Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

16 minutes ago, theanswer said:

ima logike da 25 klubova digne ruku za ovo pravilo imajući u vidu da valjda nijedan od tih 25 klubova nema ni 3 stranca a kamoli 8

 

sledeće što treba da izglasaju je da se bodovi u derbiju polove

ali oni su prepoznali interes srpskog fudbala.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Ogranicenje broja stranih igraca treba da se ukine potpuno. Za pocetak bi trebalo ukinuti ogranicenje broja stranaca koji imaju EU pasos jer, ako vec nismo, ne znam kako to tretira SSP, vrlo brzo cemo biti u obavezi da to uradimo svejedno. Takodje, kao da je uopste bitno da li ce nam u kadetima igrati gomila talentovane dece iz Afrike ili mamini i tatini sinovi koji preskacu srpske talente jer dobijaju mesta u timovima preko veze i potplacivanjem trenera mladjih kategorija, pa kao nevidjeni talenti zavrse u slovenackim treceligasima. Sva ta ogranicenja su besmislena, formalna, cisto da se kaze da ta vesela mafija koja sedi po fudbalskim organima i ne radi nista ima neku ideju sta hoce da postigne s ovim ili onim idiotskim pravilom, koje ionako menjaju iz sezone u sezonu kako kome zatreba.

 

Ja komentarisah tamo na zvezdinoj temi vezano za strance ali nisam hteo da ulazim u detalje da ne mislite da trolujem. Prvo, pravilo o strancima ce samo jos vise da produbi jaz izmedju Zvezde i Partizana i ostalih klubova u ligi. Naravno da je to zbog toga sto imate procentualno vise para od svih ostalih te situacija da, recimo imate (i jedni i drugi) 11 relativno kvalitetnih stranih igraca + resto kvaliteta sto pokupujete od domacih bi nasu smesnu ligu pretvorilo u Zvezda/Partizan pa 30 bodova razlike pa neko ko je te godine odredjen da bude treci/cetvri. Slazem se, pravilo jeste donekle debilno ali nismo mi jedini u Evropi koji to pravilo imamo. Italijani ga imaju, Spanci ga imaju, Nemci delimicno, jos par zemalja. Veci je ovde problem sto sve te zemlje imaju razvijene omladinske programe i skole pa im se retko ako ikada desava da dete od 18 godina ode iz npr Italije u Spaniju (desava se ali retko). Znamo da kod nas deca odlaze da bi se neko utalio sa kintom ili da bi neki klub prosto mogao da zivi. Druga pogodnost ovih zemalja je zajednicko trziste i nesto sto se zove Evropska unija u kojoj mi nismo i necemo da budemo jos 200 godina. S druge strane razumem potrebu i Zvezde i Partizana za vecim brojem stranaca da bi mogli da budu koliko toliko kompetativniji u evropskim takmicenjima.

 

Napisah i u zvezdinoj temi da je pominjanje SSP-a u kontekstu legaliteta totalna budalastina i samo Terzicev spin za siroke narodne mase. SSP je dokument kojim se Republika Srbija obavezala da bude na putu ka evro integracijama i da ce u sirokom spektru aktivnosti da radi kako bi se priblizila standardima Evropske Unije. Tako da SSP nema sta da tretira, on samo postavlja listu stvari na kojima Srbija treba da radi: sloboda medija, rule of law, kvalitet hrane, kontrolisanje zastite zivotne sredine, korupcija, sudovi, sloboda izbora....Imate dokument pa ga skinite i procitajte. To je samo uputstvo, gde se ni u jednom paragrafu ne pominje da je Srbija sada "pridruzena clanica Evropske unije" kao sto je Dr Terzic to izjavio.

 

 

Link to comment
Spartak i Kabel, negde procitah, mislim mondo
 
Protiv ovog predloga bila su izričito tri kluba: Partizan, subotički Spartak i Kabel. Ali, pojedini predsatvnici klubova nisu ni glasali u opštem metežu.
Auauau bratic Slobica Snajper ko oni u Iraku sto su ih terali da glasaju za opoziciju da ne bi Sadam imao preko 99%
Ipak masovni respekt, seticemo se ovoga kad nasi pobjede i zapocne se sprovodjenje lustracije.
Link to comment
12 minutes ago, omiljeni said:

Auauau bratic Slobica Snajper ko oni u Iraku sto su ih terali da glasaju za opoziciju da ne bi Sadam imao preko 99%
Ipak masovni respekt, seticemo se ovoga kad nasi pobjede i zapocne se sprovodjenje lustracije.

toletov mac niko nece izbjeci.

