Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

NBA nikad bolji, dinamikom, količinom talenta....kome se ne dopada nek vrti kasete slavne Jute Džez koja u finalu daje 54 poena.

Link to comment
1 minute ago, dillinger said:

NBA nikad bolji, dinamikom, količinom talenta....kome se ne dopada nek vrti kasete slavne Jute Džez koja u finalu daje 54 poena.

 

Tačnije, ovo je danas zajebancija za taj basket o kome govoriš. Ako misliš na finale vs Chicago kada ih je Chicago odvalio tipa 40 razlike. 

Link to comment

KD igra vrhunski, ali opet zbog necega ne mogu da navijam za tim koji je za klasu iznad ostatka lige...ne verujem da cu ovo reci, ali u hipotetckom finalu sa Cle navijacu za Lebrona

Link to comment

Mnogo kvalitetnih i talentovanih igrača, malo dobrih ekipa. Najbrži basket, ali i liga sa najmanje stila ikada. Bilo je i mnogo gorih sezona u NBA

Link to comment

Pelikansi su odigrali nesto ispod svojih mogucnosti, ali sramno je ono sto je GSW pokazao u prosloj utakmici, kad su izgledali kao tank ekipa, a ne aktuelni i buduci sampion, pa je izgledalo kao da im NOP mozda moze nesto u seriji. Sad su izasli na teren skroz fokusirani, prvu i trecu cetvrtinu odigrali kako treba i bilo je vise nego dovoljno. Nema cime NOP da im odgovori na nekoliko strana, oni su svoje odigrali protiv Portlanda i u finisu regularnog dela.

Link to comment
11 hours ago, maheem said:

Mnogo kvalitetnih i talentovanih igrača, malo dobrih ekipa. Najbrži basket, ali i liga sa najmanje stila ikada. Bilo je i mnogo gorih sezona u NBA

 

Nije samo to, liga se pretvorila u cirkus. Pre 15+ godina u Jordanovoj eri dok sam bio srednjoškolac i trenirao basket napaljen kao majmun sam pratio sve živo i mrtvo, znao sam petorke svih timova napamet, na stranu što su timovi bili konkurentniji (ovo danas bukvalno nema rezultatsku neizvesnost u smislu više od 2 tima kao potencijalni šampioni), ali odgledao sam par tekmi u regularnoj sezoni, pa oni se ljudi zajebavaju, odbrane imam utisak da su na 50%. Onda imamo ova sranja sa Hardenom, evo od sinoć, zato sam i došao na topik:

 

https://streamable.com/0foh2

 

pa onda Westbruka koji šutira po 50 puta na utakmici da popuni svoje kolene, njegove saigrače koji beže od lopte na skoku glavom bez obzira da mu neko slučajno ne skine skok i ne sjebe prosek, i tako.. U smislu same atrakcije, ima neverovatnih igrača i poteza i verovatno u tom smislu liga jeste na najvišem nivou ikada, ali u smislu košarke kao sporta, kompetitivnosti, takmičenja, intenziteta mečeva i sl meni sve to izgleda kao rekreacija na momente i da je sve drugo u prvom planu. Pišem to jer sam ove godine prvi put posle sto godina odgledao neke tekme, i malo više pratio dešavanja, pa mi je zato razlika između nba danas i nekog drugog vremena toliko očigledna. O tankovanju da ne govorim, više se i ne krije, ako se ikada i krilo. Bogdanović daje koš za pobedu, Divac se hvata za glavu...

 

Sećam se finala Houston New York 1994 mislim, 7 utakmica, nijedna tekma nije prešla 100 poena, svemirski basket. Sa jedne strane Hakim, Ori, Torp, Sem Kasel kao ruki (nenormalno zabavan igrač) i onaj ludak Maksvel, a ovamo Juing, Starks, Harper, Oakley i ekipa. I da, pokojni Entoni Mejson, pa onda baby face Hjubert Dejvis, bio valjda 44. To je bila košarka, to je bilo peglanje. A ovo danas, u odnsou na to... Meh. 

 

 

Link to comment

pre neki dan sam gledao neki thread na twitteru o famoznoj playoff odbrani devedesetih. to je ponekad zalicilo na odbranu hardena iz proslih sezona. 

