Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, theanswer said:

 

To je tako ako klub poistovecujes sa vlasnikom a ne drugom gomilom stvari zbog kojeg navijas za isti. Kao sto ja Partizan ne poistovecujem sa Ostojom ili sa Vucelom nego je to nesto drugo. Onda mi bude malo tesko da opravdavam igrace koji potpisuju visemilionske garantovane ugovore i koji usred istih odluce da im se vise ne ostaje tu. Jbg druze ugovor je obaveza obe strane.

Pa dobro, to su garantovani ugovori u smislu iznosa i duzine trajanja ugovora. Ako vlasnik kluba moze danas za sutra da te trejduje, poremeti ti privatne planove, zasto igrac ne bi mogao da iskoristi svoj neformalni uticaj da stvari preokrene u svoju korist, kada proceni da mu trejd moze biti koristan?

Ovo nacelno govorim - inace mislim da je Lenardov nacin pogresan. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Kajri je isto zanimljiva prica jer se i dalje ne zna sta hoce. Ako zeli tim u kome ce on biti najbolji igrac i lider i ako mu je LBJ smetao onda je mogao da saceka da ovaj ode ove sezone? Naravno to bi znacilo da se vrati u opskurnu nebitnost ali cemu onda te price kako on zeli “svoj” tim. Ako mu je cilj da igra u sampionskom timu koji ce da obori GSW onda je mogao da produzi/potpise ugovor sa Bostonom umesto da ceka istek dogodine. Vec se pominju neke price o potencijalnom potpisu za Nikse, tako da ko zna ko se tu pita, njihova okolina, menadzeri, potencijalni sponzori i milion nekih stvari iza zavese o kojima mi nemamo pojma. Rekao bih da ih ta njihova okolina przi da budu Lebron umesto Lebrona ali ovo vise nije takva liga. Ili ces biti deo dobrog tima u kome znas tacno svoju ulogu ili ces biti glavni igrac u timu koji ispada u prvom kolu PO. 

Edited by Mos
Link to comment

Ma ljudi, nije problem u tome sto Kajri ili Kavaji ili bilo ko treci trazi trejd. Problem je ovo kad on kaze necu digram za Toronto, a ima poptisan ugovor na 20mil za sezonu. Pa špčktrnu razmaženu.

Link to comment
47 minutes ago, pacey defender said:

Pa dobro, to su garantovani ugovori u smislu iznosa i duzine trajanja ugovora. Ako vlasnik kluba moze danas za sutra da te trejduje, poremeti ti privatne planove, zasto igrac ne bi mogao da iskoristi svoj neformalni uticaj da stvari preokrene u svoju korist, kada proceni da mu trejd moze biti koristan?

Ovo nacelno govorim - inace mislim da je Lenardov nacin pogresan. 

 

Zato sto je kolektivni ugovor predvideo trejdove. I postoje no trade klauzule za takve stvari. Remecenje privatnih planova je ono sto dobijes kada potpises ugovor za koji unapred znas da moze biti promenjen jedino trejdom, posto je kes garantovan. 

Link to comment
18 hours ago, theanswer said:

 

ne bih stavljao Bjelicu u isti koš sa Veselim. Bjelica je dosta bolji i kompletniji igrač, videlo se koliko je u modernoj košarci Veseli ograničen igrač čak i u Evropi na poslednjem F4

wtf, nisam ih ni uporedjivao igracki, nego sam rekao da obojici vise odgovara Evropa, nego Amerika.

 

Veseli je jedan od najboljih unutrasnjih igraca u Evroligi i za "modernu" evropsku kosarku je premija. Isto kao sto je i Blejica u Evroligi missmatch igrac.

 

...

 

Ode Kavai u Toronto. Ponasa se kao neko kmecalo, a Toronto bi mogao do finala sa ovim sastavom, ako kmecalo hoce da igra.

 

Spursi se oslobodili Parkera, Grina, Lenarda, Slow-u Moa, Lovernja... dosli su Belineli, DeRozan, Poetl, Cunningham... Murray ce da dobije vecu minutazu, vredan je, sljaker, pravi fantasy igrac :D. Jos kad bi Gejcina podigao malo svoju igru, plej-of bi bio realnost...

 

I da, ode Faried u Bruklin. Denver uze Ajzeu. Bice zanimljivo videti kako ce da funkcionisu. Ulazice sa klupe i imace odresene ruke.