Link to comment
1 hour ago, Ted said:

...

da je predlozeno da svi klubovi osim Zvezde moraju da igraju sa 11 zena starijih od 70 godina na terenu, opet bi imao dva, tri glasa protiv. zato sto je posao da se glasa po dogovoru a ne da se razmislja za sta se glasa.

...

 

 

+2:0

 

Poanta.

 

Link to comment
1 hour ago, harper said:

Ne zajebavaj, ako fudbal bez ogranicenja uvoza nije unistio nemacki, spanski, engleski, Italijanski, portugalski, francuski i holandski fudbal, vala nece ni nas. Samo se potencijalno otvara sansa da neki Orban kupi neki TSC i konacno razbije srpski fudbalski duopol. Preveliki je fudbal biznis da bismo se zajebavali s propisima iz sredine proslog veka.

i sam znaš da je apsolutno neuporedivo

a uz orbana™ će biti i pukovnik božović i slična ekipa

 

 

snaga partizana i zvezde(igračka) neće biti ekvivalentna snazi najboljeg stranog igrača(jednog ili više njih) koji je doveden kao zamena za izgradnju kanalizaciong sistema u prigradskom naselju već onih koji su potekli iz njihove škole ili koji su oteti diljem srbije. oni su baza i snaga tima, legionari™ su šlag na torti

Link to comment
21 minutes ago, W.F.C. said:

Poenta je da ce ocigledno Partizan da osvoji ligu ove sezone. Naravno, uz divljenje do neba i veru u postenje i ispravnost. I tako u krug. Jos jedno 150 godina. 

partizan ce titulu osvojiti jedino ako dobije i sljedeci derbi a pri tome ne kiksne protiv ostalih timova vise od 1-2 puta.

ja sam stava da to nije realno, ali realnost nije....

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

i sam znaš da je apsolutno neuporedivo

a uz orbana™ će biti i pukovnik božović i slična ekipa

 

 

snaga partizana i zvezde(igračka) neće biti ekvivalentna snazi najboljeg stranog igrača(jednog ili više njih) koji je doveden kao zamena za izgradnju kanalizaciong sistema u prigradskom naselju već onih koji su potekli iz njihove škole ili koji su oteti diljem srbije. oni su baza i snaga tima, legionari™ su šlag na torti

 

Sta je neuporedivo? Oni imaju bolji fudbal s jednim pravilom a mi imamo kurac od fudbala pa cemo plivajuci uz vodu da ih zajebemo? Kao sto rekoh, ne zajebavaj. Znam da ste danas u fazonu "samo sto manje stranaca" jer vam tako trenutno odgovara ali generalno ne postoji nijedan smisleni argument u prilog tog ogranicenja, pogotovo ovoliko rigoroznog.

 

A i ovo sa izgradnjom kanalizacionog sistema je argument, samo juce. Podseca na riknjavu srpskih kvazinovinara o nasoj deci kojima zli stranci uzimaju hleb iz ruku. U fudbal se ne daje, iz fudbala se uzima. Daje se onoliko koliko je potrebno da se odrzava i podmazuje sistem iz kojeg se uzima i to je sve. Niko u Srbiji nece ostati bez kanalizacije zato sto se za pola miliona kupi relativno kvalitetan stranac a ne dunster sa dve leve noge iz nekog srpskog kluba "klasa Gobeljic". To su prazne price. Jedini koji imaju koristi od ovog ogranicenja su mafijasi koji upravljaju srpskim klubovima jer na unutrasnjem trzistu svoju robu prodaju po vecim cenama i za vece procente. Najbolja roba, pogotovo maloletna, ide vani i za velike pare sa ogranicenjem broja stranaca ili bez njega, ovo pravilo sluzi da se pogura i preplati skart.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

Ne zajebavaj, ako fudbal bez ogranicenja uvoza nije unistio nemacki, spanski, engleski, Italijanski, portugalski, francuski i holandski fudbal, vala nece ni nas. 

 

Italijanski fudbal jeste unisten, a francuska liga se od najzanimljivije pretvorila u jednu od najdosadnijih u Evropi. Bundesliga ditto, samo Bajern osvaja. 

 

Ne kazem da ih je unistio neogranicen uvoz, ali unistene jesu. 

Link to comment
2 hours ago, Zlurad said:

 

Ja komentarisah tamo na zvezdinoj temi vezano za strance ali nisam hteo da ulazim u detalje da ne mislite da trolujem. Prvo, pravilo o strancima ce samo jos vise da produbi jaz izmedju Zvezde i Partizana i ostalih klubova u ligi.

