Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fale ti finese, a one su u organizaciji klubova vrlo bitne, kao i ljudi koji su na celnim mestima. Nisu Zvezda i Partizan od policijsko-vojnih postali samo partijski klubovi, vec klubovi koji su u delu finansijskog i sportskog menadzmenta postali mnogo nezavisniji od uticaja partijskih aparatcika. Ne znam gde sam napisao da je Zeka neki genijalni organizator i menadzer, samo kazem da su promene sa njim vazne u odnosu na prethodno vreme. Uostalom, ako neko misli da za KKP recimo nije bitno to sto je Miketa doveo Kicu i Praju, pa kasnije Miketa sa Kicom stvorio evropski Partizan ili to sto je Zeka doveo Capljica, Omerovica, Milka, Vokrija, Milojevica, Jokana, Mijata, Budu Vujacica, Dzonija Novaka, Osima...onda je cela prica besmislena.

 

Zekin Partizan je bio ravnopravan sa Zvezdom kojoj su samo falili Prosinecki, Binic i Stojanovic sezone 1991/92. Malo li je?

 

@ Porucnik: A zasto ne Tomicu? Mislim, nije on odlucujuci lik tu, nego stara pubina Radmilo, ali bio je na bitnim mestima u CZ.

 

Da se i ja malo umesan. Ne znam mnogo o finansijskom vodjenju klubova ili uticaju politicara, pa i necu o tome :)
Mislim da je generacija Partizana koja je bila sasvim ravnopravna Zvezdi 91/92 bila izuzetno dobra generacija, samo mi se cini da vise od polovine navedenih igraca nije vise bilo tu (Omerovic, Capljic, Djurovski, Vokri, Milojevic).
Takodje, generacija Zvezde 91/92 je bila dosta razlicita. Od tima koji je poceo finale protiv Olimpika, tu vise nisu bili Stojanovic, Sabanadzovic, Marovic, Prosinecki i Binic, 5/11, sve igraci reprezentativnog kalibra. Samo odlazak dva igraca koji su dali 26 golova u prethodnoj sezoni (Binic 14, Prosinecki 12, pritom i veliki broj asistencija) je ogroman gubitak, a svakako su i Marovic, Stojanovic pa i Sabanadzovic koji je mogao zameniti bilo koga iz najboljih 11 (Radinovica protiv Olimpika) i odigrati vrhunski, bili jako vazni igraci. Ako izbacimo cetiri igraca iz prvih 11 Partizana i prvu rezervu iz tima 91/92 taj tim bi bio dosta drugaciji i verovatno se ne bi ravnopravno nosio sa Zvezdom 91/92.
Link to comment

 

Da se i ja malo umesan. Ne znam mnogo o finansijskom vodjenju klubova ili uticaju politicara, pa i necu o tome :)
Mislim da je generacija Partizana koja je bila sasvim ravnopravna Zvezdi 91/92 bila izuzetno dobra generacija, samo mi se cini da vise od polovine navedenih igraca nije vise bilo tu (Omerovic, Capljic, Djurovski, Vokri, Milojevic).
Takodje, generacija Zvezde 91/92 je bila dosta razlicita. Od tima koji je poceo finale protiv Olimpika, tu vise nisu bili Stojanovic, Sabanadzovic, Marovic, Prosinecki i Binic, 5/11, sve igraci reprezentativnog kalibra. Samo odlazak dva igraca koji su dali 26 golova u prethodnoj sezoni (Binic 14, Prosinecki 12, pritom i veliki broj asistencija) je ogroman gubitak, a svakako su i Marovic, Stojanovic pa i Sabanadzovic koji je mogao zameniti bilo koga iz najboljih 11 (Radinovica protiv Olimpika) i odigrati vrhunski, bili jako vazni igraci. Ako izbacimo cetiri igraca iz prvih 11 Partizana i prvu rezervu iz tima 91/92 taj tim bi bio dosta drugaciji i verovatno se ne bi ravnopravno nosio sa Zvezdom 91/92.

 

 

Tako je, nisu bili tada nabrojani igraci u Partizanu (nisu oni pomenuti u kontekstu tog prvenstva vec dolazaka dobrih igraca u Partizan u doba Zecevica), ali je Partizan tada bio konkurentan u domacem prvenstvu koje je pre svega izgubio jer je Zvezda dobila PF 3:0 gomilu utakmicu protiv BH timova protiv kojih je trebalo da gostuje u prolecnom delu prvenstva.

