Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

Meni Ikea jeste bila favorit uglavnom dok nisam krenuo u detalje...
Naime kad se krene u neke "dodatke" za kuhinju npr. onda se sudaraš sa "sistemom".
Naime dimenzije nekih dodataka su dimenzijama "baždarene" na dimenzije njihovih stvari.
Znači umetci za fioke npr. imaju u dimenzijama koji odgovaraju njihovim "elementima" i samo njima.
To jeste logično sa njihove strane, ne toliko sa strane potrošača i to je ok, samo toga treba biti svestan.
Ali tu radi jedna druga stvar...
Vidiš u IKEA-i i potražiš na internetu (čitaj Ali Express)...
Za sada uspešna taktika..





...shiit has hit the fan

Link to comment
  • 2 months later...

Da li je neko postavljao nogice na Kalax policu?

 

Net je pun saveta, pri čemu je najveći broj za baciti i u tom šumu teško dolazim do pravih informacija. Polica mi je poprilično opterećena i ne bih da je upropastim, pa bih voleo iskustvo iz prve ruke.

Znam za Ikein podokvir, radovao sam se kada se pojavio, ali je radost prestala kada sam pročitao koje je visine - meni neupoterbljiv!

Link to comment

Hteo sam da kupim kalax ,ali nema 2*3 ,što mi je bilo idealno ,a nema ni 1*2 pa da dodam 2*2 

Pa mi je palo na pamet da kupim 4*2 i skratim 15cm ,imam strugaru u komšiluk 

Ali naletim u shoppster na Five police ,i taman ,onaj 2*4 u centimetar mi odgovara i par hiljada jeftinije ,ajd da naručim

Napravljene su od medijapana,zamalo ih nisam polomio dok sam montirao,imam utisak ako bi hteo da premestim policu u drugu sobu da bi se raspalo 

Bilo bi mi frka da stavim nešto skuplje na nju ,na primer televizor 

Radiće mi posao ali nisu za pohvalu 

 

A da li imate misljenje o trotten stolovima zanimaju me i ovi sa mehanizmom i bez ?

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 6. 11. 2023. at 23:10, Fakundo Sava said:

A da li imate misljenje o trotten stolovima zanimaju me i ovi sa mehanizmom i bez ?

Kupio mi je prijatelj trotten sto od 14k za 3k . Nekom rusu bilo hitno,verovatno dobio poziv od Putina.

Sada  treba da ga dopremim iz Bg :think:

 

Link to comment
On 6. 11. 2023. at 23:10, Fakundo Sava said:

 

 

A da li imate misljenje o trotten stolovima zanimaju me i ovi sa mehanizmom i bez ?

 

 

Ako ne masim model, mi imamo taj beli sto koji se na dugme spusti ili podigne, najveći koji su imali tad (2020.) - 120*70cm. Dobar a povoljan sto (u odnosu na neke nemačke marke), mada ne znam šta bi moglo biti loše na njemu (sem da bi mogao biti veći). Čega se "plašiš"?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

@I*m with the pilots

Ma ima ikea puno sličnih modela ,pa možda ima još predloga. Ti električni su mi preskupi nisam ih nikad uzeo u razmatranje,a ima oni manuelci,

sa ručicom koju okrećeš ,oni su povoljniji a može se naći po oglasima za duplo manje para ali ih uglavnom razgrabe beograđani ,

ili neće da ih šalju .Za sada se sigurno zadovoljim običnim trottenom i nekim praktičnim fiokarom.Koji su tek skupi ,na primer onaj

Uppspel baš lep ali 14 hiljade na ovu krizu....

 

 

Link to comment
Just now, Fakundo Sava said:

@I*m with the pilots

Ma ima ikea puno sličnih modela ,pa možda ima još predloga. Ti električni su mi preskupi nisam ih nikad uzeo u razmatranje,a ima oni manuelci,

sa ručicom koju okrećeš ,oni su povoljniji a može se naći po oglasima za duplo manje para ali ih uglavnom razgrabe beograđani ,

ili neće da ih šalju .Za sada se sigurno zadovoljim običnim trottenom i nekim praktičnim fiokarom.Koji su tek skupi ,na primer onaj

Uppspel baš lep ali 14 hiljade na ovu krizu....

 

 

 

Jao da, za taj sa ručkom stoji nešto u fazonu "taman da razgibate ruke tokom posla" ili nesto u tom fazonu ;D

Link to comment
On 25. 11. 2023. at 23:03, bags said:

Treba mi relativno hitno radna stolica. Najblizi sam Markus jer je jedina na lageru i ima koliko toliko normalnu cenu.

 

Da je nema neko ovde?

 

Na kraju sam otisao sa ovom:

 

https://www.amazon.de/Schreibtischstuhl-verstellbarer-Lendenwirbelstütze-höhenverstellbarer-Computerstuhl/dp/B0C6JMQWJC

 

Nisam imao problem sa kicmom do sada pa cemo videti.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jbte, probao sam da naručim neku policu i plus neke "daske"  i neku sitnuriju na dostavu na kuću i iskoči mi cena dostave 4000+ rsd! 
Dva puta sam proveravao da vidim da nisam pogrešio!
Mrš bre za te pare platim benzin ortaku i sašijemo piva kod kuće!

 

 

...shiit has hit the fan.....

Link to comment

Ima na fejsu grupa polovna Ikea ali ne prodaje se samo polovno već i novo, ljudi se zajebu, predomisle, šta god. Em može povoljnije da se kupi em se dogovoriš za preuzimanje u Beogradu (puno prodavaca je iz BG).

Nije loše baciti pogled.

  • Hvala 2
Link to comment

Pitanje za @Moonwalker pošto voli Marimekko a treba mi neko ko će da razume dilemu - šta bi pomislila da vidiš nekoga da nosi neki od onih Batsua ogrtača van kuće? Mislim na onu collab sa Ikeom ofc:

 

spacer.png

 

&


spacer.png

 

Da li ti je prva reakcija “hm, šareno” ili “pozovite Lazu”??? Naravno, mislim kad bi se nosilo baš kao ogrtač, ne kao haljina.

  • +1 1
Link to comment

A gde van kuce?  Ovi izgledaju da mogu i oko kuce, mislim nosili su se penjoari nekad.
 

Pozovite Lazu sigurno ne bi bilo. Ovi na zenama gotovo i da se ne razlikuju od nekih haljina. Onaj na slici dole :heart:, pogotovo. Ovo dvoje kao da su slikani pored saune.

 

Ja verovatno ne bih reagovala ni na muskarca, ali ne bih savetovala da to tu prosetaju van dvorista, ili bar ne svuda. Preagresivna je sredina i nefleksibilna.
 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...