March 21Mar 21 panda je savršen gradski auto. vozila sam je 21 godinu i ključeve predala ćerki da je voza dok može da ide. prešla bez većih kvarova 174 000 km, od toga bar 150 hiljada po gradu. išla i do istre nekoliko puta.
March 21Mar 21 Oduvek vozim japanske benzince cuvene po pouzdanosti, Toyota i Honda, presle boga oca.Sa podsmehom sam gledao Pandu koju je dobio mali od mog burazera, mislio sam da nece stastaviti pola godine, jer ga ovaj uopste ne odrzava.Evo vozi vec 3 godine, nikada nije stao. Kad ga gledam kako nista ne proverava/odrzava, uveren sam da bi sjebao za to vreme legendarne Hondu/Toyotu, a Panda samo prede.Tako da Panda , doduse starija verzija.
March 21Mar 21 Panda kockica 4x4 je sigurno u top pet terenaca ikad, gledano u svim kategorijama.edit: Edited March 21Mar 21 by bios
March 21Mar 21 a ono patriotizam, ne onaj ispred drakstora nego pravikupiš relativno solidan auto domaće proizvodnjeto ne rajca nikoga?
March 22Mar 22 5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:a ono patriotizam, ne onaj ispred drakstora nego pravikupiš relativno solidan auto domaće proizvodnjeto ne rajca nikoga?Kad naprave neki lep može Onaj Z10 je zadnji koji mi se svide, tada da smo mogli kupili bi. Mislim da su mi se ogadili sa 500L koji je baš baš ružan. Još su se oni nešto ljutnuli što panduri uzimaju škode a ne 500L, i smislili onaj Nacionale, ali naravno da to nikad nije zaživelo. Panda mi je bila simpatična, dok je nisam video, zadnja svetlosna grupa je baš ružna, fijatova unutrašnja rešenja su meni isto, ružnjikava, čak i ono sa bambusom mi je možda najlepše, ali kako su upakovali sve ostalo mi je prosto neergonomski, produženje infotejmenta, providna plastika, okvir oko menjača, uspravni izduvi za vazduh levo i desno, kao šašavo i mladalački, ali je samo kemp. I tu i na fićama npr, čak i 500x (mnogo lepši oblik 500L) imaju iste poteze, meni je to ružno.Pandu sam vozio, onu srednju, na nekom grčkom ostrvu, bukvalno se pipamo cura i ja ramenima, auto sa 50km/h daje utisak kao da jurimo 100, i ljuljka se, njoj nije prijalo, meni je bilo zabavno ali ne bih svaki dan. Premali je auto, ova grande izgleda po tom pitanju bolja, ali stvarno jesam čitao da su drugi iz grupacije bolje upakovali/rešili neke stvari. Kec jeste nešto što je spasilo fiat i što je nepoderivo, i dvojka je recimo za dostavno vozilo idealka. Na kraju dana, obzirom da mi ovde imamo i ZF, i Brose, imali i Kontinental, bošove metlice se ovde prave, motamo kablove za svašta. Evo google"The Serbian automotive industry is a significant supplier to the European market, with automotive components accounting for a substantial portion of Serbia's exports. The sector has over 140 companies and 100,000 workers involved in car components and related industries, with a strong focus on serving European OEM suppliers, particularly in Germany and Italy. Key Statistics and Participation in European Vehicles:Total Exports: The automotive industry represents a critical part of Serbia’s manufacturing, with automotive components making up a notable portion of its €4.06 billion (approx.) export engine, with 2025 seeing strong growth due to the production of the Fiat Grande Panda.Export Destination: Germany is the primary destination for Serbian automotive exports, receiving approximately 30.5% of them.Key Products: Major parts produced in Serbia include rotating electrical machines (€686 million to Germany in 2025), electricity distribution equipment (€596 million), wiring harnesses, rubber hoses, wiper systems, and cast/machined parts."Tako da je i audi/vw/bmw jednako patriotski voziti, a mnogo ugodnije.BTW, "solidno" više ne igra u mom rečniku, što je moguće bolje za moje pare, državi dajem brdo poreza i doprinosa i nemam želju da dotiram još nešto, ako je solidan uspeće na tržištu i bez mene. E sad, da je to 100% srpski auto, neka naša rešenja i borba za tržište, tu bih se malko zamislio, ali samo ako su automobili lepi a rešenja dobra i nisu ispod svakog kvaliteta..tj. tu bi solidan igrao.
March 22Mar 22 Uđem u taksi CHR 2024. godište, 202k km, osim razvaljenih sedišta auto kao novo. Spolja po dizajnu korak unazad, unutra na zadnjoj klupine znam kakav je bio stari ali ovaj novi je katastrofalan, kao u bunkeru, moram skroz unapred da se nagnem da bih kroz prozor gledao, u po dana mrak unutra, klaustrofobija 1/1
March 23Mar 23 On 22. 3. 2026. at 0:23, bios said:Panda kockica 4x4 je sigurno u top pet terenaca ikad, gledano u svim kategorijama.edit: Ovo je nešto sasvim drugo.No mislim da je ova nova daleko od toga.Dodatno me nervira što za te nazovi budžet automobile moraš kasko jer usraše sve sa led, matrix qrac/palac farovima.OK, kupiš novo, logično kasko ali za par godina...
March 23Mar 23 Ne moras kasko, ali su cene delova kod novih auta toliko otisle u nebo da je to nenormalno...Pre par nedelja u SAT emisiji komentarisu cene delova za Hjundai i30, i kazu da je far 70.000 din, zbog LED svetla i sl. A far je prvi sto strada, a gde je ostalo...
March 23Mar 23 1 hour ago, Zaboravan said:Ovo je nešto sasvim drugo.No mislim da je ova nova daleko od toga.Dodatno me nervira što za te nazovi budžet automobile moraš kasko jer usraše sve sa led, matrix qrac/palac farovima.OK, kupiš novo, logično kasko ali za par godina...početna verzija nema led farove, nema čak ni ratkapne
March 23Mar 23 6 minutes ago, gone fishing said:početna verzija nema led farove, nema čak ni ratkapne A jel? Podržavam.A ne za par god skuplji far od celog automobila.
April 14Apr 14 Već neko vreme razmišljam o zameni Insignije, gledali gospođa i ja male te SUV varijante na sajmu, i u uži izbor pao Novi Captur. Išli smo onomad na test vožnju i sve je super, odgovara po svim kriterijumima. Ali malo mi ubijaju volju prodavci. Imaju popust od 1.5k samo u aprilu jos, i to važi za sve automobile u ponudi. Nikakav drugi popust da daju, ma ne mora popust, neki poklon, zimske gume, neka gratis dodatna oprema, boja makar. Ništa.I sad me to skroz odbija a hoće da im ostavim 25k. Ne znam kakva im je politika, videću da probam i neko drugo predstavništvo, možda tamo budu malo otvoreniji po tom pitanju.edit: typo Edited April 14Apr 14 by Behemoth
Create an account or sign in to comment