Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

Tvoj je znaci stigao.
Meni je isporucen poziv kojim mi je umiljato saopsteno da se proizvodnja premesta sa kraja Jula na pocetak Septembra, tako da ce mi maltene auto fakticki biti 2022 godiste :D

Link to comment

 

Nova Niva, za 9-16k dobije se dobar terenac japanskog dizajna iz 90ih, motora iz tenka t-34(barem po potrošnji) i ruske pouzdanosti 21. veka. 

 

Link to comment

Proslo je 2.5 meseca od kako sam porucio 2008 a moji drugari iz Peugeota vise ne znaju hoce li mi auto uopste uci u proizvodnju u septembru, 'verovatno oktobru', tako da sad zaista polako dolazim do nekog gornjeg praga tolerancije i pocinjem da razmatram povlacenje iz ovog i ovakvog posla.

Receno mi je, a nadam se da ce bar tu biti dosledni, da ce vratiti depozit ako bude bilo kakvih problema.

Malo mi je neverovatna ta prica, o samo jednoj fabrici u citavom svetu koja je proizvodila te neke polu-provodnike pre Korone, cija nestasica sada izaziva citav ovaj zastoj i odlaganja u proizvodnji. Ne znam.

Link to comment
42 minutes ago, lord_s said:

Malo mi je neverovatna ta prica, o samo jednoj fabrici u citavom svetu koja je proizvodila te neke polu-provodnike pre Korone, cija nestasica sada izaziva citav ovaj zastoj i odlaganja u proizvodnji. Ne znam.

Ovo je generalno tachno, iako ima vise of jedne fabrike. Sve auto fabrike imaju vece ili manje zastoje, a neki kao Ford Americi i  Turskoj su potpuno zaustavili proizvodnju (doduse do sad su vjerovatno vec pokrenuli ponovo).

 

Moja firm, iako nije u auto industriji, kupuje iste komponentne i nama je do sada isporuceno tek negdje oko 40% od normalnih nivoa isporuke.

Link to comment

Ovako kao sa Lebronovih slika po meni treba da izgleda enterijer auta u 2021. godini... Svaka čast Toyoti kako to hendluje.

Odličan auto, ne baš kao Miloševa Kija ali dosta dobar. :D

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, lord_s said:

Proslo je 2.5 meseca od kako sam porucio 2008 a moji drugari iz Peugeota vise ne znaju hoce li mi auto uopste uci u proizvodnju u septembru, 'verovatno oktobru', tako da sad zaista polako dolazim do nekog gornjeg praga tolerancije i pocinjem da razmatram povlacenje iz ovog i ovakvog posla.

Receno mi je, a nadam se da ce bar tu biti dosledni, da ce vratiti depozit ako bude bilo kakvih problema.

Malo mi je neverovatna ta prica, o samo jednoj fabrici u citavom svetu koja je proizvodila te neke polu-provodnike pre Korone, cija nestasica sada izaziva citav ovaj zastoj i odlaganja u proizvodnji. Ne znam.

https://www.bbc.com/news/technology-56486242

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Kolega kupuje novu C klasu, rekli mu da nemaju pojma kad će da stigne i da su kašnjenja tolika da su dvojici kupaca Majbaha ponudili da im vrate pare.

 

Dvojica kolega odjavila X3. Trebalo pocetkom oktobra a sad im kazu u BMW da ce biti u Q1 2022. :ajde:

 

 

Link to comment
11 hours ago, desboj said:

 

Nova Niva, za 9-16k dobije se dobar terenac japanskog dizajna iz 90ih, motora iz tenka t-34(barem po potrošnji) i ruske pouzdanosti 21. veka. 

 

 

poslednji put kad sam se vozio u nivi pozadi mislim da mi se odvalio desni bubreg, ovde su kao rešili udobnost pozadi

Link to comment
On 15.7.2021. at 21:34, lord_s said:

Tvoj je znaci stigao.
Meni je isporucen poziv kojim mi je umiljato saopsteno da se proizvodnja premesta sa kraja Jula na pocetak Septembra, tako da ce mi maltene auto fakticki biti 2022 godiste :D

I ti si isto Camry-a porucio?

U Srbiji kupujes?

Ovi moji su u dan ispostovali timeline od pre 5 meseci koji su rekli, jos tad su rekli da na Kopar stize 22.6. i tako je i bilo.

Link to comment
8 hours ago, LeBron said:

I ti si isto Camry-a porucio?

U Srbiji kupujes?

Ovi moji su u dan ispostovali timeline od pre 5 meseci koji su rekli, jos tad su rekli da na Kopar stize 22.6. i tako je i bilo.


Ne :) Porucio sam Pezo 2008 pocetkom maja a sada sam u klincu sa salonom zbog najavljenog vec drugog pomeranja roka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...