Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Grujic se "zove" u Lacio javlja Repubblica, pocinje tam-tam. ocekujem povlacenje svaki dan po par srpskih reprezentativaca po novinama... za to su i placeni.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Došao mali Kluivert, kažu portali da je Tottijev poziv telefonom presudio da dodje kod nas. Scene sa aerodroma su piš, već je kupljen mali, slikao se sa svima, delovalo kao da nema nameru da izadje iz zgrade :lolol:

Mislim da će biti superstar. Mada i mislim da će završiti u Barci jednog dana, al nije ni mnogo bitno sad :)

Link to comment

Izgleda će Radja kod Middlea i Spallettija.

Koliko god da je odluka sa finansijske strane na mestu toliko će teško biti gledati ga u prugama. Radja mi je i verovatno drugi omiljeni igrač ikad, jbg, ostaće tako ma šta bilo.

Kažu da je prošlog leta imao razgovor sa Monchijem i da je obećao da će svoj privatni život i loše navike dovesti u red. Jebeš sliku koja se šalje u svet, nebrigom će skratiti sebi karijeru za 5 godina. Ovo je verovatno i poslednji momenat u kome može da se proda, tako da je očekivano. Jbg.

Nek mu je sa srećom <3

Link to comment

Procitao sam i ja juce, navodno ceka se 1.jul da potpise. Vise ne igra za reprezentaciju, tesko da ce cena da mu raste... Prugasti dominiraju juznom Evropom, tako nam zapalo.

Link to comment

Dolazi verovatno Bruno Fernandes na free. Nije isto ali neće nam škoditi malo kreativnosti iz sredine. Pokidao je sezonu, nekih 16+20 je imao u Sportingu, il tako nešto.

Radju ne možeš nikako da zameniš glavu za glavu, to je valjda jasno svakome. Ali nije to poenta.

Link to comment

Inter bas poceo pametno da kupuje, za promenu. Sa Radjom mnogo dobijaju (mada je izgleda i najbolji igrac mladog tima Zaniolo deo transfera), a ono sto sam gledao Lautara Martineza (par utakmica Racinga i Argentina U-20), kupili su strasnog igraca. Odlican dribler, sjajna leva noga, dobar strelac ... mozda malo preteruje sa igrom petom, ali mu uglavnom uspeva. Jedino me je strah imajuci u vidu kako mladi igraci (osim Skrinjara) tesko dobijaju pravu priliku u Interu.

Link to comment

Igrač koji se ne štedi van terena (ni na njemu, pošteno je reći), koji pije, puši i partija ko lud, a pritom se u igri oslanja na šestu brzinu, jako blizu tridesete, sa ogromnom platom i transferom preko 30 miliona je dobra kupovina? Vrh je Radja sada, ali kad jednom tresne o pod to će biti to.

 

Ovo je instant fiks za narednu sezonu koji će im omogućiti da jure neko vreme sa Juventusom i lože se. Dugoročno je katastrofalna kupovina, Inter ne deluje kao ekipa koja sebi može da priušti da sprži 70+ miliona na dve sezone nekog igrača. Realno je takvih jako malo.

 

A ja obećavam da ga neću mrzeti i kad nas pregazi jesenas. Od smrtnika mi je omiljeni za ovih 20ak godina, ne zaboravlja se. Možda konačno uzmem i dres sa 4, ne Interov naravno.

Link to comment

U slučaju da se ovo desi to bi bio ubedljivo najveći transfer veznjaka starijeg od 30 godina. Evo kompletne liste svih slučajeva pa proceni koliki procenat transfer može da se smatra uspešnim. I to sam bio širokogrud pa sam uključio i defenzivne vezne u račun, što je definitivno pozicija na kojoj se duže traje i koja sam ovim baš i nema mnogo veze. Ako skratiš na centralne ili ofanzivne (gde bi ga Spalletti koristio 1/1) lista je još siromašnija. Bio bi maltene presedan.

