Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

OK, dobri argumenti. Priznajem da sam mozda pristrasan i ne volim Sarija.
Da budem iskren, nije ni meni simpatičan lik (iako je navijač Fiorentine). Ali mislim da je odličan trener. Naravno, ima hendikep što je proveo gomilu vremena u nižim ligama, iako nam djeluje da ima kratak staž, jer je u Serie A jedva 5 godina. Zato mislim da mu se sad ide negdje, dal chelsea da li negdje drugo, jer vjerovatno razmišlja da ko zna kad će opet imati priliku za tako nešto.

Ima on i objektivne mane, prije svega što se tiče korišćenja ekipe, maltene ima 13 igrača kojima vjeruje, ostale ne koristi.

Još jedna stvar vezana za ovu sezonu - Hamsik je bio kriminalan. Praktično su napravili ovakav rezultat bez do sad jednog od najboljih igrača.
Link to comment

Sari je odlican trener, ali palanackog mentaliteta. Iscedio je standardnu postavu do kraja, a rezervama gotovo nikad nije davao sansu da pocnu utakmicu. Koliko je puta Rog poceo? Verovatno nijednom. Ili Diawara? Eventualna pojacanja ne zele da dodju u ekipu gde nisu sigurni da ce uopste dobiti sansu da pocinju utakmice (Verdi). Na kraju krajeva, dovoljno je da pogledaju Zielinskog. Covek u pet utakmica zaredom ulazi umesto Hamsika, na svakoj je bolji od ovog i opet sedi na klupi sestu.

Tek dovodjenje ex Empoli igraca je besmisleno. Jedan od njih je resio utakmicu protiv Rome koje je dovela Juve na prvo mesto.

Link to comment
27 minutes ago, MiddleClass said:

Napoli ne zeli da zadrzi Sarija ili se ne pita? Tj. jel dobio ili dao otkaz? 

 

Mislim da je matori cvrsto resio da ide, a ima neku za Engleze sitnu release klauzulu. A inace ima ugovor na jos 2 godine valjda.

Link to comment

Sarri je nedovoljno taktički jak za kupove i nedovoljno sklon pravilnom rotiranju za ligu. Sve je žrtvovao za ligu i opet ispušio kad je bilo najpotrebnije, kod umrle Fiorentine. Nije da je njegov rezultat sa Napolijem loš no to ti dođe k'o neki veteranski Pochettino (ili Cuper, za starije ljubitelje fudbala(tm)) - punches above his weight toliko da ga hvale, ali da opet ništa ne osvoji.

Link to comment
Sarri je nedovoljno taktički jak za kupove i nedovoljno sklon pravilnom rotiranju za ligu. Sve je žrtvovao za ligu i opet ispušio kad je bilo najpotrebnije, kod umrle Fiorentine. Nije da je njegov rezultat sa Napolijem loš no to ti dođe k'o neki veteranski Pochettino (ili Cuper, za starije ljubitelje fudbala™) - punches above his weight toliko da ga hvale, ali da opet ništa ne osvoji.
Blah, tako možeš bilo za koga reći da je loš. Što je uostalom i redovno na forumu, tako ta ništa
Link to comment
Quote

"Želeo bih da se zahvalim Mauriciju sariju za sve što je pružio Napoliju, što je gradu i navijačima širom sveta doneo prestiž i puno dobrih emocija, i što je igrao sa stilom kojem su se mnogi divili. Bravo Mauricio", rekao je De Laurentis.
 

 

Link to comment

Očekivao sam mnogo više, uopšte mi ne bi teško palo da ga prodamo, čak i u ligi, a kamo li Arsenalu. Nemam šta da ti kažem posebno o njemu, baš ga nije hvatalo oko. Deluje da ima sve, a igra kao babetina, bar je kod Di Francesca trebao da ima dobru sezonu.

 

B2b koji defanzivno ne postoji jednom kada ga probiješ u presingu, gde je sasvim solidan, do duše. Ofanzivno mu je glavno oružje ubacivanje iz drugog plana, kao kreator je skroz prosečan, ne brlja, ali ništa spektakularno. Solidan izvodjač prekida, ali baš daleko od elitnog.

 

Pominje se nekih 30ak miliona oko njega već duže vreme, tu mu je negde klauzula, a za te pare može da se potpiše Cristante. Ja bih na tu trampu pristao u sekundi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...