Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Podsecanje na finale Evropskog prvenstva 1976. na SK i Karol Dobiaš objasnjava kako je dao gol...parafraziram: ...ja sam imao drvenu levu nogu koju sam koristio samo za hodanje, ali tog dana...:ziga::D

Link to comment

Maldini u dresu jugoslavije... Nije to slucajno, mislim da je debitovao za italiju protiv jugoslavije na poljudu, recimo 1988. Mislim da je bilo 1-1.

Link to comment

Uh secam se k'o juce da je bilo, otvaranje mundijala '90, neki odbitak k'o balon u kaznenom prostoru, Omam-Biyik skace neverovatno visoko i gadja po sredini gola gol liniju, gosa se nesto smotao i od ruke mu se otkotrljala u mrezu. Poslednje dobro prvenstvo sveta pre nego sto je industrija uzela fudbal pod svoje.

Link to comment
9 minutes ago, W.F.C. said:

I neresena misterija koliko je zapravo stvarno imao godina Roze Mila.

 

Ne znam da je bilo nekih kontroverzi u vezi s njegovim godinama? On je igrao jos na mundijalu 1982, po godinama je slican sa igracima koji su igrali i tada i '90.

Link to comment
36 minutes ago, Radoye said:

 

Ne znam da je bilo nekih kontroverzi u vezi s njegovim godinama? On je igrao jos na mundijalu 1982, po godinama je slican sa igracima koji su igrali i tada i '90.

Ma od njega je to sve i pocelo sa sumnjama u godine igraca, lazni dokumenti i to. Trebalo bi da je najstariji ili jedan od najstarijih igraca na Mondijalima. Na stranu to, odlicno prvenstvo, jake ekipe je imalo dosta reprezentacija, Nemacka, Engleska, Italija, Brazil, Argentina, Spanija, mi... 

Link to comment

Da, on je zvanicno najstariji strelac na mundijalu (1994 SAD, 42 godine u porazu 6-1 od Rusije, Saljenko dao 5 komada). Njega su iz penzije vratili da igra na tom prvenstvu.

 

Te igrarije sa godinama se obicno rade da bi starijeg igraca poturili da igra za mladje selekcije, ne znam sta bi postigli time da su Mili lazirali godine da bi bio stariji narocito sto se do tada naigrao za reprezentaciju i na svetskim i na kontinentalnim prvenstvima, primetilo bi se da mu se prijavljeni datum rodjenja menjao od takmicenja do takmicenja.

Edited by Radoye
Link to comment

Jel' to Kanidja bio ostao bez kopacke ili Kamerunac (Tataw mozda?) sto ga je skrljao? Secam se sudija mu pokazuje crveni a ovaj s kopackom u ruci se objasnjama u stilu "nisam ja keve mi" :lolol:

 

 

Link to comment
On 9.6.2020. at 14:57, Radoye said:

Jel' to Kanidja bio ostao bez kopacke ili Kamerunac (Tataw mozda?) sto ga je skrljao? Secam se sudija mu pokazuje crveni a ovaj s kopackom u ruci se objasnjama u stilu "nisam ja keve mi" :lolol:

 

 


Bice da je ipak Kamerunac, zajebao sam se. :D Ali ta scena kako ga krju odreda svi i nikad da padne. :smiley_hail: Ta kopacka  na patosu... kao kad neko pokosi biciklistu kolima. 

SSSR/Rusija im na 2 turnira spakovala 10 komada, protiv svih ostalih su se dobro drzali. 

Link to comment
18 minutes ago, Plajvi said:

SSSR/Rusija im na 2 turnira spakovala 10 komada, protiv svih ostalih su se dobro drzali. 

 

90-te im je Rus bio selektor i vec su se bili plasirali u sledeci krug, mislim da je tu malo bilo i pomaganja - da Rumuni i Argentinci nisu igrali nereseno Rusi bi imali sanse da prodju.

94-te Kamerun je bio raspad, imali su pobunu igraca pred samo prvenstvo, zato je Milla i vracan iz penzije da kao neki autoritet smiri situaciju, Mada, takav rezultat bi opet Rusima bio dobar za prolaz da Svedi i Brazilci nisu igrali nereseno a Kamerun je svakako vec ispao tako da ko zna.

 

Link to comment

Izuli su i Maradonu, faulirali su ga nekih 11 puta i svaki put skakali na njega kad god je  u blizini lopte. Napravili su preko 30 prekrsaja protiv Argentine,  ako sam dobro zapamtio. 

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...