Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Doneo bi te bodove u pre-VAR eri simuliranjem i epilepticnim napadima u kaznenom. Nije on taj kalibar, Mesiju ne moze ni travnjak da kosi. Uvek se setim kad je dao gol u finalu LS sakom pa se sudiji pravdao da je rame. :laugh: 

Suarez je i ovakav deb'o u top 5 spiceva i dalje, kakav je to lisac... Potceni ga na milisekund i usrace ti se u zivot.

Vezni red ih jebe, napad je dobar. Xavi, Iniesta, Mascherano je bio optimum, sad nemaju niti jednog takvog. I turali su Buskeca stalno da igra, pa je sefic morao nazad na CB kad je Pujol batalio. Sad nemaju ni tiki-taku, ni kontru, ni sirinu po bokovima jer je Semedo kurton a Dani Alves pre uvek bio gde treba. Nazad duva jer su fest ranjivi na kontre, uopste nije cudo sto prosipaju bodove u gostima stalno, nema ideje, drkanje lopte i nista. Pocinju da lice na repstaciju Argentine. 

Rakitic, Artur, Vidal, Puidj, Buskec - ni da ih jebes ni da ih manes. Rekonstruisati tu, i stize jos 1-2 LS. Ocekivao sam da ce Kutinjo kidati ali nista od toga. Ali takvog profila jedan treba, jedan buldog i jedan stabilizator i bice opet zajebani. 

Ovi sad iz La Masije sto igraju i sto su igrali prethodnih nekoliko godina, Serdji Roberto, Puidj, Bartra, Kuenka itd. zarad ocuvanja tradicije i identiteta kluba i pokrajine nisu igraci za Barselonu. Isto kao onda kad su igrali Gabri, Oleger, Krkic - nece to poleteti. S tim sto je Oleger ni kriv ni duzan osvojio LS. 

Ne radjaju majke Obilice Xavije, Inieste, Messie, Fabregase, Puyole, Piquee svaki dan. Gomila dobrih berbi, a kad su prestale dobre berbe pocele su kurton kupovine. U zadnjih desetak godina su spizdili bar pola milijarde na totalne ili obicne promasaje. Bilo je i dobrih kupovina, ali manje nego losih. 

Najcrnje od svega je sto ni Real nije bog zna sta otkako je otisao Penaldo, u kvalitativnom padu su i oni, sve to ponovo neodoljivo podseca na onih mnogo godina kad su ispadali od Liona, Monaka, Arsenala itd. u nokaut fazama. Ali su bolji od ovakve Barse, imaju neku cvrstinu i kontrolu igre, cak ni pedersko sudjenje nije toliko uticalo na trku za titulu koliko neresene protiv Betisa, Selte i ostalih Majorki na strani.  

Edited by Plajvi
Link to comment
11 hours ago, BWA said:

Braća Grbić, Bodiroga, Rebrača, PSD, Tijana Bosković, brat i sestra Starović, Đorđe Đurić, OK Ljubinje kao prvoligaš SFRJ  isključivo sa igračima iz Ljubinja (4.000 stanovnika ), braća  Ćuk iz 

Ljubinja  reprezentativci CG .... i svi na potezu od Gacka do Trebinja i od Trebinja do Ljubinja.

Slučajnost?

 

Pa ako cemo da se sprdamo mozemo da napisemo da jedino sto nije slucajnost je da su svi postali vrhunski sportisti uprkos tome sto su Hercegovci. Da su se braca Grbic rodili u Trebinju da li bi poslali to sto jesu?

Link to comment
12 hours ago, BWA said:

Braća Grbić, Bodiroga, Rebrača, PSD, Tijana Bosković, brat i sestra Starović, Đorđe Đurić, OK Ljubinje kao prvoligaš SFRJ  isključivo sa igračima iz Ljubinja (4.000 stanovnika ), braća  Ćuk iz 

Ljubinja  reprezentativci CG .... i svi na potezu od Gacka do Trebinja i od Trebinja do Ljubinja.

Slučajnost?

