lik opet pomerio stative i ubacio druge drzave.

 

O ostalom mogu da raspravljam kad se zavrsi ova rasprava o genima, ali delimicno si i sam odgovorio na svoje pitanje. Modric igra u post-Bosmanovskom svetu u doba centralizacije moci i trofeja superklubova, a Piksi zbog sankcija nije smeo ni da ucestvuje na 3 internacionalna turnira kad je bio u svom peaku. Pa sad treba da poredimo karijere dva igraca koji su ziveli u drasticno razlicitim uslovima i da dolazimo do nekih validnih zakljucaka na osnovu toga.  Pa jos da Piksi moze samo nekom kopacke da cisti

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Kampokei said:

 

Iz nase perspektive zvuci sumanuto, ali iz americke vec ne: https://en.wikipedia.org/wiki/One-drop_rule

 

Doduse, Brazil je jos komplikovaniji od Amerike po pitanju tih rasnih klasifikacija.

 

Pa da, u nekim drzavama na Jugu, pre 100 godina (sa ociglednom konotacijom)

 

Quote

This concept became codified into the law of some states in the early 20th century. It was associated with the principle of "invisible blackness" that developed after the long history of racial interaction in the South, which had included the hardening of slavery as a racial caste and later segregation. The one-drop rule is defunct in law in the United States and was never codified into federal law.

 

 

Link to comment
Quote

As well as bagging a hat-trick against arguably the best goalkeeper in world football, David de Gea, the Real Madrid forward reached a top speed of 34km/h during Portugal's opener against Spain.

 
 

 

Dakle je li ovo crnacko ili ne-crnacko trcanje?

 

At The Age Of 33, Cristiano Ronaldo Records Top Speed At The World Cup

Link to comment

Najbolji paseri 2020 ( u nedostatku boljeg, izvor je igrica FIFA, tako da sigurno nije idealan :D pa vi  recite ako neko fali)

 

1. Kevin De Bruyne
2. Lionel Messi
3. Christian Eriksen
4. Toni Kroos
5. Luka Modrić
6. David Silva
7. Parejo
8. Miralem Pjanić
9. Neymar Jr
10 Cesc Fàbregas 
11. Bruno Fernandes
12. James Rodríguez
13. Hakim Ziyech
14. Mesut Özil
15. Eden Hazard
16. Paul Pogba
17. Iniesta
18. Koke
19. Joshua Kimmich
20. Ivan Rakitić
 

crna - zapadnoafrikanac

siva  - mixed race

Edited by Meazza
Link to comment
28 minutes ago, Meazza said:

 

Dakle je li ovo crnacko ili ne-crnacko trcanje?

 

Nije :sad:

34.8 >>> 34

u NFL terminologiji, to se zove separation. Ta razlika od 0.8 kph je oko 0.25 m/s

Da zanemarimo to što je Neymar startniji i mnogo ranije dostigne i lakše održava top speed, ako se pri tim brzinama trkamo npr 4.5 sekunde koliko je prosečan 40 yard dash, to je već preko 1 metar separationa što i nije baš mala razlika.

I to kad vidim tako zaokruženo na 34 km/h odmah mi probudi crv sumnje. Pre će biti da je reč o onih 33.6 koje si najpre spominjao? Ali ok, zažmurićemo na jedno oko, ovako je lepše za naslov, a i lakše se računa :fantom:

 

evo kako trče braća

 

https://nextgenstats.nfl.com/stats/top-plays/fastest-ball-carriers

 

ovo je samo za ball carriers. sigurno ima još dosta većih brzina kad im lopta nije u rukama, tj kad pokušavaju da naprave separation.

i za razliku od Kristine i Neymara, ovi nose kacigu i pedove. kad bi to skinuli bili bi još dosta brži. 

Jedini belac je McCaffrey na 5. mestu sa 21.95 mph (35.2 kmph). On je na Combine trčao oko 4.5 sec, a ima burazera koji idu 4.25-4.30.

