Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pitam kako ovde zamišljaju njegov napredak za nba klasu. gde on može dalje, poređenje sa npr prošlogodišnjim rukijima tipa mičel ili tejtum..

gde su njegovi skriveni talenti ili mogućnosti, koje on mane teško može da savlada, ograničenja tela i slično

to pitam..

Link to comment

a dražen je 1 na 1 mogao svakog sa uzima od evrope do nba ,kod dude je postajao i plej i to je samo rat prekinuo.duda je otkrio još jedan njegov talenat..

a kuki je bio po svim parametrima najbolji atleta generacije,čovek plej i sve druge pozicije u svakom jebenom sistemu košarke sa šutem za 4 pojena po filipinskom i ben simons bi mu bio šegrt

a imao je sreću ili nesreću da igra sa đordanom

 

Link to comment

Kosarka se puno promenila, a narocito pod uticajem "sportske" medicine i ta misicna masa (bilo gym, bilo steroidi, bilo kombinacija) je dovela do brze i fizicki snaznije igre.
Ne bih ulazio u to da li je to napredak, jer nije sve novo automatski i napredak. Snaga i brzina uvek pomalo guraju u drugi plan vestinu, nepredvidivost, kreativnost.
Cinjenica je da danas tim koji izgubi nakon katastrofalnog suta misli da treba da ide u gym i da ce se sve tamo popraviti.
No, sve to prati i ostale sportove.
Ono sto NBA kosarku cini specificnom i sto je razlog da NBA mnogi u Severnoj Americi smatraju cirkusom je potpuno ignorisanje pravila igre od strane sudija.
U svim sportovima se stite najvece zvezde, ali u NBA su dosli do toga da sudija gotovo kod svakog kontakta izgleda mora da analizira koji igrac je bio u posedu lopte i kakva je njegova reputacija, koji igrac je branio napad i kakva je njegova defanzivna reputacija, koji je trenutno rezultat, gde se igra, koji tim je domacin, koji tim je gost, da li je publika trenutno u delirijumu ili je atmosfera kazalisna. Zasto jednostavno na primeniti pravila a one diskutabilne situacije svirati u korist zvezda, kao u ostalim sportovima?
Kako prosecan gledalac moze znati ko je najbolji igrac ili tim kad se cak i najosnovnija pravila toliko razlicito interpretiraju u zavisnosti od imena igraca i klupske pripadnosti?

Link to comment

@bradilko

       nemoj opet u tom drazen/toni smeru, dobice ospice ovi ljudi :D

 

 

moja poenta je da ako je sa 18 dominantan na nivou el/ep, ima i fine preidspozicije da bude makar konkurentan i na najvisem nivou

 

ne, nije fizicki dominantan, ali ima gomilu stvari koje radi odlicno

sutira iz svih pozicija, sutira iz driglinga,ima dobar pregled igre i osecaj za dodavanje, prodoran je ili sto bi rekao denda, ume jako i do samog kraja :D, ume cak i ledjima protiv manjih od sebe, fizicki je jak, skocan je, kosarkaski inteligentan

decko bukvalno poseduje skoro sve bitne osobine za kosarkasa, svestran u najboljem smislu te reci

a pored toga ima i tu "drzanovu" glad za pobedama, liderstvom

 

nema jednu osobinu kojom unistava sve protivnike, ali ima citav set stvari koje radi odlicno, tako da svakog ima odgovarajuci lek :)

uostalom ti svestrani igraci su prilicno cenjeni danas

za razliku od vecine takvih u nba, on ima i sut :fantom:

 

Link to comment
19 minutes ago, mrdja said:

Kosarka se puno promenila, a narocito pod uticajem "sportske" medicine i ta misicna masa (bilo gym, bilo steroidi, bilo kombinacija) je dovela do brze i fizicki snaznije igre.
Ne bih ulazio u to da li je to napredak, jer nije sve novo automatski i napredak. Snaga i brzina uvek pomalo guraju u drugi plan vestinu, nepredvidivost, kreativnost.
Cinjenica je da danas tim koji izgubi nakon katastrofalnog suta misli da treba da ide u gym i da ce se sve tamo popraviti.
No, sve to prati i ostale sportove.
Ono sto NBA kosarku cini specificnom i sto je razlog da NBA mnogi u Severnoj Americi smatraju cirkusom je potpuno ignorisanje pravila igre od strane sudija.
U svim sportovima se stite najvece zvezde, ali u NBA su dosli do toga da sudija gotovo kod svakog kontakta izgleda mora da analizira koji igrac je bio u posedu lopte i kakva je njegova reputacija, koji igrac je branio napad i kakva je njegova defanzivna reputacija, koji je trenutno rezultat, gde se igra, koji tim je domacin, koji tim je gost, da li je publika trenutno u delirijumu ili je atmosfera kazalisna. Zasto jednostavno na primeniti pravila a one diskutabilne situacije svirati u korist zvezda, kao u ostalim sportovima?
Kako prosecan gledalac moze znati ko je najbolji igrac ili tim kad se cak i najosnovnija pravila toliko razlicito interpretiraju u zavisnosti od imena igraca i klupske pripadnosti?

