Jump to content
IGNORED

Šta kupiti kod Šveđana? IKEA eve me!


Frank Pembleton

Recommended Posts

@Moonwalker E pa da, tako su ih u Ikei i reklamirali, I think, kao da je za saunu tj. kao kućni bademantil. Ali razmišljam da l je ludo muvati se po gradu (leti, logično) u ovome, ispod majica  i wide 7/8 pants i patike. Brt, celo leto sam viđala devojke i žene po gradu u nekom prigastom dedina pidžama setu kao da je to najnormalnija stvar na svetu, računam kvazi-kimono > dedina pidžama, ali morala sam da se konsultujem sa nekim provereno normalnim. Hvala!

Link to comment

Pa na majicu, 7/8 panatale i patike, zasto da ne, na neku vrucinu?  Kakvih sam se cuda ja nagledala, ovo deluje dosta konzervetivno. Nisam mnogo casual leta imala ove godine, ali jesam zapazila da se nosilo neato sto moze prodje i kao odelo i kao pidzama.
 

A nosilo se to i leti ranije, imala sam ja neki letnji kombinezon sa tregerima od puplina, mislim, na uzduzne plavo bele pruge pred kraj osamdestih. Ladno je mogao da bude i pidzama. Mislim da su ga Slovenci sili.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

@Moonwalker E pa da, tako su ih u Ikei i reklamirali, I think, kao da je za saunu tj. kao kućni bademantil. Ali razmišljam da l je ludo muvati se po gradu (leti, logično) u ovome, ispod majica  i wide 7/8 pants i patike. Brt, celo leto sam viđala devojke i žene po gradu u nekom prigastom dedina pidžama setu kao da je to najnormalnija stvar na svetu, računam kvazi-kimono > dedina pidžama, ali morala sam da se konsultujem sa nekim provereno normalnim. Hvala!

Jaooj to je ona bebe by Dunja influenserke/dizajnerka/preduzetnica i ti kompletići prugasti su grozni a pogotovo oni bermude i košulja prugasti kompletić. Fuj!

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

-Ladda baterije su i dalje prerušene (sada u sivo) Eneloop, kažu YT review-eri. Važno je da na pakovanju piše "Hecho en Japón". Punjač jako lepo radi.

-365+ posudama sam prilično zadovoljan, a brza pretraga tvrdi da su i ubedljivo najjeftinije. Dosta znači što mogu i u pećnicu (iako su najčešće u frižideru), a inox varijanta mi je omiljena. Poklopci bi, pošto će kad-tad riknuti, mogli da budu malo jeftiniji.

-Flaša, isto inox, je super i lako se pere.

-Dete mi je super zadovoljno torbom, jer može da se nosi kao tote (boomer prim. aut.: to je sada in), a može i kao ranac. Uskoro će dve godine upotrebe by tinejdž rebel i super se drži.

-Ovaj privezak je genijalan.

-Rekli smo odmah na početku teme, Bekvam je must have.

-Čaše takođe.

 

U principu, samo ovakve svakodnevne potrepštine, od nameštaja smo uzeli samo ram kreveta starijem detetu.

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

-Dete mi je super zadovoljno torbom, jer može da se nosi kao tote (boomer prim. aut.: to je sada in), a može i kao ranac. Uskoro će dve godine upotrebe by tinejdž rebel i super se drži.

 

Nisam znala da imaju torbe i ranceve (osim onih laganih platnenih umesto kesa, imam takvu i dosta je izdrzljiva a spakuje se u svoju taskicu i moze da stane u dzep od jakne koliko bude malo i tanko, jako prakticna stvar), sad vidim dva ranca iz te serije koji ne deluju lose.

 

Apropo casa, mi imamo takve samo su vise i nekih 20-tak godina stare, vide im se tragovi pranja u sudomasini vec duze vreme

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

@zorglub

Ta torba je odlicna. Imam neku crvenu isti oblik samo ima jos dva dzepa sa strane. Najzgodnija torba ikada :). Ova moja nije Ikea, ali preporuka da je veoma prakticna.

Uzelela sam se Ikee. Moracu na onaj pacji batak i u neki shoping. Nisam krocila tamo godinu dana 

 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, zorglub said:

 

-365+ posudama sam prilično zadovoljan, a brza pretraga tvrdi da su i ubedljivo najjeftinije. Dosta znači što mogu i u pećnicu (iako su najčešće u frižideru), a inox varijanta mi je omiljena. Poklopci bi, pošto će kad-tad riknuti, mogli da budu malo jeftiniji.

 

 

U dva domaćinstva svakodnevno upotrebljavamo bar 15ak tih posuda (možda svega 2 plastične, ostalo staklo) i za 3-4 godine unazad polomili smo pera i zamenili samo jedan poklopac. Curenja hrane iz njih: 0.

Posude su koliko znam konkurentne cenom drugim ponudama na tržištu, a razlog zašto sam se opredelio za njih je baš taj što se može računati da će i dalje biti u ponudi, pa u slučaju oštećenja poklopca ili dihtunga dokupiti novi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

,  razlog zašto sam se opredelio za njih je baš taj što se može računati da će i dalje biti u ponudi, pa u slučaju oštećenja poklopca ili dihtunga dokupiti novi.

Na ovu temu, baš smo se pre dve nedelje razočarali da nemaju više Billy regale širine 60cm - hteli smo da uzmemo još dve daske da bismo prepolovili prostor u dva komada i - niks :(

Ne znamo od kad ih zapravo nemaju, ovi su kao i vecina Ikea stvari kod nas jako stari. Sećam se da smo pre n godina uzeli vrata, da budu vitrine, od zapravo drugih ormara.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sigurno su prošle godine i godine...

Nisam ni tvrdio da je njihov asortiman zaključan, ali na podršku tokom par godina možeš da računaš.

 

Uostalom, danas praktično i nema proizvoda namenjenog širokoj potrošnji koji se osmišljava da bi trajao.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Ras said:

Sigurno su prošle godine i godine...

Nisam ni tvrdio da je njihov asortiman zaključan, ali na podršku tokom par godina možeš da računaš.

 

Uostalom, danas praktično i nema proizvoda namenjenog širokoj potrošnji koji se osmišljava da bi trajao.

 

Ma samo kažem, nismo ni mislili da bi oni menjali nešto kod tog klasika. Ali eto ti naši regali i svašta nešto iz Ikee pokazuju da su i dugovečni, ako se čuvaju. Tokom selidbi ormari nisu bili rastavljani nego prenošeni celi pa ih je sigurno i to održalo u životu.

Link to comment
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ma samo kažem, nismo ni mislili da bi oni menjali nešto kod tog klasika. Ali eto ti naši regali i svašta nešto iz Ikee pokazuju da su i dugovečni, ako se čuvaju. Tokom selidbi ormari nisu bili rastavljani nego prenošeni celi pa ih je sigurno i to održalo u životu.

Realno, i mnogo "dugovečniji" nameštaj kad se u tim selidbama rastavlja, to mu je obično početak kraja.

A pogotovo to ikeino koje, po mom utisku, nije predviđeno za rastavljanje kad se jednom sastavi...

Link to comment

Pitali su jednom pre 20 god direktora simpa, zašto danas nameštaj kraće traje, on im je odgovorio da su takvi trendovi da se nameštaj na zapadu menja na 5 godina, te da nema smisla praviti kvalitetnije predmete... :happy:

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...