 

S druge strane, Zvezdi je ostala okosnica tima - Jugovic, Mihajlovic, Savicevic, Pancev, Belodedic, dosli su odlicni golman Lekovic iz Buducnosti, Bolic iz Celika koji je bio jedan od igraca prvenstva 1990/91 i kasnije harao u Turskoj, kao odlicni napadac Ilija ivic. Ta Zvezda je igrala na pobedu sa Sampdorijom u Sofiji za jos jedno finale KES, a nije pobedila Partizan u cetiri utakmice, od cega je u tri potpuno nadigrana i nadtrcana. Naravno, u svemu tome videla se prednost Osima kao trenera  nad Vladicom Popovicem.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Tako je, nisu bili tada nabrojani igraci u Partizanu (nisu oni pomenuti u kontekstu tog prvenstva vec dolazaka dobrih igraca u Partizan u doba Zecevica), ali je Partizan tada bio konkurentan u domacem prvenstvu koje je pre svega izgubio jer je Zvezda dobila PF 3:0 gomilu utakmicu protiv BH timova protiv kojih je trebalo da gostuje u prolecnom delu prvenstva.

 

S druge strane, Zvezdi je ostala okosnica tima - Jugovic, Mihajlovic, Savicevic, Pancev, Belodedic, dosli su odlicni golman Lekovic iz Buducnosti, Bolic iz Celika koji je bio jedan od igraca prvenstva 1990/91 i kasnije harao u Turskoj, kao odlicni napadac Ilija ivic. Ta Zvezda je igrala na pobedu sa Sampdorijom u Sofiji za jos jedno finale KES, a nije pobedila Partizan u cetiri utakmice, od cega je u tri potpuno nadigrana i nadtrcana. Naravno, u svemu tome videla se prednost Osima kao trenera  nad Vladicom Popovicem.

Колико је Болић играо утакмица?

Link to comment

Колико је Болић играо утакмица?

 

Pa, valjda i broj utakmica govori o uzasno jakoj konkurenciji u Zvezdi. Ivic je pored panceva resio utakmicu sa Anderlehtom u Budimpesti. Imala je Zvezda ozbiljan tim, rasturila Utd na Trafordu, doduse u polutakmicarskoj utakmici, uzela Interkontinentalni kup obrisavsi Kolo-kolo. A nije bila jesenji prvak.

 

Evo te ekipe u prvenstvu:

 

Igrački kadar:

Đorđe Aćimović 1, Ivan Adžić 3, Miodrag Belodedić 24-1, Elvir Bolić 11-2, Goran Vasilijević 15, Ilija Ivić 28-8, Milić Jovanović 3-4 primljena gola, Predrag Jovanović 3, Vladimir Jugović 29-4, Aleksandar Kristić 3, Nebojša Krupniković 2, Dragoje Leković 17-12 primljenih golova, Vladan Lukić 13-7, Zvonko Milojević 13-8 primljenih golova, Siniša Mihajlović 24-8, Ilija Najdoski 29-2, Saša Nedeljković 10, Darko Pančev 28-25, Duško Radinović 30-4, Milorad Ratković 27-4, Duško Savić 5, Dejan Savićević 32-5, Mitko Stojkovski 7, Vlada Stošić 17-4, Miroslav Tanjga 18, Rade Tošić 5, Slaviša Čula 8.

 

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Znaci Zvezda tada uzela prvenstvo komšijama zbog 3:0 protiv BH timova? :D

 

A “traženje” muljanja Muslinu nije neki težak posao. Uprljan je kao svi oni koji su se u blatu valjali.

Edited by dragance
Link to comment

Ne razumem kakve veze ima Zvezdino kasljucanje u prvenstvu u sezoni posle Barija sa bilo cim? Na kraju je uzeta titula, to je valjda jedino bitno. Zvezda je te sezone igrala 2 kola kvalifikacija, pa 6 meceva grupne faze + super kup i Tokio. Partizan je tradicionalno ispao u prvom kolu od Hihona. Verovatno je i to imalo uticaja na nesto.

Partizan je u sezoni 66. kad je igrao finale umalo ispao iz lige.

Link to comment

Znaci Zvezda tada uzela prvenstvo komšijama zbog 3:0 protiv BH timova? :D

 

A “traženje” muljanja Muslinu nije neki težak posao. Uprljan je kao svi oni koji su se u blatu valjali.

