Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

7 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

to mozda na dan kad ima utakmicu pa nema vremena da sabije dve

 

dok je bio u moskvi, nonstop su visili on i bambi u nekom kafiću, teo nije gasio

6 hours ago, James Marshall said:

Je li ovaj datum dedlajn za trejdove?

 

jeste

2 hours ago, Host said:

Ovako to ide: ako Denver iskoristi opciju, Jokic dobija manje od 2 miliona i sledece leto postaje potpuno slobodan igrac (unrestricted free agent) i tada moze da potpise za bilo koji tim mada Denver moze da ponudi najvise. Ako Denver ne iskoristi opciju, Jokic postaje restricted free agent sto znaci da bilo koji tim moze da mu ponudi ugovor, ali Denver ima pravo do nekog datuma u avgustu da mecuje ponudu u kom slucaju Jokic potpisuje za Denver.

 

nije datum u avgustu, nego ako Jokić postane restricted free agent, denver ima 7 dana da mečuje ponudu. ali to se neće desiti jer će mu denver definitivno ponuditi ekstenziju za max ugovor i on neće postati restricted free agent. 

 

što se poison pill ugovora tiče, oni takođe neće doći ovde u pitanje jer kao što rekoh neće ni jokić postati rfa, ali čisto da ljudi znaju ti ugovori funkcionišu ovako. određenom slobodnom agentu se ponudi ugovor koji u prve 2 godine plaća po npr 5miliona ali u godinama 3 i 4 taj ugovor raste na 17 miliona recimo godišnje čime određenim timovima postaje dosta teže da mečuju ponudu. takvi ugovori se ne nude superstarovima jer superstarovi običnu i nisu dostupni za takve ugovore. jeremy lin recimo je imao poison pill itd. denver može jokiću kao neograničenom slobodnom agentu i dalje da ponudi najviše para i godinu više ugovora i to bi sačuvalo fleksibilnost za neke druge potpise ali se to neće desiti, to se jednostavno ne dešava i ne radi. jokić će dobiti ugovor sličan embidovom ili viginsovom

Edited by theanswer
Link to comment

Jbg kazes to ko da nije Denver draftovao Jokica nego obrnuto da je bilo. A draftovali su i Herisa i Mareja, mislim da bi i Huancho mogao biti solidan igrac, sada i Krejg dobija minute..

Link to comment
5 hours ago, theanswer said:

Jbg kazes to ko da nije Denver draftovao Jokica nego obrnuto da je bilo. 

Samo kazem da se sigurno od 42. pick-a ne ocekuje da u prvoj sezoni ima znacajan doprinos a da je u drugoj vec glavni igrac fransize...ne znam koju rec da upotrebim do ukenjavanje...plus na sve to, tog najboljeg igraca placaju 2mil po sezoni

Link to comment
1 hour ago, 1n54jd3r said:

Samo kazem da se sigurno od 42. pick-a ne ocekuje da u prvoj sezoni ima znacajan doprinos a da je u drugoj vec glavni igrac fransize...ne znam koju rec da upotrebim do ukenjavanje...plus na sve to, tog najboljeg igraca placaju 2mil po sezoni

 

Apsolutno. Uzgred,

 

 

:cool:

 

Link to comment

sta mislite kolike su sanse da se jokara posle potpisivanja tog velikog ugovora slavno raspadne?

 

od kad sam ga prvi put video/cuo van parketa nisam nekako nacisto sa njim

znam da ce zvucati odvratno, verovatno bi izbor reci trebao biti bolji, ali ja sve nekako imam utisak da je on blago ometen u razvoju

ako nista drugo kvalitet kosarke koju igra (pride sa telom koje ima) na najvisem nivou me demantuje

ali ne znam, nacin na koji govori, sam sadrzaj onog sto govori, govor tela dok govori, pa in neki pokreti sto na parketu, sto van parketa mi deluju nekako "cudno"

nikad za tog coveka ne bih rekao da je medju najboljim svetskim kosarkasima

 

 

klipersi spojili najboljeg pleja i centra. ostaje da dovedu stepandica na klupu i nema granica za njih :fantom:

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...