 

https://www.transfermarkt.com/transfers/transferrekorde/statistik/top/plus/0/galerie/0?saison_id=alle&amp;land_id=&amp;ausrichtung=Mittelfeld&amp;spielerposition_id=&amp;altersklasse=o3vno0&amp;leihe=&amp;w_s=

 

Nema dileme da bi narednu sezonu pokidao. A šta je sa onom posle toga? I onom posle?

Kapiram da je četvorogodišnji ugovor očekivan, 4-5m po sezoni, puta dva za poreze, plus 30-35 za transfer. Nekih 70 miliona glat.

United, City, PSG bi to mogli sebi da priušte, za Inter nisam baš siguran.

Link to comment
18 hours ago, crtamOrasi said:

Igrač koji se ne štedi van terena (ni na njemu, pošteno je reći), koji pije, puši i partija ko lud, a pritom se u igri oslanja na šestu brzinu, jako blizu tridesete, sa ogromnom platom i transferom preko 30 miliona je dobra kupovina? Vrh je Radja sada, ali kad jednom tresne o pod to će biti to.

 

Ovo je instant fiks za narednu sezonu koji će im omogućiti da jure neko vreme sa Juventusom i lože se. Dugoročno je katastrofalna kupovina, Inter ne deluje kao ekipa koja sebi može da priušti da sprži 70+ miliona na dve sezone nekog igrača. Realno je takvih jako malo.

 

A ja obećavam da ga neću mrzeti i kad nas pregazi jesenas. Od smrtnika mi je omiljeni za ovih 20ak godina, ne zaboravlja se. Možda konačno uzmem i dres sa 4, ne Interov naravno.

Izvini, ali fudbal ne analiziram kroz transfer market i video igrice, nisam fudbalski manager. Ako jedan tim, potpuno deficitaran igracima tog profila, kupi ponajboljeg u Italiji sa tim karakteristikama (tri puta u idealnom timu Serije A), to je za mene dobra kupovina

Koliko igrac ima godina i koja mu je cena uopste mi ne utice na sud da li je nesto dobra kupovina ili ne; to se obicno sazna tek kasnije. I Liverpool je vise platio Carola nego Suareza, i Roma je prodala Salaha za male pare (kad gledamo iz sadasnje pozicije) i investitori su ponekad malo ulozili u neku firmu pa dobili puno nazad (a dosta je i obrnutih slucajeva).

1988 godiste nisu veterani sa jos jednom dobrom sezonom u nogama koje niko ne zeli (Di Maria, Aguero, Diego Costa, Busquets, Otamendi, Rakitic, Marcelo, Willian. Matic, Tadic, Ozil, Hummels, Cuadrado, Lewandowski).

Mi ne mozemo znati koliko ce Radja imati odlicnih sezona (licno verujem da bi Radja mogao odigrati bar cetiri sezone po tridesetak utakmica uz 5-6 golova po sezoni i biti medju onima koji ce najvise trcati i dobijati najvise duela u bilo kom timu u Italiji gde se igra niskim tempom pa i pet godina stariji De Rossi nema problema da i dalje igra). Ko bi, recimo, ocekivao da ce Adriano onako rano prestati igrati vrhunski fudbal (cini mi se da si bas ti govorio da sa takvim igracem uvek vredi rizikovati kad je dosao u Romu sa bar desetak kilograma viska) ili da ce dosta reprezentacija na ovom svetskom prvenstvu imati gomilu 30-godisnjaka u prvih 11. Sportska medicina je napredovala i igraci postedjeni vecih povreda mogu imati duge karijere.

Koliko ko pusi ili partija je vise stvar toga koliko mi verujemo medijima (i onima sto sve znaju), a koliko zakljucujemo iz onog sto sami vidimo. Teren je jedino merilo, a gledao sam dovoljno utakmica Rome u ovoj sezoni da bih zakljucio da je Radja bio fizicki najspremniji u tom timu, redovno najvise trcao i redovno ulazio u najvise duela i pritom ih uglavnom dobijao.  

I za kraj, Nainggolan uopste nije igrac slabe tehnike koji se mora oslanjati samo na kondiciju i fizikalije. Ima odlican, izradjen i precizan sut iz daljine, neretko i asistira, nema vrhunski pas, ali nije ni posvadjan sa loptom.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...