Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Samo kazem da tamo stvari ne stoje dobro, Harper je napisao da te lige nisu unistene. Pa sad, neke od navedenih itekako jesu. A vec sam napisao da ne tvrdim da su razlog stranci, ne znam sta je razlog.

 

A ne mozemo se mi uopste porediti ni sa jednom od tih liga na bilo koji nacin, smesno je uopste stavljati to u istu recenicu. 

Edited by Meazza
Link to comment
13 minutes ago, harper said:

 

Pa sta? Necemo mi napredovati tako sto ce Partizan i Zvezda vestacki da se sakate kako bi bili blizi drugim klubovima vec tako sto ce ti drugi klubovi da napreduju i smanjuju razliku. Srbija ne igra fudbal u vakuumu vec u evropskoj konkurenciji, to kolika je razlika izmedju klubova unutar nase lige je irelevantno za bilo kakvu diskusiju. Postoji milion stvari koje treba drugacije postaviti u srpskom fudbalu, ovaj ili onaj dozvoljeni broj stranaca je samo bacanje prasine u oci.

 

I od svega sto sam napisao si uzeo samo ovo da kvotujes? Kako ostali klubovi i SA CIME da napreduju kada im i Partizan i Zvezda uzimaju decu iz skola cim pokazu makar malo potencijala? Sa 500 000 evra budzeta godisnje sa kojim raspolaze vecina klubova? Irelevantno? Pobeda nad Liverpulom vam je bila i bice godinama vrhunac igre Zvezde i ono u cemu sam sebe kontriras. "Jedan liverpulov igrac ima vecu platu nego ceo tim Zvezde". Jebiga, jedan Marin ima vecu godisnju platu nego celogodisnji budzet Radnickog, Vojvodine, Napretka, Spartaka. To nije irelevantno, ili pak jeste? I kako da drugi klubovi napreduju ako je neophodan samo razvoj Zvezde i Partizana? Jebiga, ako je tako ajde. Napravite ligu kruga dvojke pa igrajte Skotski sistem, 25 derbija godisnje pa ko pobedi na kraju taj je najbolji. Sakate se vestacki. Dzabe pokusavam da budem politicki korektan, ne ide.

Edited by Zlurad
Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

drugo, interes mladih domaćih igrača (koji su ovde navodno predmet zaštite) nije da administrativnim putem izbore mesto u prvih 11, prosto zato što ti je zabranjeno da dovedeš nekog boljeg.

 

ne, njihov interes jeste da igraju i stiču iskustvo u što kvalitetnijoj ekipi, u to boljem takmičenju i jačoj konkurenciji. primera radi, u suštinskom interesu Pavlovića i Stevanovića jeste da im saigrači budu Natko i Suma. ili još bolje ako bude još pet, šest takvih u ekipi. nije u njihovom interesu da budu okruženi zaštićenim panjevima domaće proizvodnje, raznim Ivanovićima, Ožegovićima i sličnima. takva vrsta zaštite njima je šetu a ne korist.

 

treće, sam Savo je rekao više puta da ne postoji mlad i star igrač, domaći i strani, nego dobar i loš. nešto tog tipa. i o tome se radi. Pavlović i Fića ne bi bili ugroženi taman da nema nikakvog ograničenja. zato što imaju kvalitet i veliki potencijal. potencijal razvijaju najbolje kada su okruženi kvalitetnim igračima, čije god da su gore list. kada igraju Evropu, kada na poziciji imaju kvalitetnu konkurenciju.

 

Ovo je sve tačno ali ima jednu začkoljicu: ako bi npr. Partizan imao pravo da na teren izvede 11 stranih državljana (potpuno ukidanje ograničenja), da li bi i dalje ulagao u omladinsku školu i Zemunelo? Koliko bi prošlo pre nego što bi agilnatm uprava procenila da se mnogo više isplati sve to zakatančiti i za kikiriki dovoditi škart iz holandskih škola i ono što pretekne iz Afrike nakon što viša kasta pokupuje šta valja? Ako se ne varam Bugari su došli na neki sličan zaključak i evo gde im je fudbal sada.