 

 

Da malo potpalim ovu herc mitomaniju (slobodno dodaj i bracu Petrovic, cale im je od tamo ;)) , mislim da su i u FK Velez svi veliki igraci bili Hercegovci. I BMV trio, i Halilhodzic, Tuce, Kajtaz, Primorac, Vukoje, manje vise svi. A mocan klub bio za onako mali grad. Uzgred, bakina rodbina je sva iz Ljubinja i svi muski rodjaci su igrali odbojku, i moja generacija i njihovi roditelji. 

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Meazza said:

 

Iniesta nema nijednu zlatnu loptu, ali moj argument nikad nisu bile zlatne lopte, nego spisak kandidata za istu, gde se Iniesta pojavljivao mnogo puta - vise puta nego Ronaldinjo. Ako ti imas neki bolji spisak najboljih igraca na svetu po godinama, izvoli predstavi nam ga, nemam nista protiv. Mozes da koristis mnoge izvore, samo ne mozes da mi pricas iz glave.

 

Pa eno ti spisak taj što si okačio za zlatnu loptu. 7 ili 8 crnaca od 30 igrača. To se uklapa u 30-40/100 koliko sam ja otprilike pretpostavio. Ima i 4 od 10 kod juniora. Godinu dana ranije 5 od 10 juniora.

 

Sad ti meni prebroj ovde crnce i reci koliko njih bi moglo da upadne u top100 najboljih.

https://issuu.com/s_gramosli/docs/panini_album_1990

 

Ako se setiš i nekih koji nisu bili u albumu slobodno i njih dopiši.

 

Quote

Vidim i da imas problema s logickim zakljucivanjem. Kad se prica o populacijama kao sto su imigrantske ili siromasni delovi drustva, onda pricam o tendencijama a ne o pojedincima. Kad ti kazes da su Zapadnoafrikanci u proseku brzi u odnosu na ostale, to ne znaci da ne postoje izuzeci i da medju njima nema izuzetno sporih ljudi.

 

Ma čoveče koga briga za izuzetke i izuzetno spore ljude? Insistiraš na bespotrebnim digresijama. Mi pričamo o sportu, o top1% najbržih, najjačih, najtalentovanijih, o ceilingu, ne pričamo o prodavcima na pijaci.

Ronaldinho ti je slika i prilika za to koliko su te stvari oko motivacije individualne.

4 Albanaca u švajcarskom timu na SP ne može nikako da bude isto što i 13-14 crnaca u FRA ili 10-11 u ENG. Posebno š

 

Quote

 

Ne, ja ne pokusavam sve da objasnim kroz tu prizmu. Ja prihvatam da jedna grupa crnaca ima bolje fizicke predispozicije. Cak ni ti ne pricas da svi crnci imaju te predispozicije, nego samo Zapadnoafrikanci. S tim sto su Afroamerikanci fizicki jos dominantniji iz razloga koje sam naveo i koje mozes da guras pod tepih koliko hoces.

 

Afroamerikanci su dominantniji jer imaju mnogo veće šanse za uspeh. Oni imaju vrhunske trenere i počnu da treniraju sport sa 6 ili 7 godina u odličnim uslovima, pa dolaze u high school gde se to izdiže na sledeći nivo, a o NCAA da ne govorim. Jamajka je dominantna jer je njima sprint nacionalni sport. U Nigeriji ili Senegalu genetski klon Bolta ili Michael Jordana možda nikad ne bi ni stigao do prvog treninga jer postoje skroz realne šanse da bi sa 9 godina bio regrutovan u neku paravojsku. O drugim sranjima koje bi ga sprečile da postane vrhunski sportista i da ne govorim.

 

Ti ovde hoćeš da zanemariš hiljade i hiljade godina evolucije i sve to ostaviš po strani i potenciraš to što su oni u porodičnom stablu imali par generacija robova. To ne pije vodu. Nije tamo na plantažama bila nikakva sofisticirana selekcija. Jeste bilo užasno surovo i naravno da slabi nisu mogli da prežive, ali slabi nisu živeli ni na slobodi u Africi.