 

Pa sta? Necemo mi napredovati tako sto ce Partizan i Zvezda vestacki da se sakate kako bi bili blizi drugim klubovima vec tako sto ce ti drugi klubovi da napreduju i smanjuju razliku. Srbija ne igra fudbal u vakuumu vec u evropskoj konkurenciji, to kolika je razlika izmedju klubova unutar nase lige je irelevantno za bilo kakvu diskusiju. Postoji milion stvari koje treba drugacije postaviti u srpskom fudbalu, ovaj ili onaj dozvoljeni broj stranaca je samo bacanje prasine u oci.

Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Italijanski fudbal jeste unisten, a francuska liga se od najzanimljivije pretvorila u jednu od najdosadnijih u Evropi. Bundesliga ditto, samo Bajern osvaja. 

 

Ne kazem da ih je unistio neogranicen uvoz, ali unistene jesu. 

 

E, neka i nasa liga bude tako unistena, nemam nista protiv.:D

Link to comment

i ja sam za to da se revidira broj stranaca, mislim da je 8 mnogo, i da bi 6 bilo primerenije

 

neuporedivo je sve, apsolutno sve

 

msm upoređujemo jednu bundes ligu sa linglong super ligom

 

i posle, ja se zajebavam

:lolol:

 

 

glib srpskog fudbala neće nestati ako će od prekosutra zvezda i partizan imati sedam ili osam stranih igrača, samo će jaz biti sve veći, a oni sa dna će polako nestajati

 

 

meni je bolje da gledam lazara pavlovića, nego nikolova. a verujem da i ti više uživaš uz golove pavkova nego ailtona npr

 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

snaga partizana i zvezde(igračka) neće biti ekvivalentna snazi najboljeg stranog igrača(jednog ili više njih) koji je doveden kao zamena za izgradnju kanalizaciong sistema u prigradskom naselju već onih koji su potekli iz njihove škole ili koji su oteti diljem srbije. oni su baza i snaga tima, legionari™ su šlag na torti

mislim da stvari nisu baš tako jednostavne.

 

prvo i osnovno, u interesu fudbala jeste da tim sačinjavaju kvalitetni igrači. što više njih. kvalitet nije u vezi sa državljanstvom.

 

drugo, interes mladih domaćih igrača (koji su ovde navodno predmet zaštite) nije da administrativnim putem izbore mesto u prvih 11, prosto zato što ti je zabranjeno da dovedeš nekog boljeg.

 

ne, njihov interes jeste da igraju i stiču iskustvo u što kvalitetnijoj ekipi, u to boljem takmičenju i jačoj konkurenciji. primera radi, u suštinskom interesu Pavlovića i Stevanovića jeste da im saigrači budu Natko i Suma. ili još bolje ako bude još pet, šest takvih u ekipi. nije u njihovom interesu da budu okruženi zaštićenim panjevima domaće proizvodnje, raznim Ivanovićima, Ožegovićima i sličnima. takva vrsta zaštite njima je na šetu a ne korist.

 

treće, sam Savo je rekao više puta da ne postoji mlad i star igrač, domaći i strani, nego dobar i loš. nešto tog tipa. i o tome se radi. Pavlović i Fića ne bi bili ugroženi taman da nema nikakvog ograničenja. zato što imaju kvalitet i veliki potencijal. potencijal razvijaju najbolje kada su okruženi kvalitetnim igračima, čije god da su gore list. kada igraju Evropu, kada na poziciji imaju kvalitetnu konkurenciju.

 

problem sa jakom konkurencijom, koja uključuje i strane igrače imaju likovi tipa Đerleka, ili Aksentijevića nekada. njima ide u prilog zabrana dovođenja igrača, jer je to jedini način da se nađu u igri. sad, ako je svrha da se štiti prosek ili nekvalitet onda ok.

 

realno, našim igračima veća opasnost preti od onih koji bi da ih štite, nego od onih od kojih su kao zaštićeni. ako se razumemo.

 

druga je potpuno priča Terzićeva kaubojština i motivi zbog kojih se naprasno pitanje stavlja na dnevni red. lik kao da se jutros probudio i saznao pravilo o četiri stranca, i ukapirao da su se malo zajebali sa prelaznim rokom i da će imati problem do sledećeg leta. pa imaće ga, neka ga sami rešavaju pošto su ga sami i napravili. što se mene tiče, na takvim hitnim zasedanjima koja su očigledna posledica nečijeg hira Partizan ne treba ni da učestvuje niti da ulazi u otvoreni sukob.

 

Edited by Ted
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...