Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

25 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

ma naravno, klasicna "u moje vreme prica". ovo sot igra gsw je svemirska kosarka za bilo koju ekipu od pre 20-30 godina. kad citas deluje kao da sve napreduje dok jedini kosarka stoji u mesut, cak i nazaduje. na stranu sto sada geldamo svaku utakmicu i na tviteru nakon minut imamo svaku situaciju koju smo propustili.

 

80ih i 90ih je bilo sezona kada se igrala mnooogo brža košarka i na više poena nego sada i kada su imali bolje % u šutu za za tri nego sada.

 

 

Link to comment
8 minutes ago, omiljeni said:

 

80ih i 90ih je bilo sezona kada se igrala mnooogo brža košarka i na više poena nego sada i kada su imali bolje % u šutu za za tri nego sada.

 

 

 

i ako odemo jos ranije u proslost igrala se na jos veci broj poseda. to ne znaci da se igrala bolja kosarka, niti ovo o procentima znaci da se bolje sutiralo.

 

daj procente iz osamdesetih, ovako na slepo cenim da nema teorije da su imali bolje procente. jasno je da su sutiralo malo za 3, ali nema sanse ni da su imali bolji procenat nego sot igraci imaju danas.

 

 

proverio sam, nidje veze. gde vadis te podatke?

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

eh, pa tada je trojka bila kraca. pogledaj ceo preriod osamdesetih i devedesetih, mnogo bolje se sutira danas, ne moze ni da se poredi.

Link to comment
48 minutes ago, dillinger said:

zato je jedna od većih neistina da se danas igra neozbiljnije.

 

Nije to nikakva neistina. Tad je bilo nezamislivo da 1 od najboljih igrača lige igra odbranu kakvu igra Harden, da se bukvalno zajebava. Tada se niko nije toliko stavljao ispred tima i toliko očigledno budžio statistike kao što imamo primere danas. A i suđenje je bilo ozbiljnije, ne verujem da bi ovi Hardenovi debilizmi prolazili u to vreme. Da ne pričamo šta su napravili od all stara, ono je smešno. 

Sve u svemu, složićemo se da se ne slažemo.

Link to comment

odbrana kakva se danas igra u ligi je mnogo bolja od odbrane koja se igrala devedesetih. odbrana je mnogo napredovala od devedesetih, a i igraci danas su za klasu bolji odbrambeni igraci nego sto su bili devedesetih.

Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

odbrana kakva se danas igra u ligi je mnogo bolja od odbrane koja se igrala devedesetih. odbrana je mnogo napredovala od devedesetih, a i igraci danas su za klasu bolji odbrambeni igraci nego sto su bili devedesetih.

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

pobedio si

 

Evo jedan ozbiljan argument, zašto onda u proseku pada 15ak ppg više u proseku po utakmici sada nego pre 20 godina? Dužina četvrtine je ista, a odbrambeni igrači su danas za klasu bolji. 

Link to comment

milane propustas da sa tim hardenom koji ne igra odbranu, zajebava se i budzi statistiku njegova ekipa ima najbolji skor lige, evo ih lagano se setaju kroz po i na pobedu su od finala konferencije

kakav je on to onda igrac (valjda nije upitno da je on najzasluzniji za te uspehe?), kad uz sve sto navodis, ekipa koju predvodi postize takve rezultate?

dje bi im kraj bio da je ozbiljan, igra odbranu i da je podredjen ekipi? ne bi imali poraza u sezoni?

Link to comment

siguran sam da pada vise poena, ali 15 poena vise?! recimo seozna kada je jordan osvojio prvu titulu ppg je isit kao i ove seozne. mislim, mozemo da kopamo po statistikama i da dolazimo do raznih zakljucaka ali ono sto je najbitnije je da se prati liga i da se geldaju trendovi. danas igraci skacu na draftu za 10-15 mesta, igraci bez ikakvog skila, samo zato sto su atlete koji mogu da preuzimaju. ogroman je fokus na odbrani i samim tim veliki napredak je postignut. naravno, to ide u oba pravca, napadaci napreduju takodje. ne znam da li ima sporta koji se brze razvija od kosarke. kad je boston na iznenadjenje svih trejdovao prvi pik da bi uzeo tatuma prva reakcija kera je bila da je to ocekivao psoto danny hoce da sve preuzimaju. volim i ja kosraku devedesetih, imam ogromnu kolekciju utakmica i geldam cesto, ali to je drugi sport u odnosu na ovo, mnogo je napredovala kosarka.

Link to comment

zato sto je kosarka evoluirala kao sport. u toj evoluciji je vise napredovano napad, sto je sasvim prirodno.

 

generalno si razuman covek na forumu, ali imas ove crne minute kad zastupas tezu koja je toliko ocigledno pogresna, da boli. ali ne postoji precizna metrika kojom bi ti to moglo biti pokazano, pa ti to daje vetar u ledja.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...