 

Ograničenje broja stranaca je tu više da bi Pavlović i Fića uopšte imali priliku da se okušaju kao profesionalni fudbaleri.

Link to comment
Just now, Zlurad said:

 

I od svega sto sam napisao si uzeo samo ovo da kvotujes? Kako ostali klubovi i SA CIME da napreduju kada im i Partizan i Zvezda uzimaju decu iz skola cim pokazu makar malo potencijala? Sa 500 000 evra budzeta godisnje sa kojim raspolaze vecina klubova? Irelevantno? Pobeda nad Liverpulom vam je bila i bice godinama vrhunac igre Zvezde i ono u cemu sam sebe kontriras. "Jedan liverpulov igrac ima vecu platu nego ceo igrac Zvezde". Jebiga, jedan Marin ima vecu godisnju platu nego celogodisnji budzet Radnickog, Vojvodine, Napretka, Spartaka. To nije irelevantno, ili pak jeste? I kako da drugi klubovi napreduju ako je neophodan samo razvoj Zvezde i Partizana? Jebiga, ako je tako ajde. Napravite ligu kruga dvojke pa igrajte Skotski sistem, 25 derbija godisnje pa ko pobedi na kraju taj je najbolji. Sakate se vestacki. Dzabe pokusavam da budem politicki korektan, ne ide.

 

Pa, ne dajte im tu decu, osim za velike pare. Ako hoce kvalitet neka plate.

 

Nigde ja nisam napisao da je neophodan razvoj samo Zvezde i Partizana, niti to mislim pa i ne bih mogao da napisem. Ako je vama jedini izvor prihoda to sto cete da prodate Pavkova, Gobeljica ili Vukanovica za preveliki novac jer Zvezda i Partizan moraju da ih kupe, onda i treba da propadnete. Ono kako vas jebu Zvezda i Partizan nije ogranicenje broja stranaca vec to sto su oni, kao glavna perionica para za politicke stranke, najveca prepreka privatizaciji klubova. Da bi se ogromne pare izvlacile iz ta dva kluba dozvoljava se da po Srbiji postoje razni klubovi sa sumnjivim vlasnistvom u kojima se ne zna ko pije a ko placa. Pa onda vama na celo kluba po politickoj liniji dodje jedan retardirani vepar koji u zivotu nije sutnuo nista osim mozda par ljudi dok im je otimao novcanik na ulici.

Link to comment
5 minutes ago, Redoran said:

 

Ovo je sve tačno ali ima jednu začkoljicu: ako bi npr. Partizan imao pravo da na teren izvede 11 stranih državljana (potpuno ukidanje ograničenja), da li bi i dalje ulagao u omladinsku školu i Zemunelo? Koliko bi prošlo pre nego što bi agilnatm uprava procenila da se mnogo više isplati sve to zakatančiti i za kikiriki dovoditi škart iz holandskih škola i ono što pretekne iz Afrike nakon što viša kasta pokupuje šta valja? Ako se ne varam Bugari su došli na neki sličan zaključak i evo gde im je fudbal sada.

 

Ograničenje broja stranaca je tu više da bi Pavlović i Fića uopšte imali priliku da se okušaju kao profesionalni fudbaleri.

 

Naravno da bi ulagali u Zemunelo i omladinsku skolu, klinci su najskuplja roba na evropskom trzistu a tako ce i da ostane. Nece oni seci najprofitabilniju granu na kojoj sede.

Link to comment
17 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a verujem da i ti više uživaš uz golove pavkova nego ailtona npr

 

 

Wrong. Da se ja pitam Zvezda ne bi imala nijednog domaceg igraca osim ako nije povratnik koji se fudbalu nije ucio u Srbiji ili klinac iz omladinske skole. Sve dok se u Srbiji ne promeni rad s mladim igracima po klubovima ne bih voleo da vidim nijednog domaceg igraca u Zvezdi. Mozda po jednog na svakih desetak godina, tipa Zigica ili Mladenovica.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

Ovo je sve tačno ali ima jednu začkoljicu: ako bi npr. Partizan imao pravo da na teren izvede 11 stranih državljana (potpuno ukidanje ograničenja), da li bi i dalje ulagao u omladinsku školu i Zemunelo? Koliko bi prošlo pre nego što bi agilnatm uprava procenila da se mnogo više isplati sve to zakatančiti i za kikiriki dovoditi škart iz holandskih škola i ono što pretekne iz Afrike nakon što viša kasta pokupuje šta valja? Ako se ne varam Bugari su došli na neki sličan zaključak i evo gde im je fudbal sada.