 

Pominje se da bi Karmelica mogao u Hawkse, a u OKC Schroder. Crni Karmelica...

Edited by Ryo
Link to comment
6 hours ago, omiljeni said:

meni ništa nije jasan ovaj topić :D

Spursi urade trade koji im unazadi franshizu 20-30 godina, a ppp konstatuje da su ošišali i pokrali Raptorse.

koji crni asseti ti kompenzuju gubitak takvog igrača? nema šanse da vi verujete u to što pišete.

ja volim DeRozana i on je jedan od stubova moje NBA fantasy franshize, ali brate mili ovo je katastrofa za Spurse i sve što dobiju u trade je samo tužnjikav damage control

kakvih 20-30 godina o cemu ti pises?

covek nece da igra za njih, oni su prinudjeni na trejd

sva ova prica je sta su mogli izvuci iz tog trejda

 

po meni su izvukli dosta i dobro, ali i ako gresim, daleko je to od ovog kraj fransize koji ti nagovestavas

 

i leonard je igrac koji nije igrao godinu dana, sa godinu dana ugovora. to je njegova vrednost

a ne ono sta je bio pre godinu dana

od tade se mnogo toga promenilo

ako nista drugo, dobili smo sa proslog drafta nekoliko igraca koji vec igraju jako bitnu ulogu, za ovogodisnji draft se takodje pretpostavlja da je pun buducih nba zvezda

poenta je da ce ti igraci (i naravno ne amo oni) "rasti" za ovih sledecih godinu dana i tek ce tad biti upitna leonardova vrednost

verovatno ni za tih godinu dana oni nece (jos uvek) biti na onom nivou na kom je bio leonard kad je bio najbolji ili jedan od trojice najboljih u ligi, ali je takodje i pitanje gde je on sad i gde ce biti za godinu dana u odnosu na taj period

 

 

inace, faried i bruklin su mi nekako ko stvoreni jedni za drugog :D

sta ce sreder u oklahomi? kako ce on da igra pored vestbruka?

 

@Mos ne kapiram otkud sad irving u prici?

meni to deluje kao potpuno drugacija situacija i od leonardove i od durantove

odnosno, cak i dijametralno suprotna od durantove

sa sportske strane skroz ok potez

valja uzeti u obzir i da je boston u tom trenutku imao manju vrednost nego sad

posle ove sezone deluju kao da je presao u ekipu koja je prvi favorit za finale sa istoka, a on je u tom trenutku zapravo presao iz takve ekipe u (na papiru) slabiju ekipu da bi u njoj bio lider

nije to bas u skladu sa ovim trendovima (iako kazem zbog okolnosti to sad deluje drugacije) gde ol star igraci prelaze u vec gotove ekipe sprmeni da se odreknu statusa/novca ne bi li lakse dosli do rezultata (pre svega gsw, ali i oklahoma, pa hjuston...), on je zapravo uradio upravo suprotno

 

Link to comment
24 minutes ago, 189- said:

sta se podrazumeva pod modernom kosarkom u evropi ako je vesely tu premija

pa verovatno pokretna petica (koja to zapravo i nije) sposobna da brani kos, a sa druge strane ne usporava ekipu u napadu

Link to comment
18 minutes ago, pbg12345 said:

pa verovatno pokretna petica (koja to zapravo i nije) sposobna da brani kos, a sa druge strane ne usporava ekipu u napadu

ja mislio da su moderni ovi centri koji znaju sutirati sa vise od 3 metra od kosa

Link to comment
21 minutes ago, pbg12345 said:

 

@Mos ne kapiram otkud sad irving u prici?

 

 

U smislu da je i on trazio trejd i pretio operacijom ako ga ne posalju u San Antonio, Boston ili NY. Nije trazio kao Kawhi samo LA ili ce da se duri ali slican je princip nezadovoljstva i trejda koji je onda usledio. 

Link to comment

Pop mozda ceska bradu i pita se kako je sve otislo dodjavola, ali ima all-star igraca u Derozanu kad prestane da razmislja i ode na trening.

 

S druge strane, onaj idiot sad verovatno blene u jednu tacku i pita se kako ce da provede sledecih godinu dana. A i brdo para je izgubio na ugovoru.

Edited by Malvo
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...