 

Uzmi pa googlaj koliko u NFL ima igrača koji su rođeni u Nigeriji ili su rođeni u USA kao direktni potomci doseljenika iz Afrike, ne potomci robova nego ljudi koji su doselili u poslednjih 30 ili 50 godina. Da draftuješ samo takve igrače imao bi odličan tim. Ovi što dolaze direktno iz Afrike uglavnom kasno počnu da treniraju i vrhunske fizičke predispozicije je ono što ih ih izdvaja i zbog čega ih draftuju.

o NBA da ne pričam. Hakeem, Embiid, Mutombo, Ibaka...

Kad bi tamo prestali ratovi i ostala sranja i da naprave koliko toliko uređeno društvo gde bi onda ulagalo u sportsku infrastrukturu i logistiku...oni bi za 20-30 godina osvajali prosečno 100 medalja na OI i to lagano.

 

Firmino nije crnac. Koga sam ja to naveo kao crnca, a da on to nije? Nema šanse da se to desilo.

Nisam ja kao ovi Hercegovci što hoće i Rebraču da prisvoje.

 

 

 

Link to comment

Ne bijaše li priča za Hercegovinu, Dalmaciju i Crnu Goru da su viši od ostalih Jugosa, ali i dužih ekstremiteta (ruku i nogu :D ) zbog povećane količine aluminija u ishrani?

Link to comment

Po istraživanjima nekih Amerikanaca, Hercegovci su sa prosječnom visinom od 184cm najviši ljudi na svijetu, 2mm viši od Holanđana☺

U samoj Hercegovini, najviši su Čapljinci.

Ja sam za taj podatak prvi put saznao kao klinac kad je Oliver Mlakar u Kviskoteci postavio pitanje "tko su najviši ljudi na svijetu"?

Link to comment

Kad su kod nas napravili kao neku jadransku ligu u američkom fudbalu pa Beograd, Novi Sad i Kragujevac igrali to, a svi ostali domaću ligu te godine (a mislim i sledeće) je šampion bio Klek. Selo od 3-4 iljade ljudi mrkne Kraljevo, Mitrvovicu, Pančevo, Čačak, Sombor i ostale koji su igrali. :lolol: I to u sportu gde ti treba 40-50 momaka da bi uopšte imao kakav-takav tim.

Sad imaju momka (6-8/325, ogroman) koji je otišao da igra na IMG Academy i commited je za BC. To je vrhunski nivo college footballa, ACC konferencija, igraju sa Clemsonom, Florida State, NC State itd itd. Dečko valjda trenirao odbojku, nagovorili ga da dođe na trening i proba football. i eto, sad će imati priliku da igra ozbiljnom na collegu.

btw Klek je u odbojci pre neku godinu ušao u Super Ligu. Svi igrači su bili lokalni momci iz sela.

Link to comment

Koji fudbaler je iz Kleka? Ubedljivo najbolji srpski fudbaler je iz Nisa. Jebo glupe americke sportove.

Edited by Meazza
Link to comment

Nemanji Bjelici je otac iz Gajdobre. Lučiću isto. Seoce od 2-3 hiljade ljudi.

A u rukometu su imali gomilu reprezentativaca. Sudžum, Prodanović, Marković itd itd

Hrvatima je uvek bar 70% rukometne repke iz Hercegovine.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Ubedljivo najbolji srpski fudbaler je iz Nisa.

 

Ovo da iskoristim za jednu upadicu. Slabo sam viđao diskusije na temu najbolji fudbaler sa Balkana ikad. Kada gledam neke globalne liste, čini mi se da se uvek nekako Hadži najviše kotira. Meni isto Hadži omiljeni fudbaler sa Balkana (ne kaem da je najbolji). Ko još tu ulazi u konkurenciju, Hristo, Piksi, Dejo, Prosinečki, neki old skulovi tipa Džaja, Kostić?

Link to comment

Najbolji sa Balkana je Modrić. Mijat ima srebrnu loptu. Dejo i Prosinečki isto.

a Piksi ne može ni kopačke da im očisti :fantom:

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...