 

Ograničenje broja stranaca je tu više da bi Pavlović i Fića uopšte imali priliku da se okušaju kao profesionalni fudbaleri.

Pazi, odavno se još došlo do zaključka da se moral, savest, poštenje i slične neke zajebancije ne mogu normirati. Ako pričamo o tim kategorijama onda nemamo problem dal će pravilnikom nešto da bude difinisano ovako ili onako. Jer, kako god bilo, agilne uprave će raditi naopako. To je mnogo širi problem od puke administrativne mere, tako da ne bih da širimo priču u sitne sate a većini je, barem ovde, sve jasno.

 

Moje mišljenje, sve i da se ukine zabrana u potpunosti, ne bi stao Zemunelo i škola, jer ta škola izbacuje redovno igrače od kojih može više da se zaradi nego na riziku sa škartom iz holandskih škola. Za takve igrače postoji tržište i čisto sumnjam da će da nestane u skorije vreme.

Link to comment
18 minutes ago, Zlurad said:

 

I od svega sto sam napisao si uzeo samo ovo da kvotujes? Kako ostali klubovi i SA CIME da napreduju kada im i Partizan i Zvezda uzimaju decu iz skola cim pokazu makar malo potencijala? Sa 500 000 evra budzeta godisnje sa kojim raspolaze vecina klubova? Irelevantno? Pobeda nad Liverpulom vam je bila i bice godinama vrhunac igre Zvezde i ono u cemu sam sebe kontriras. "Jedan liverpulov igrac ima vecu platu nego ceo tim Zvezde". Jebiga, jedan Marin ima vecu godisnju platu nego celogodisnji budzet Radnickog, Vojvodine, Napretka, Spartaka. To nije irelevantno, ili pak jeste? I kako da drugi klubovi napreduju ako je neophodan samo razvoj Zvezde i Partizana? Jebiga, ako je tako ajde. Napravite ligu kruga dvojke pa igrajte Skotski sistem, 25 derbija godisnje pa ko pobedi na kraju taj je najbolji. Sakate se vestacki. Dzabe pokusavam da budem politicki korektan, ne ide.

 

U Srbiji fudbal ne donosi novac, nego isisava novac. Kad bi se domaci fudbal privatizovao ne verujem da bi ijedan klub preziveo godinu dana, a tu mislim i na Zvezdu i Partizan, bez drzavnog novca ili drzavnog sponzorstva. 

 

Sta tek da kazemo za ostale klubove koji ni 500 navijaca nemaju na tribinama cak i kad su vicesampioni?

Edited by Meazza
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

Nigde ja nisam napisao da je neophodan razvoj samo Zvezde i Partizana, niti to mislim pa i ne bih mogao da napisem

10 minutes ago, Zlurad said:

Necemo mi napredovati tako sto ce Partizan i Zvezda vestacki da se sakate kako bi bili blizi drugim klubovima vec tako sto ce ti drugi klubovi da napreduju i smanjuju razliku

 

Evo napisao si. Vestacko sakacenje po tebi podrazumeva ogranicavanje broja stranaca tako sto ih trenutno imate previse da bi se svi uklopili u ekipu. Problem je u tome sto ni jedna druga ekipa u mucenoj nam ligi nema dovoljno para da dovede stranca koliko imaju Zvezda i Partizan. I o cemu pricamo? O favorizovanju dva tima zarad njihovog napretka i gde je tu napredovanje ostalih? I kako da bilo ko zadrzi decu? Dodje naredjenje: taj ide tamo i to je to. Ajde da pricamo realno. Svi su perionica para u zemlji Srbiji, pa onda meni "dodje po politickoj liniji". Sorry bro, lepo si rekao za glavnu perionicu para al ajd malo to malo globalnije a ne bas toliko licno. Jebe mi se za Tonceva iskreno ali u istim smo govnima.

