Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Just now, napadaj said:

O tome bi moglo da se diskutuje, ali da skratim - moje mišljenje je da to može da se kaže.

 

LeBron često deluje kruto i drveno, ali on je fenomenalan u gotovo svim aspektima košarke i nesumnjivo bolji igrač od Brajanta, što se mene tiče. On razigrava svoje saigrače, vodi celokupnu igru, nije sebičan, niti siluje šut kao što je Brajant radio, a istovremeno je u svim svojim timovima do Lejkersa bio i fizički najdominantiji igrač ako se u obzir uzmu sve fizičke karakteristike, tj. skok, brzina, pokretljivost i drugo. Meni je on u prvih pet svih vremena i to verovatno na drugom ili trećem mestu, a Kobi tek deveti ili deseti.

Ja bih se složio, mada znam da smo u manjini.

Kobi mi je od samog početka izgledao kao Džordanova kopija, a takav se uspješno ne kopira.

Lebron jeste znao nestajati u nekim ključnim momentima, ali je definitivno kompletniji košarkaš nego što je bio Brajant  

Link to comment

Znam da je kompletniji i vidim po tvom opisu da je bolji lider i da bolje kapira igru, ali da li je bolji tehničar?

 

Doduše, ja toliko ne znam košarku da nisam siguran ni šta tačno pitam (ne bih umeo da kažem od čega se sastoji tehnika jednog košarkaša).

Edited by Meazza
Link to comment

U petak išao u lisine,u subotu na rođendan juče pravio slavu ,pogledam topik a omiljeni i meaca još raspravljaju jer bitnija veličina ili tehnika 

Ako ako samo napred   

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Znam da je kompletniji i vidim po tvom opisu da je bolji lider i da bolje kapira igru, ali da li je bolji tehničar?

 

Doduše, ja toliko ne znam košarku da nisam siguran ni šta tačno pitam (ne bih umeo da kažem od čega se sastoji tehnika jednog košarkaša).

Ako misliš na kontrolu lopte i dribling, Kobi nije bio ništa bolji, naprotiv. Što se tiče dodavanja (nazovimo to pregledom igre) i to je na strani Lebrona. 

Druga je stvar što zbog gabarita izgleda da Lebron sve to radi na snagu, ali to uopšte nije tako.

 

Ono u čemu je Kobi bio puno bolji je šut i sposobnost da utrpa 50+ poena u superbitnom meču, da sam dobije utakmicu.

Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Ako misliš na kontrolu lopte i dribling, Kobi nije bio ništa bolji, naprotiv. Što se tiče dodavanja (nazovimo to pregledom igre) i to je na strani Lebrona. 

Druga je stvar što zbog gabarita izgleda da Lebron sve to radi na snagu, ali to uopšte nije tako.

 

Ono u čemu je Kobi bio puno bolji je šut i sposobnost da utrpa 50+ poena u superbitnom meču, da sam dobije utakmicu.

 

Jasno.

 

A da li je istina da najčešće najbolji šuteri ne spadaju u fizički najdominantnije košarkaše? Generalno gledano.

Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

Jasno.

 

A da li je istina da najčešće najbolji šuteri ne spadaju u fizički najdominantnije košarkaše? Generalno gledano.

Jeste u principu tačno.

Cesto Igrači  zbog urođenog talenta za šut zanemaruju rad na fizikalijama. Mada, meni se čini da teretana donekle kvari šut, kao da se sticanjem snage gubi osjećaj. S druge strane rad u teretani omogućava igraču veći domet kod šuta za 3 poena.

 

Naravno, tu i priroda čini svoje. Onaj ko je predisponiran da bude atleta, obično nije talentovan šuter i obrnuto.

Ja sam inače stava da je talenat ključna stvar za dobrog šutera. Može se to donekle navježbati, ali to nije to. Takvom "utreniranom šuteru" kad promijeniš halu i obruč, on ima grdne probleme da se adaptira. Rođenom šuteru to ne predstavlja problem.

 

Link to comment

istina je.  Kari, Rej Alen, Redži Miler, Leri Ptica itd itd, niko od njih nije bio fizički najdominantniji ni u svom timu. Ima izuzetaka koji su i fizički dominantni, kao što je MJ, ali nisu tako česti.