Link to comment

Meni u danasnjoj NBA najvise smeta sto je akcenat u potpunosti presao na pucanje trojki. Od 12. igraca sa klupe do centra od 215 svi moraju znati i sutirati trojke. Sve ostalo mi se cini da je nostalgija jer smo bili mladji i imali vise slobodnog vremena za lozenje pre 20 godina. :D 

Edited by Mos
Link to comment
20 minutes ago, Mos said:

Meni u danasnjoj NBA najvise smeta sto je akcenat u potpunosti presao na pucanje trojki. Od 12. igraca sa klupe do centra od 215 svi moraju znati i sutirati trojke. Sve ostalo mi se cini da je nostalgija jer smo bili mladji i imali vise slobodnog vremena za lozenje pre 20 godina. :D 

 

Zanimljivo bi bilo vratiti se sada unazad i čitati komentare u vrijeme kada je Šek krenuo da dominira ligom. A i nije bilo toliko daleko kada smo imali Hauarda i Bajnama, tako da, ja se ne bih oko ovga bunio.

Link to comment
31 minutes ago, 189- said:

pre neki dan sam gledao neki thread na twitteru o famoznoj playoff odbrani devedesetih. to je ponekad zalicilo na odbranu hardena iz proslih sezona. 

 

ma naravno, klasicna "u moje vreme prica". ovo sot igra gsw je svemirska kosarka za bilo koju ekipu od pre 20-30 godina. kad citas deluje kao da sve napreduje dok jedini kosarka stoji u mesut, cak i nazaduje. na stranu sto sada geldamo svaku utakmicu i na tviteru nakon minut imamo svaku situaciju koju smo propustili.

Link to comment

Ni ja nisam ljubitelj prangijanja ali jbg to je čisto prilagođavanje matematici. 40% Inglesa sa trojke je korisnije ekipi nego 59% Embida sa posta. Nije zamjeriti nikome ko izabere taj put do pobjede. To je bukvalno evolutivno.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Nije samo to, liga se pretvorila u cirkus. Pre 15+ godina u Jordanovoj eri dok sam bio srednjoškolac i trenirao basket napaljen kao majmun sam pratio sve živo i mrtvo, znao sam petorke svih timova napamet, na stranu što su timovi bili konkurentniji (ovo danas bukvalno nema rezultatsku neizvesnost u smislu više od 2 tima kao potencijalni šampioni), ali odgledao sam par tekmi u regularnoj sezoni, pa oni se ljudi zajebavaju, odbrane imam utisak da su na 50%. Onda imamo ova sranja sa Hardenom, evo od sinoć, zato sam i došao na topik:

 

https://streamable.com/0foh2

 

pa onda Westbruka koji šutira po 50 puta na utakmici da popuni svoje kolene, njegove saigrače koji beže od lopte na skoku glavom bez obzira da mu neko slučajno ne skine skok i ne sjebe prosek, i tako.. U smislu same atrakcije, ima neverovatnih igrača i poteza i verovatno u tom smislu liga jeste na najvišem nivou ikada, ali u smislu košarke kao sporta, kompetitivnosti, takmičenja, intenziteta mečeva i sl meni sve to izgleda kao rekreacija na momente i da je sve drugo u prvom planu. Pišem to jer sam ove godine prvi put posle sto godina odgledao neke tekme, i malo više pratio dešavanja, pa mi je zato razlika između nba danas i nekog drugog vremena toliko očigledna. O tankovanju da ne govorim, više se i ne krije, ako se ikada i krilo. Bogdanović daje koš za pobedu, Divac se hvata za glavu...

 

Sećam se finala Houston New York 1994 mislim, 7 utakmica, nijedna tekma nije prešla 100 poena, svemirski basket. Sa jedne strane Hakim, Ori, Torp, Sem Kasel kao ruki (nenormalno zabavan igrač) i onaj ludak Maksvel, a ovamo Juing, Starks, Harper, Oakley i ekipa. I da, pokojni Entoni Mejson, pa onda baby face Hjubert Dejvis, bio valjda 44. To je bila košarka, to je bilo peglanje. A ovo danas, u odnsou na to... Meh. 

 

 

 

Ali 90ih nisi imao prilike da gledaš neku utakmicu tipa Dallas - New Jersey pa da vidš epske okršaje Derick Coleman vs Popeye Jones i endemsku kurcobolju. Danas kad Embid veže dve tekme u laganijem ritmu obruši mu se na leđa cela javnost zato je jedna od većih neistina da se danas igra neozbiljnije.

 

 

I liga nisu samo Lebron i MJ, nekad su finale igrali Adam Keefe i Jud Buechler, verujem da su igrači tipa Cedi Osmana i Shaun Livingstona ipak nešto veći znalci.

 

Jedina žal ostaje kako se tada naši i uopšte evropski igrači nisu prilagodili kao današnji, a sigurno nisu znanjem zaostastajali barem za tom drugom ligom američkih NBA igrača.

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...