 

Kome mislis da ce klubovi da prodaju igrace? Igrac hoce ili u inostranstvo jer mu treba kinta da otvori kafic il ako ne moze onda blizanci jer jebiga, ako nista drugo dobra plata pa sta bude posle. Koga i kome da klubovi prodaju ako su skole u qrcu, ako je cela hijerarhija kluba nesposobna (a ne pricam samo o Radnickom) za bilo kakav iole normalan sportski rad...

 

I btw koliko vam je stranca igralo u Bariju 1991 godine? 1. Jel to tada bio neki problem? Cini mi se da nije bio problem, vec je to bila samo dobra selekcija i prolazak kroz klubsku hijerarhiju igraca koji su tada igrali u Zvezdi. Jeste, veca drzava bila ali ne vidim problem ni sada da neki buduci Mihajlovic cisti kopacke po Krusevcu ili da buduci Pancev skuplja lopte po Surdulici i da na kraju u 25. godini podignu usatog. Sta? Nemoguce? Moguce. Vrlo.

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

U Srbiji fudbal ne donosi novac, nego isisava novac. Kad bi se domaci fudbal privatizovao ne verujem da bi ijedan klub preziveo godinu dana, a tu mislim i na Zvezdu i Partizan, bez drzavnog novca ili drzavnog sponzorstva. 

 

Sta tek da kazemo za ostale klubove koji ni 500 navijaca nemaju na tribinama cak i kad su vicesampioni?

 

Upravo tako. Prvo bi pola klubova odmah otislo na dobos jer ih niko ne bi hteo, za drugu polovinu bi se zainteresovala neka lokalna stroka koja bi iza sebe ostavila pustos iz cistog neznanja. Zvezda i Partizan bi verovatno opstali neko vreme, ako bi imali srece da u vreme privatizacije imaju solidan roster i odredjeni broj igraca koji bi im obezbedili pocetni kapital, ali bi morali drasticno da iseku troskove. A i to sve ukoliko bi im se oprostili dugovi ili bi ih preuzeo novi privatni vlasnik kluba. To bi tako trajalo neko vreme a onda bi se pojavilo nekoliko zdravih klubova koji bi znali da unovce lokalni talenat.

Link to comment
1 minute ago, Zlurad said:

 

Evo napisao si. Vestacko sakacenje po tebi podrazumeva ogranicavanje broja stranaca tako sto ih trenutno imate previse da bi se svi uklopili u ekipu. Problem je u tome sto ni jedna druga ekipa u mucenoj nam ligi nema dovoljno para da dovede stranca koliko imaju Zvezda i Partizan. I o cemu pricamo? O favorizovanju dva tima zarad njihovog napretka i gde je tu napredovanje ostalih? I kako da bilo ko zadrzi decu? Dodje naredjenje: taj ide tamo i to je to. Ajde da pricamo realno. Svi su perionica para u zemlji Srbiji, pa onda meni "dodje po politickoj liniji". Sorry bro, lepo si rekao za glavnu perionicu para al ajd malo to malo globalnije a ne bas toliko licno. Jebe mi se za Tonceva iskreno ali u istim smo govnima.

 

Kome mislis da ce klubovi da prodaju igrace? Igrac hoce ili u inostranstvo jer mu treba kinta da otvori kafic il ako ne moze onda blizanci jer jebiga, ako nista drugo dobra plata pa sta bude posle. Koga i kome da klubovi prodaju ako su skole u qrcu, ako je cela hijerarhija kluba nesposobna (a ne pricam samo o Radnickom) za bilo kakav iole normalan sportski rad...