Najbrži belac je bio čini mi se Troy Apke sa 4.35. To je dosta brže i od Neymara, ali je i dalje belac :) On je bio u 2018 draft class sa Penn State zajedno sa Barkleyom i Gesickim i njih trojica su oduvali ceo Combine. Apke i Gesicki su belci, nisu u baš u tih top10 najboljih atleta u istoriji Combinea, ali nisu ni daleko. Top25 sigurno.

 

 

Link to comment

Interesantno, znaci belac je u stanju da trci dosta brze od Neymara, ali je Neymarovo trcanje i dalje "crnacko", sto nam govori da je Neymar crnac. :hail:

 

Evo ovako, da se ne zajebavamo vise: sve si u pravu za crnce u fudbalu isto onoliko koliko si u pravu da je Neymar crnac, da je Dinjo drugi najbolji odmah posle Pelea, da Klek daje superiorne fudbalere, da su Englezi sposobniji za fudbal od Italijana i Spanaca jer su fizicki superiorniji, kao i da Piksi moze samo da cisti kopacke Mijatovicu. 

 

 

Link to comment

As he was helping to mastermind Netherlands' 5-1 demolition of Spain on Friday, Arjen Robben recorded the fasted speed ever clocked up by a footballer: 37km/h.

 

Verovatno ni to nije crnacko trcanje. :( Kao ni Bejlovih 36.9 km/h.

 

 

Edited by Meazza
Link to comment
8 minutes ago, Plajvi said:

Drugacije bi mi sad pricali da mu je ocistio kopacke u Tuluzu pre onog. Nije mogao da stigne od asistiranja za gol i penal. 

Mogao je očistiti kopačke i sebi pre penala protiv Argentine. ili Borca iz Banja Luke u finalu Kupa. :fantom:

 

Engleski fudbal je šuntavilo. Tu ima baš nekih dosta čudnih stvari. Oni 70ih povežu 7-8 titula Kupa Šampiona za redom, a u isto to vreme se ne plasiraju na 2 Svetska. To bi sad moglo da se i objasni nekako, ali 70ih nije bilo toliko stranaca po klubovima i ne znam kako se to uopšte moglo desiti.

A i ta tradicija je varljiva kategorija. Npr Mađari su nekad bili supersila, a već 40-50 godina ih nigde nema i služe samo da naš GOAT Mijat popravlja statse. Pre neku godinu su bili na Euro jer su uveli pravilo da na Euro ne idu samo Andora, San Marino, Luksembur, Lihenštajn i naši momci.

 

Link to comment

Bili su totalno kul Madjari na tom prvenstvu, nacionalni praznik kad su cepnuli Usterajh, i 3-3 s Penaldom. I protiv Belgije su igrali posteno pa dobili po guzici. Ali da, secam se i scena gde mi ruse tiket od 300 eura tako sto izgube 1-0 na Malti i slicno. Jednom mi je raspali Zalaegerseg sjebao tiket tako sto su tukli Mancester u kvalifikacijama za LS. 

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

Mogao je očistiti kopačke i sebi pre penala protiv Argentine. ili Borca iz Banja Luke u finalu Kupa. :fantom:

 

Engleski fudbal je šuntavilo. Tu ima baš nekih dosta čudnih stvari. Oni 70ih povežu 7-8 titula Kupa Šampiona za redom, a u isto to vreme se ne plasiraju na 2 Svetska. To bi sad moglo da se i objasni nekako, ali 70ih nije bilo toliko stranaca po klubovima i ne znam kako se to uopšte moglo desiti.

A i ta tradicija je varljiva kategorija. Npr Mađari su nekad bili supersila, a već 40-50 godina ih nigde nema i služe samo da naš GOAT Mijat popravlja statse. Pre neku godinu su bili na Euro jer su uveli pravilo da na Euro ne idu samo Andora, San Marino, Luksembur, Lihenštajn i naši momci.

 

 

Tradicija je varljiva kategorija, ali fizicka superiornost? Kad ono vidi vraga, Englezi nikad ni u finale Eura nisu usli. :lolol: Na SP samo jedno finale, kao domacini. Veoma neimpresivno kad pogledamo Italijane i Spance. 

 

Mislim da bi se sam Mijat grohotom smejao kad bi mu neko rekao da je GOAT.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...