 

Pre svega zbog toga, da. Mislim da ste cetiri ili pet utakmica u prvenstvu dobili na taj nacin u prolecnom delu.

 

A mozda je Partizan sebe vise zeznuo zbog glupavog penal-bod pravila.

 

Crvena zvezda 33 23 5 4 5 77:24 50

Partizan 33 21 10 4 2 59:18 46

Link to comment

Bolic je dosao na polusezoni. Ako se dobro secam, zvezdi je nor izbrisan porsz od želje a partizanu pobeda. Mada mislim da je partizan na penalima izgubio titulu

Link to comment

Ne razumem kakve veze ima Zvezdino kasljucanje u prvenstvu u sezoni posle Barija sa bilo cim? Na kraju je uzeta titula, to je valjda jedino bitno. Zvezda je te sezone igrala 2 kola kvalifikacija, pa 6 meceva grupne faze + super kup i Tokio. Partizan je tradicionalno ispao u prvom kolu od Hihona. Verovatno je i to imalo uticaja na nesto.

Partizan je u sezoni 66. kad je igrao finale umalo ispao iz lige.

Има ту доста тога, путовали су доста, малтретирали се. Лукић је био чудо до тог прелома ноге. Партизан није имао тих проблема. Плус јесте Осим бољи тренер од Владице Поповића. могао је у купу да га надмудри.

Link to comment

Tako je, nisu bili tada nabrojani igraci u Partizanu (nisu oni pomenuti u kontekstu tog prvenstva vec dolazaka dobrih igraca u Partizan u doba Zecevica), ali je Partizan tada bio konkurentan u domacem prvenstvu koje je pre svega izgubio jer je Zvezda dobila PF 3:0 gomilu utakmicu protiv BH timova protiv kojih je trebalo da gostuje u prolecnom delu prvenstva.

 

S druge strane, Zvezdi je ostala okosnica tima - Jugovic, Mihajlovic, Savicevic, Pancev, Belodedic, dosli su odlicni golman Lekovic iz Buducnosti, Bolic iz Celika koji je bio jedan od igraca prvenstva 1990/91 i kasnije harao u Turskoj, kao odlicni napadac Ilija ivic. Ta Zvezda je igrala na pobedu sa Sampdorijom u Sofiji za jos jedno finale KES, a nije pobedila Partizan u cetiri utakmice, od cega je u tri potpuno nadigrana i nadtrcana. Naravno, u svemu tome videla se prednost Osima kao trenera  nad Vladicom Popovicem.

 

Sto se tice kvaliteta Partizanov igraca koji su dosli, slazem se sa tobom.
Lekovic je bio talentovan golman, ali svakako slabije resenje od vec iskusnog Stojanovica.
Bolic je dosao kao veliki talenat, ali bez ijedne prvoligaske utakmice.
Ivic je bio pojacanje, ali svakako jos uvek slabiji od Binica, koji je bio dosta efikasniji a pritom izuzetnom brzinom davao dimanziju igri Zvezde, koja bez njega vise nije postojala.
I verovatno najvaznije, Robert Prosiencki je u trenutku odlaska bio medju najboljim fudbalerima Jugoslavije. Njegov odlazak je ravan odlasku Mijatovica iz Partizana. Partizan bez Mijatovica 91/92 ne bi bio ravnopravan rival.
Nema nikakve sumnje da je Partizan bio odlican tim te godine i potpuno ravnopravan Zvezdi, samo sam misljenja da to nije tim Zvezde koji je bio prvak Evrope. Jednostavno mislim da su Prosinecki, Binic, Marovic, Stojanovic i Sabanadzovic isuvise kvalitetni fudbaleri da bi njihov istovremeni odlazak iz kluba ne bio bio tretiran kao promena generacije.
Link to comment

Ne razumem kakve veze ima Zvezdino kasljucanje u prvenstvu u sezoni posle Barija sa bilo cim? Na kraju je uzeta titula, to je valjda jedino bitno. Zvezda je te sezone igrala 2 kola kvalifikacija, pa 6 meceva grupne faze + super kup i Tokio. Partizan je tradicionalno ispao u prvom kolu od Hihona. Verovatno je i to imalo uticaja na nesto.

Partizan je u sezoni 66. kad je igrao finale umalo ispao iz lige.