 

I btw koliko vam je stranca igralo u Bariju 1991 godine? 1. Jel to tada bio neki problem? Cini mi se da nije bio problem, vec je to bila samo dobra selekcija i prolazak kroz klubsku hijerarhiju igraca koji su tada igrali u Zvezdi. Jeste, veca drzava bila ali ne vidim problem ni sada da neki buduci Mihajlovic cisti kopacke po Krusevcu ili da buduci Pancev skuplja lopte po Surdulici i da na kraju u 25. godini podignu usatog. Sta? Nemoguce? Moguce. Vrlo.

 

Svasta si napisao u ovom postu ali bas nista sto ima smisla. Nije mi bas najjasnije kako si moju teoriju da srpski fudbal moze da napreduje samo ako napreduju klubovi koji nisu Zvezda i Partizan proglasio za tezu kako treba ugusiti druge klubove. Razumeo bih da su nijanse u pitanju ali ti si celoj recenici samo promenio predznak i zakljucio potpuno opozitno onome sto u njoj pise.

 

Sto se Barija tice, da u ove druge stvari uopste ne ulazim, nama u Bariju nije igrao nijedan stranac iz dva vrlo ocigledna razloga: 1. nismo ziveli u istoj drzavi u kojoj zivimo danas i 2. igracima je bio zabranjen odlazak u inostranstvo najpre do 28. a potom do 26. godine zivota, pa su nasi klubovi mogli da zadrze krem jugoslovenskog fudbala i to dok su bili u najboljim godinama. Veruj mi, nikakav problem ne bih imao s ogranicenjem u broju stranaca kad bi u Zvezdi danas igrali Milivojevic, Jovic, Matic, Kostic, Ivanovic, Kolarov, Lazovic, Dmitrovic i brojni drugi igraci koji su nestali po raznim inostranstvima.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

Ti si veci optimista od mene. Ja ne verujem da bi ijedan klub stao na svoje noge. Trziste je premalo, a zemlja siromasna sa jos gorom perspektivom. 

 

Ima i drugih siromasnih zemalja u kojima klubovi jako dobro zive od fudbala. Ima kod nas talenata dovoljno da nekoliko klubova zivi od njih, a zdrav fudbal u kojem ne bi bilo kriminala bi verovatno doveo i do odredjenog povratka publike na stadione, sto bi povuklo i TV prava, neke manje sponzorske ugovore i slicno. Fudbal je profitabilan sport za onog ko zna da radi.

Link to comment
16 minutes ago, Meazza said:

 

U Srbiji fudbal ne donosi novac, nego isisava novac. Kad bi se domaci fudbal privatizovao ne verujem da bi ijedan klub preziveo godinu dana, a tu mislim i na Zvezdu i Partizan, bez drzavnog novca ili drzavnog sponzorstva. 

 

Sta tek da kazemo za ostale klubove koji ni 500 navijaca nemaju na tribinama cak i kad su vicesampioni?

 

U pravu si. Ali mislim da bi Zvezda i Partizan vise osetili udar privatizacije nego na primer Radnicki. Radnicki je trenutno duzan mozda pola miliona evra. Ako uzmes u obzir potencijal posetioca na stadionu, to da bi klub mogao da se kupi za relativno male pare (stadion se raspada, ne treba mnogo novaca za obnovu samo dobra volja; da postoji prilicno veliki potencijal u mladim igracima u klubovima koji su u Juznoj Srbiji...) i da napreduje je prilicno realno. Investicija od 3-4 miliona evra za sve nabrojano bi ti garantovao barem trece/cetvrto mesto, izlazak u kvalifikacije za Evropu. Plus, recimo milion svake godine za igrace, klub i sve ostalo. Za 5 godina maksimalno od "ostalih" klubova po Srbiji bi mogao da dodjes do stalnog ucesnika Lige Evrope, gde bi (da ih kupi neki  saudi) mogao da kupujes/prodajes/razigravas igrace iz Arabije (na primer) i time jacas njihovu reprezentaciju. Malo je zajebanije ako pogledas Zvezdu i Partizan jer: dugovi, krediti, politicka prevlast, sve sto ide sa tim....Ne pricam ovde samo o Radnickom. Ostalih 15-16 klubova su iz mog ugla prilicno dobra investicija. Steta sto znam zasto se niko do sada toga nije setio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...