Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Sad me već teraš da kažem da je siti uvek bio neverovatno razuman klub u odnosu na ono što bi da mu pripišu (fifa na arapski način). Ne sećam se upadanja u te zamke da moraju uvek najnovije i najskuplje igračke svake sezone.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

1 hour ago, Ruxin said:

I možda mi malo ide na kurac potenciranje arapa, jer eto pre njih nije bilo nikad takvih likova u fudbalu...

 

Таквих и није. 

 

Обрати пажњу на део где пише "државни пројекти посвађаних Арапа".  Власник Ман Ситија је заменик премијера Уједињених арапских емирата. Власник ПСЖ је катарски инестициони фонд специјализован за спорт. И једни и други имају политичке разлоге за инвестирање у клубове, а тренутно су мање-више у хладном рату који укључује економске санкције, трговинске блокаде и наизменично увлачење у дупе САД. Да се то не дешава и да Катар није добио Светско првенство највећом међународном корупционом акцијом од лобирања за признање лажне државе Косово* на овамо, не би Нејмар и Мбапе били плаћени толико колико су плаћени (са клаузулама да промовишу светско првенство), а плаћеми су укупно знатно мање него што је Гладиола спржио за два прелазна рока. 

 

Време Кашогија и сличних шмекера који за своју душу ваљају оружје, цевче шампањац и трпају манекенке између два путовања у Меку је прошло, сада се све то ради за државне интересе. 😏

Link to comment

ostade 4-0. osim odbranjenog penala caballera, bez uzbudjenja u drugom poluvremenu. hudson-odoi mi se svidja.

 

sledece tri protiv barcelone kod kuce i u gostima united i city.

Link to comment
2 hours ago, porucnik vasic said:


Коликогод да је добар не вреди ниједан голман насвету више од 50 милки чак и на овако надуваном тржишту.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja malo danas istrazivao, dokolica ... i odustanem, ali me ovo tvoje natera da ipak napisem. Naravno slazem se sa ovim tvojim.

Rekordni transfer golmana potice cak iz 2001. Buffon za nekih 37m funti, drugi je Ederson 35m funti, treci Neuer za 21m, bar ja tako nadjoh. I sad ce neko da plati 62 ili 90??? Nije da nema para za luksuziranjetm    ali licno ne verujem.

Link to comment

Ja mislim da je postalo maltene nebitno koje su cijene, ionako djeluje kao da se zajebavaju, pa što da ne daju i 100 miliona za golmana.

Link to comment

Naravno da je nebitno, samo iritira ta iluzija da se cena formira prema nekom imanentnom kvalitetu koji igrač poseduje ili ne poseduje. Kao, pogledali su da li mu je PES overall rating preko devedeset, pa na osnovu toga procenili koliko će da ponude.

 

Cena se formira prema platežnoj moći klubova, koja raste sve brže i luđe, sve manje je uslovljena rezultatima. A ovce treba šišati.

Link to comment

Slaven u studiju komentariše današnje utakmice FA kupa, možda zabode neki angažman u Brodu.

 

Realno ne bih imao ništa protiv da je on preuzeo Wednesday umesto holandskog smarača sa iskustvom iz Cvajte, koji je od devet utakmica pet odigrao 0:0 uključujući upravo završen i teško opisiv smor protiv Labuđeg Jezera.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...