 

1 hour ago, BWA said:

Ono u čemu je Kobi bio puno bolji je šut i sposobnost da utrpa 50+ poena u superbitnom meču, da sam dobije utakmicu.

 

Da, on je bio više clutch od Džejmsa, ali nikada nije imao ni približnu seriju LeBronovoj iz finala 2016. godine kada je ovaj vodio obe ekipe po poenima, skokovima, asistencijama, blokadama i ukradenim loptama. Po procentima šuta je Džejms bolji, ali to delom pripisujem Kobijem sezonama nakon 2012. godine, iako je i pre toga često bio chucker.

 

https://www.landofbasketball.com/player_comparison/kobe_bryant_vs_lebron_james.htm

 

Naravno, njihov odnos ne može da se gleda samo kroz brojeve, jer je LeBron dao silne koševe prodorima, polaganjima, kupljenjem skokova u napadu itd.

 

I Džejms ume da sam dobije utakmicu:

 

 

 

 

Ovaj njegov pogled na početku drugog klipa, sa thumbnaila, postao je praktično mim za ulaženje u beast mode.

Edited by napadaj
Link to comment

Ludilo. Mislim da je on lagano najbrži na svetu iako ga nema na tim spiskovima najbržih (ne znam zašto).

 

A ovo je pomenuti Pako Hento (jedini igrač koji je 6 puta bio klupski prvak Evrope)

 

 

Link to comment
17 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

ALI: 

 

 

😀


Jos je + jak k'o konj. Kad ga vidis pre bi rekao da je kosarkas (PG) ili neki fajter, nikad ne bih rekao da je fudbaler. Jedino onaj iz Vikomba ima jaca ramena i grudi, deluje neverovatno da je ovoliko brz sa takvom gradjom. Bas bi bila fora videti u LE na jesen kako ga motaju krosericom Scekic/Zdjelar ili Njegos/Jovancic. 

Edited by Plajvi
Link to comment
On 27.7.2020. at 21:18, Meazza said:

Šta bi bilo kad bi bilo, kakav bi ovaj-onaj bio da je bio ovo-ono.

 

Joj brt...zakon velikih brojeva je neumoljiv. Nije ovde tema vaterpolo, snooker ili tenis, nego fudbal koji igraju milioni ljudi i milioni klinaca pokušavaju.

Opet kažem ponavljam, vrhunske fizičke performanse ne isključuju vrhunsku tehniku. Postoji tendencija kod određenog broja fizički superiornih sportista da u svom razvoju zanemare razvoj tehnike. Ne rade oni to svesno tako što donesu odluku da zapuste tehniku, već prosto u mlađim kategorijama budu superiorni i nesvesno dođe do toga da zanemare neke važne aspekte sporta. Još ako trener bude zadovoljan, jer se na vitrinama gomilaju kante i neće da popravlja ono što nije pokvareno,...A kad klinac treba da šređe u seniore onda već bude prekasno. Primera za to ima baš mnogo, ali to nije pravilo. Michael Jordan je što se tiče fizikih parametara bio prototip za terminatora T-2000, ali je i igrač koji ima savršenu tehniku i jedan je od najboljih šutera u istoriji košarke. Najbolji šuter u istoriji evropske košarke je Dražen Petrović, on nije bio terminator, ali ono...dovoljno je reći da je rodom iz okoline Trebinja, baba odselila za Klek, a đed za Šibenik ili već kako je to išlo. :fantom:

Taj hipotetički brži jači skočniji 190cm/90kg Iniesta je zamalo bio Ce Ronaldo. Nije baš Iniestin nivo tehnike, ali u nekoj sledećoj iteraciji će i to da se dogodi. Veliki brojevi i milioni klinaca će da odrade svoje.

Tvoji argumenti o nekakvoj posebnosti fudbala toga što se lopta šutira nogom su besmisleni. Fizikalije su platforma, a to da li će neko da nauči tehniku ili neće je skroz druga tema. Isto to važi i za stvari koje se ne mogu naučiti. Uticaj fizikalija na ishod u sport ne možeš smanjiti tako što smisliš sport gde će se lopta šutirati samo glavom ili dupetom ili čime god.

 

Link to comment

Eto, milion skauta po svetu se ubiše obilazeći razne Bolivije i Bugarske u potrazi za prirodnim talentima, a ustvari samo trebaju da kažu trenerima omladinaca da im klinci malo navežbaju tehniku.

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...