ovo neki tvoj licni utisak ili imas neki opipljiv dokaz?

smanjenje broja gledalaca u dvoranama ili onih pored tv? manji sponzorski ugovori?

 

ja sam prilicno siguran da je kosarka (a posebno nba) na vrhuncu popularnosti

a sa ovim novim talasom mladih igraca moze postati samo popularnija

Edited by pbg12345
Link to comment
4 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

siguran sam da pada vise poena, ali 15 poena vise?! recimo seozna kada je jordan osvojio prvu titulu ppg je isit kao i ove seozne. mislim, mozemo da kopamo po statistikama i da dolazimo do raznih zakljucaka ali ono sto je najbitnije je da se prati liga i da se geldaju trendovi. danas igraci skacu na draftu za 10-15 mesta, igraci bez ikakvog skila, samo zato sto su atlete koji mogu da preuzimaju. ogroman je fokus na odbrani i samim tim veliki napredak je postignut. naravno, to ide u oba pravca, napadaci napreduju takodje. ne znam da li ima sporta koji se brze razvija od kosarke. kad je boston na iznenadjenje svih trejdovao prvi pik da bi uzeo tatuma prva reakcija kera je bila da je to ocekivao psoto danny hoce da sve preuzimaju. volim i ja kosraku devedesetih, imam ogromnu kolekciju utakmica i geldam cesto, ali to je drugi sport u odnosu na ovo, mnogo je napredovala kosarka.

+ČINA 1

ko ne shvata da je npr gsw najbolja odbrambena ekipa na svetu taj neka preispita se plus tranzicija .. eto boston kako prca filu ofanzivnu bez kajrija,odbranom..cime drugo?

Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

ovo neki tvoj licni utisak ili imas neki opipljiv dokaz?

smanjenje broja gledalaca u dvoranama ili onih pored tv? manji sponzorski ugovori?

 

ja sam prilicno siguran da je kosarka (a posebno nba) na vrhuncu popularnosti

a sa ovim novim talasom mladih igraca moze postati samo popularnija

Izvini, a sta je za tebe "opipljiv dokaz"?

Valjda svako ovde iznosi svoj licni utisak.

U mom slucaju baziran na zivljenju ovde 17 godina i svakodnevnom kontaktu sa ljudima. Radi se o razmeni misljenja sa onim malobrojnima koji koliko-toliko prate sportove.

Kakve veze ima broj gledalaca u dvorani, onih pored TV ili sponzorski ugovori?

Ili popularnost sa konstantacijom da mnogi zovu NBA cirkus vec dugi niz godina. To je toliko odomaceno ovde, da je recimo i Greg Popovic ne tako davno rekao da su za njega tri poena cirkus i da unistavaju kosarku. Uopste, jedini sport uz koji se ta rec koristi u ovim krajevima je NBA kosarka.

Ne znam koliko ti je poznata severnoamericka kultura, ali ovde ne idu ljudi da gledaju NBA (ili neki drugi sport) zato sto su veliki fanovi i poznavaoci kosarke, vec zato sto zele da prate sve vaznije dogadjaje u gradu. Da dodjes na bilo koju utakmicu i pitas gledaoce koja je prva petorka domaceg tima, vecina njih ne bi znali.

Moja firma redovno deli nekoliko desetina ulaznica za svaki vazniji sportski dogadjaj (pa sam i ja zavrsio gledajuci lakros vec nekoliko puta) ... vece firme i na stotine.

Ovde se malo ko nervira zbog sportskog neuspeha i posle utakmice malo kome raspolozenje zavisi od krajnjeg ishoda.

Cesto gledam sa drugarima hokey u baru, onako uz pivo ... pricamo, smejemo se i onda bacimo pogled an ekran kad komentator podigne glas. Raspolozenje nam ni najmanje ne zavisi od rezultata.

Secam se dana u Srbiji, kad navijaci porazenog tima u vecini sportova danima tuguju, pa par godina kasnije pricaju o sportskim nepravdama.

