Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

24 minutes ago, crtamOrasi said:

Cristante :mellow:

 

Ne znam šta je Monchiju na pameti, ali Barella i Torreira bi čisto fudbalski za slične ili malo veće pare bili mnogo smisleniji dodaci na ovo što mi već imamo. Negde sam pročitao da će pokušati da izgradi fizički dominantnu ekipu, pa targetuje visoke i jake, ali pojma nemam kakav ćemo djavolji fudbal igrati ako je plan A da dobijamo 70% vazdušnih duela. Smeo bih da se kladim da će Cristante biti vrljav transfer, sve mi je ovo sumnjivo od kako je počelo da se spominje.

 

Torreira se spominje za nas, ali Napoli je bliži.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

Zanimljiva analiza situacije oko Alissona i zanimljivo poredjenje. Nisam siguran da ikako možemo da nadoknadimo ovakve brojke.

 

Alisson had the highest save percentage (league) in Europe this season (80%), one of top 3 run out per game (1.1 at 98%) and made 0 errors that lead to goals in 49 games. Objectively speaking, he is easily one of top 3 best GKs in the world right now. 



What does that mean though, in terms of team results? Let’s compare him to my favourite whipping boy Donnarumma since he’s been mentioned as a replacement. New Gigi had 68% (league) save percentage, one of the worst in Serie A. He made 0.2 (100%) runout per match, a very low number. He made 4 errors that lead to a goal, second highest in the league behind Consigli, 7 errors that lead to goals total in 50 games. 

Based on these numbers, you can expect to concede at least 16 extra goals in the league alone if we had new Gigi in goal instead of Alisson. Remember that cute CL semi final run? That would have never happened with Donnarumma in goal, we wouldn’t have gotten past the group stage if it wasn’t for some miraculous goalkeeping against Atletico and Qarbag. All of that doesn’t even account for the fact that Alisson is infinitely better with the ball at his feet.

Now that doesn’t mean we can’t emerge stronger from selling Alisson. Hopefully our replacement is better than Donnarumma and can manage more saves. At 73% save percentage, which is high, we should concede 9 extra goals in the league from losing Alisson. Now as you have mentioned, our attack was very poor this year, and if we can take our goal tally from 61 goals(5th) to 80+ goals(3rd) and also improve the defence, we can come out of this transfer season stronger.

Link to comment

Sve stoji, no ovo isticanje kontrole lopte, od strane golmana, kao bitnog parametra (kontrola nogom), pocinje da smara. Ne vodi Pep svaki tim, u svakoj jacoj ligi.

Link to comment

Od momenta kad je ukinuto vracanje lopte golmanu u ruke, kontrola lopte nogom je postala vrlo bitna stavka. I bez silinih cifara jasno je da je Alison u top 5 golmana i da ga Roma ne bi smela pustiti bez 70-80milki.

Link to comment

Ogromna je razlika kad Morgan De Sanctis svaki pas pod pritiskom pošalje u aut i kad Alissonara pogodi 9/10 njih. Ogromna.

Gde nije bitno igranje nogom, aman?

Link to comment

Meni golman sluzi da brani pre svega. Licno mi je refleks najbitniji, pa procena visokih lopti, a ta vracanja golmanima su postala pravo pomodarstvo i mene uzasno nerviraju.

Link to comment

Pa da, golman služi pre svega da brani, ali je samo bolji ako ume da odigra i nogom. Niko ne kaže da trebaš da imaš Pirla na golu, ali je velika olakšica kada možeš da mu vratiš loptu i kada ti on reciklira posed umesto da je dune nekontrolisano napred.

Link to comment
17 hours ago, crtamOrasi said:

Ogromna je razlika kad Morgan De Sanctis svaki pas pod pritiskom pošalje u aut i kad Alissonara pogodi 9/10 njih. Ogromna.

Gde nije bitno igranje nogom, aman?

 

Ne kazem da nisi u pravu, nemoj da mislis. Ali kad kazes "ogromna razlika" koliko je to u golovima, poenima?

Link to comment

Pa nije baš merljiva kategorija, možda i jeste al ne da ja znam.

Whoscored kaže da je Alisson imao dodavanja na 80% ove sezone. Szczesny pre njega 65-75, De Sanctis oko 60. S tim što tih desetak procenata ne izgleda kao jedan stepenik nego ceo red veličine bolje baratanje loptom. Alisson asistira Shaarawyju direktno iz svog šesnaesterca, De Sanctis bombarduje četvrtog sudiju, klupe sa rezervama i balbojeve™. Poljak je ok, ali ništa više od toga.

Kapiram da je i odbrana spokojnija kada zna da vraćanje lopte nazad nije bacanje iste u bunar. Ja sam cele sezone imao utisak da se kompletna poslednja linija oseća komfornije na lopti, iako je Di Francescova Roma igrala manje fluidan, da ne kažem ružniji, fudbal od Spallettijeve Rome. Ima i do Kolarova, ali je najviše do Alissona.

 

In adr njuz, dogovoren je mali Kluivert, 15 miliona + 5 bonusi + neki procenat od naredne prodaje, još uvek nije rečeno koji. Monchi majstor loubalinga i otimačine :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...