Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

11 minutes ago, Host said:

Kako se nije nicim obavezao ako je obecao da ce potpisati? U mom univerzumu je jaje svako ko pogazi svoju rec i zajebe drugoga.

 

Mislio sam da se pravno nije obavezao.

Jbmliga, ja sve ovo posmatram iz njegovog ugla. Njemu je ovo najvazniji ugovor u preostalom delu karijere, ima 30 godina i nema lufta da visi jos jednu godinu kod nekog Tibodoa glumeci Peru Bozica. Sa te strane je jasno zasto zeli visegodisnji ugovor, a s obzirom koliko neki drugi dobijaju, i vise para. Takodje, ako se i ovu godinu provede lose u NBA bice osudjen na neke veteranske minimalce ili povratak u Evropu, gde opet ce dobiti manje nego sto bi dobio da ode sad odmah.

Link to comment

Nisam siguran da je pravno obavezujuce, mislim kako bi se dokazalo da je on to rekao? svodi se na rec jednog protiv drugog. da jeste pravno obavezujuce, mogli bi da ga tuze - ne da bi ga primorali da igra za njih, nego za nadoknadu stete koja nije mala, kad vec fila nije imala plan b (sto mi uzgred budi receno deluje prenaivno od nekoga ko je u multimilionskom biznisu, kao i cela ova moralizatorska prica uostalom). ne razumem cemu uopste sluzi "verbalni pristanak"? i onda dve nedelje do potpisivanja ugovora? ako ste se dogovorili, potpisuj ugovor odma ili sutra i cao.

Link to comment

Npr. igrac B koji im donosi nesto slicno ovome sto im Bjelica donosi, ili nesto drugo sto im fali...Jasno mi je da je glavna prepreka ovde to predugacko vreme izmedju "verbalnog", nacelnog dogovora i pravnog potpisa. Nisam upucen u te stvari, zasto je moralo da prodje toliko vremena?

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Vrlo lako bi dokazali. Agent je sigurno dobio ponudu faksom ili mejlom, mediji su objavili pristanak, a niko nije demantovao. Svedoka sigurno ima sasvim dovoljno.

Jeste, ja tebi mejlom pošaljem ponudu da kupim od tebe stan za 5 hiljada evra, predsednik tvoje stambene zajednice okači na oglasnoj tabli zgrade da si ti na to pristao, a ti to ne demantuješ, iz čega sledi da smo se dogovorili o kupoprodaji tvog stana za 5 soma evra, naročito ako dovedem barem 5 svedoka koji će to potvrditi. Pa ne ide to tako, naročito ne u anglosaksonskim zemljama i u visokoregulisanim delatnostima, kakav je NBA. Kada sam se ja bavio ugovorima košarkaša za pokojni KKHF, ugovor o angažovanju igrača se mogao zaključiti isključivo na posebnom formularu KSS, sa sve zaštitnim hologramom. Ne znam formalne detalje oko angažovanja igrača u NBA, ali sumnjam da je manje formalno od onoga što sam ja radio u Srbiji pre 10 godina. 

Link to comment

proletos se u NFL desio dosta zanimljiviji slučaj.

Ravensi potpišu Granta. Ne verbalni sporazum, nego baš potpišu ugovor. Sutradan Raidersi cutuju Crabtreea, koji igra istu poziciju kao Grant. Ravensi objavljuju da Grant nije prošao physical. Sledećeg dana Ravensi potpisuju Crabtreea. Grant posle nekoliko dana potoisuje za Coltse i bez problema prođe physical.

 

Iznenada se pojavio igrač kog em više vole, em je i jeftiniji i ladno izjebu čoveka za već potpisan ugovor.

 

Ravensi naravno tvrde da su njihovi lekari našli kod Granta nešto što im se uopšte ne dopada, ali jbg sve ukazuje da lažu. Osim ako lekari Coltsa nisu teške dileje. Nije isključeno, ali nije ni baš mnogo verovatno.

a GM Ravensa, Ozzie Newsome je verovatno čovek koji uživa najveći rišpekt u ligi i javnosti. Nije neki capologist koji nikad nije igrao i gleda samo cifre, grafikone i ništa drugo ga ne zanima, nego je čovek Hall of Famer kao igrač i sigurno odlično razume šta je uradio tom Grantu i koliko je to bilo gadno. 

On je odavno najavio da mu je ovo poslednja sezona i da ide u penziju, pa se možda malo opustio ali ovo je bilo baš bezveze.

Link to comment
7 minutes ago, Ayatollah said:

Jeste, ja tebi mejlom pošaljem ponudu da kupim od tebe stan za 5 hiljada evra, predsednik tvoje stambene zajednice okači na oglasnoj tabli zgrade da si ti na to pristao, a ti to ne demantuješ, iz čega sledi da smo se dogovorili o kupoprodaji tvog stana za 5 soma evra, naročito ako dovedem barem 5 svedoka koji će to potvrditi. Pa ne ide to tako, naročito ne u anglosaksonskim zemljama i u visokoregulisanim delatnostima, kakav je NBA. Kada sam se ja bavio ugovorima košarkaša za pokojni KKHF, ugovor o angažovanju igrača se mogao zaključiti isključivo na posebnom formularu KSS, sa sve zaštitnim hologramom. Ne znam formalne detalje oko angažovanja igrača u NBA, ali sumnjam da je manje formalno od onoga što sam ja radio u Srbiji pre 10 godina. 

 

Pa ne bas, poenta je da si ti kroz mail potvrdio da zelis da prodas stan za 5 iljada djunti. Ako si to uradio onda si dao pristanak, sto verovatno ima slicnu tezinu kao verbalni dogovor.

Znam da se kod nas na sudu e-mail komunikacija prihvata kao pravno vazeci dokument. Naravno, vecu tezinu imaju svi ostali formalni dokumenti, ugovori, predugovori, bilo sta sa pecatom i potpisom...ali i ovo vazi.

No, na kraju svega poprilicno sam ubedjen da organizacija kakva je NBA ima propise i u ovakvim slucajevima i da ih ne prepusta rekla-kazala tumacenju.


Udaljismo se od teme :D 

Link to comment

Kako je kroz mejl potvrdio??? Kod ovakvih stvari potreban je izricit pristanak druge strane tj potpis ugovora i nista drugo to ne moze zameniti.

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

ali bjelkan je nasao svoju srecu koju je jurio, on je ostvario svoj americki san, nijedan sud ga nece osuditi, niko mu nece zameriti..

e sad da vidimo dal slusa galiju ili beogradski sindikat..

 

Link to comment

Ma oni to dogovaraju telefonom. A čak i daimaju snimljene razgovore ili mailove liga bi presudila u korist Bjelice jer njih zanimaju samo papiri koji će im stići. Liga ima svoje propise i ne zanimaju ih mnogo zakoni koji baš ne moraju da ih zanimaju.

Ali ako je ovo što Host kaže tačno (da je verbalni sporazum pravno obavezujuću) onda bi Sixersi mogli to da iznesu na civilni sud i da tu dobiju Bjelicu ako imau dokaze da taj sporazum postoji.  Doduše, sigurno bi pre toga ostatak lige snažno uticao na Sixerse da to ne rade jer im verovatno ne treba takav presedan na koji bi se kasnije mogli pozivati i implikacije na funkcionisanje lige bi bile ogromne. A to liga ne želi.

Link to comment

da, jos prosle nedelje je operisan, druga operacija na kicmi za kratko vreme. mada kazu iz denvera da je postignut "breakthrough"....

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...