 

Mda, bas se Zvezda namucila protiv strasnih Portadauna i Apolona sa Kipra u to vreme. Za to vreme, Partizanu sa novim trenerom ulece spanski tim koji nas izbacuje na penale u istanbulu.  Zvezdina prva ozbiljna utakmica u Evropi je tek krajem novembra 1991 u Djenovi, do tada je vec bila iza Partizana u prvenstvu. S druge strane, prica o umoru tadasnjih igraca i dubokom rosteru koji je imala Zvezda ne pije vodu.

 

Bolic je dosao na polusezoni. Ako se dobro secam, zvezdi je nor izbrisan porsz od želje a partizanu pobeda. Mada mislim da je partizan na penalima izgubio titulu

 

ne secam se to za brisanje rezultata, iako ova tabela govori da si u pravu za Zelju.

 

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Prvenstvo_Jugoslavije_u_fudbalu_1991/92.

 

 

Има ту доста тога, путовали су доста, малтретирали се. Лукић је био чудо до тог прелома ноге. Партизан није имао тих проблема. Плус јесте Осим бољи тренер од Владице Поповића. могао је у купу да га надмудри.

 

Zvezda je u te cetiri utakmice dala 4 gola (2.2 i 0:0 u prvenstvu, 0.1 i 2:2 u Kupu). Od toga je dva dao Mihajlovic iz slobodnih udaraca. Nema to veze samo sa kupom.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Divota, imamo jedno teranje sa svetog topika samo zbog toga sto sam ovde ...

 

 

... istrolovao za sve pare o Partizanovom kriminalcu kojeg si predstavio kao kombinaciju Rinusa Mihelsa i Lia Ajakoke. Koga zabole za to, otvori topik o istoriji FK Partizan pa peglaj Zekinu biografiju ako ti je to fetis.

Link to comment

 

Sto se tice kvaliteta Partizanov igraca koji su dosli, slazem se sa tobom.
Lekovic je bio talentovan golman, ali svakako slabije resenje od vec iskusnog Stojanovica.
Bolic je dosao kao veliki talenat, ali bez ijedne prvoligaske utakmice.
Ivic je bio pojacanje, ali svakako jos uvek slabiji od Binica, koji je bio dosta efikasniji a pritom izuzetnom brzinom davao dimanziju igri Zvezde, koja bez njega vise nije postojala.
I verovatno najvaznije, Robert Prosiencki je u trenutku odlaska bio medju najboljim fudbalerima Jugoslavije. Njegov odlazak je ravan odlasku Mijatovica iz Partizana. Partizan bez Mijatovica 91/92 ne bi bio ravnopravan rival.
Nema nikakve sumnje da je Partizan bio odlican tim te godine i potpuno ravnopravan Zvezdi, samo sam misljenja da to nije tim Zvezde koji je bio prvak Evrope. Jednostavno mislim da su Prosinecki, Binic, Marovic, Stojanovic i Sabanadzovic isuvise kvalitetni fudbaleri da bi njihov istovremeni odlazak iz kluba ne bio bio tretiran kao promena generacije.

 

 

Sve je ovo ok, ali valjda je ok da i Zvezdini igraci posle godina igranja u klubu (Stojanovic, Marovic, Binic, Sabanadzovic, Prosinecki) treba da odu u inostranstvo? Mijatovic je dosao u Partizan u prolece 1990. godine., nije bilo jos vreme da ode, Prosinecki je dosao u Zvezdu u leto 1987 (uz jednu godinu u JNA, cini mi se). Nasi najbolji igraci pridosli u tim  godina (1986, 1987, 1988)  su jos ranije napustili klub.

 

Samo sam hteo da kazem da smo bili konkurentni jednoj jakoj evropskoj Zvezdi, to je sve, bas u vreme lika kome vise ni ime ovde ne smem da spomenem. :D

 

... istrolovao za sve pare o Partizanovom kriminalcu kojeg si predstavio kao kombinaciju Rinusa Mihelsa i Lia Ajakoke. Koga zabole za to, otvori topik o istoriji FK Partizan pa peglaj Zekinu biografiju ako ti je to fetis.

 

Super ideja, mozda i objavim  Zekinu biografiju u zlatotisku.

 

Nego da se vratimo tamo gde ste stali, sta ti mislis o Muslinu kao treneru Zvezde?

Edited by Toni Sumaher
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...