Ovde je sasvim druga prica.

Kad bi napravili ligu sa timovima sastavljenim od holivudskih zvezda koji igraju kosarku, poseta bi bila jos veca.

Popularnost nema veze sa talasom mladih igraca, ili sa igrom uopste, vec sa marketingom i businessom. Da li ce Sonicsi postojati ili nece, to ne tangira mnogo prosecnog stanovnika Seeatlea ... gledace druge sportove.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Host said:

Jedan spektakularan poust. Koji pentijum koristi sudija za sve te analize?

 

Upravo tako ... drago mi je da si shvatio ... mada je Pentium malo manje popularna rec ovih dana ... bio je hit 1993

Sve te analize je nemoguce izvrsiti i na sudijama je jako tezak posao i preveliko opterecenje... otud toliko gresaka

Link to comment
12 minutes ago, ToniAdams said:

geje, jel ti bolji durent il svabo u prajmu?

sinoc sam o tome razmisljao. meni ipak svabo, covek tim.

kakav durent.on je najbolji šuter svih vremena.a novički je stih, strofa, čovek koji sve saigrače podigne na nebo

čovek frančesko toti!!

saša iljič!! 

Link to comment
1 hour ago, mrdja said:

Izvini, a sta je za tebe "opipljiv dokaz"?

Valjda svako ovde iznosi svoj licni utisak.

U mom slucaju baziran na zivljenju ovde 17 godina i svakodnevnom kontaktu sa ljudima. Radi se o razmeni misljenja sa onim malobrojnima koji koliko-toliko prate sportove.

Kakve veze ima broj gledalaca u dvorani, onih pored TV ili sponzorski ugovori?

Ili popularnost sa konstantacijom da mnogi zovu NBA cirkus vec dugi niz godina. To je toliko odomaceno ovde, da je recimo i Greg Popovic ne tako davno rekao da su za njega tri poena cirkus i da unistavaju kosarku. Uopste, jedini sport uz koji se ta rec koristi u ovim krajevima je NBA kosarka.

Ne znam koliko ti je poznata severnoamericka kultura, ali ovde ne idu ljudi da gledaju NBA (ili neki drugi sport) zato sto su veliki fanovi i poznavaoci kosarke, vec zato sto zele da prate sve vaznije dogadjaje u gradu. Da dodjes na bilo koju utakmicu i pitas gledaoce koja je prva petorka domaceg tima, vecina njih ne bi znali.

Moja firma redovno deli nekoliko desetina ulaznica za svaki vazniji sportski dogadjaj (pa sam i ja zavrsio gledajuci lakros vec nekoliko puta) ... vece firme i na stotine.

Ovde se malo ko nervira zbog sportskog neuspeha i posle utakmice malo kome raspolozenje zavisi od krajnjeg ishoda.

Cesto gledam sa drugarima hokey u baru, onako uz pivo ... pricamo, smejemo se i onda bacimo pogled an ekran kad komentator podigne glas. Raspolozenje nam ni najmanje ne zavisi od rezultata.

Secam se dana u Srbiji, kad navijaci porazenog tima u vecini sportova danima tuguju, pa par godina kasnije pricaju o sportskim nepravdama.

Ovde je sasvim druga prica.

Kad bi napravili ligu sa timovima sastavljenim od holivudskih zvezda koji igraju kosarku, poseta bi bila jos veca.

Popularnost nema veze sa talasom mladih igraca, ili sa igrom uopste, vec sa marketingom i businessom. Da li ce Sonicsi postojati ili nece, to ne tangira mnogo prosecnog stanovnika Seeatlea ... gledace druge sportove.

 

 

u pravu si da sam delom pogresno protumacio tvoj post

iz ostatka posta sam pomislio da kazes cirkus u nekom sirem smislu, pa jel posto je cirkus, a ne kosarka da ljudi dizu ruke od toga

 

ne zivim, niti sam ikad bio u severnoj americi, upoznat sam da je drugaciji odnos prema profesionalnom sportu, pa i kosarci, ali sam neako vise stekao utisak da je ovako kako host kaze

 

jer jbg, to kako si ti predstavio i odnos prema kosarci i samu nba (ovo oko sudija, itd) ispada da je nba na marginama i sve i da se sutra ukine slabo ko bi pridao vaznost tome

meni opet deluje da je nba 1 od najboljih i najbolje prodavanih "proizvoda" tog tipa i to ne samo u usa/severnoj americi, vec globalno

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...