Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mda, bas se Zvezda namucila protiv strasnih Portadauna i Apolona sa Kipra u to vreme. Za to vreme, Partizanu sa novim trenerom ulece spanski tim koji nas izbacuje na penale u istanbulu. Zvezdina prva ozbiljna utakmica u Evropi je tek krajem novembra 1991 u Djenovi, do tada je vec bila iza Partizana u prvenstvu. S druge strane, prica o umoru tadasnjih igraca i dubokom rosteru koji je imala Zvezda ne pije vodu.

 

 

ne secam se to za brisanje rezultata, iako ova tabela govori da si u pravu za Zelju.

 

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Prvenstvo_Jugoslavije_u_fudbalu_1991/92.

 

 

 

Zvezda je u te cetiri utakmice dala 4 gola (2.2 i 0:0 u prvenstvu, 0.1 i 2:2 u Kupu). Od toga je dva dao Mihajlovic iz slobodnih udaraca. Nema to veze samo sa kupom.

Partizan je tu dominirao u revanšu na jna kada je bilo 2:2, iako je zvezda povela u drugom pol golom Pančeva posle sinisinog kornera. Jokanović je izjednačio i doneo kup, on i Džoni Novak su bili odlični na toj tekmi. Mrzi me da proveravam ali mislim da dejo nije igrao/igrao je rovit taj revanš. Prvu utakmicu je rešio buda Vujačić i pokazao srednji prst publici. Zvezdi je valjda i stošić otišao na polusezoni.

Partizan je svakako bio konkurentniji nego prethodne sezone, Osim je dobro spremao direktne duele, ali je zvezda još uvek bila bolja ekipa, sa zdravim dejom rekao bih značajno bolja. Bitno je i što su igrači zvezde u vreme revanša kupa već znali da odlaze iz kluba, dok je partizan kostur ekipe zadržao i sledeće sezone.

Link to comment

Mda, bas se Zvezda namucila protiv strasnih Portadauna i Apolona sa Kipra u to vreme. 

 

 Blagodeti starog kupa sampiona gde nema povlascenih, pa tako mi igramo protiv velikana sa Kipra i iz Severne Irske, dok Barsa zulja gujzscu i cupa pobede protiv dva njemacka predstavnika, Arsenal ispada od Benfike, strasni Marsej od Sparte iz Praga. Mislim da se cak i igralo u Beogradu da bi opet Sampdorija prosla dalje, jednostavno bili su dosta bolji. 

 

Pred Keln, jedno malo "SOS secanje" na tu utakmicu. Na preskoke sam malo gledao, uglavnom, igraci su se zalili da je priprema utakmice bila jako losa, a Genije tvrdi da je bolje sto se tad ispalo od Kelna jer je siguran da je Zvezda prosla, ne bi uzela sledece godine kup sampiona.

 

 

 

Zanimljiv intervju sa Brankom Stankovicem  http://www.yugopapir.com/2015/11/branko-stankovic-stane-trener-crveno.html

 

"Cemu se nadate u skorasnjem kupu evropskih prvaka?"

 

"Ukoliko bi ova ekipa ostala, pojacana jednim ili dvojicom samo... cilj je osvajanje tog kupa. Doslo je vreme da Zvezda konacno osvoji jedan evropski trofej!"

Link to comment

Partizan je tu dominirao u revanšu na jna kada je bilo 2:2, iako je zvezda povela u drugom pol golom Pančeva posle sinisinog kornera. Jokanović je izjednačio i doneo kup, on i Džoni Novak su bili odlični na toj tekmi. Mrzi me da proveravam ali mislim da dejo nije igrao/igrao je rovit taj revanš. Prvu utakmicu je rešio buda Vujačić i pokazao srednji prst publici. Zvezdi je valjda i stošić otišao na polusezoni.

Partizan je svakako bio konkurentniji nego prethodne sezone, Osim je dobro spremao direktne duele, ali je zvezda još uvek bila bolja ekipa, sa zdravim dejom rekao bih značajno bolja. Bitno je i što su igrači zvezde u vreme revanša kupa već znali da odlaze iz kluba, dok je partizan kostur ekipe zadržao i sledeće sezone.

Dejo je na revansu izasao tipa u 5-om minutu, valjda je ratkovic usao umesto njega

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Leb ti jebem Sumaher se ovde jos uvek bije sa njih 5-6 :o 

Suva enciklopedija.

Почео је да тролује сад солидно. Ово око гигантског проблема ЈСДП-а што је имао реномираног противника.

Link to comment

Damir Kahriman, Nemanja Supić,

Vujadin Savić, Abraham Frimpong, Srđan Babić, Dušan Anđelković, Milan Rodić, Marko Gobeljić,

Uroš Račić, Nenad Krstičić, Filip Bainović, Nemanja Milić, Nenad Milijaš, Rikardinjo, Luka Adžić, Nemanja Radonjić, Luka Ilić

Ričmond Boaći, Aleksandar Pešić

 

Utakmica Borac - Crvena zvezda igra se u sredu, 20. septembra u 17 časova.

Edited by levi
Link to comment

Partizan je tu dominirao u revanšu na jna kada je bilo 2:2, iako je zvezda povela u drugom pol golom Pančeva posle sinisinog kornera. Jokanović je izjednačio i doneo kup, on i Džoni Novak su bili odlični na toj tekmi. Mrzi me da proveravam ali mislim da dejo nije igrao/igrao je rovit taj revanš. Prvu utakmicu je rešio buda Vujačić i pokazao srednji prst publici. Zvezdi je valjda i stošić otišao na polusezoni.

Partizan je svakako bio konkurentniji nego prethodne sezone, Osim je dobro spremao direktne duele, ali je zvezda još uvek bila bolja ekipa, sa zdravim dejom rekao bih značajno bolja. Bitno je i što su igrači zvezde u vreme revanša kupa već znali da odlaze iz kluba, dok je partizan kostur ekipe zadržao i sledeće sezone.

 

Zvezdi nije igrao Mile Belodedic u prvoj, Dejo se povredio na pocetku i mislim da nije igrao revans. Partizanu nije igrao kljucni igrac odbrane Milanic dok je Zahovicu od ranije bila noga u gipsu zbog glupiranja sa alternativnim lecenjem pre toga (on je inace puno nedostajao Partizanu te prolecne polusezone). Buda Vujavcic nije igrao revans, posle tekme optuzio je sudiju da mu je namerno dao zuti jer je zvezdas :D

 

Partizan je dobio iz inata prvu utakmicu kupa, prosto je pregazio trkacki Zvezdu. Pre utakmice Sinisa i ekipa zezali su nas da ce da nam daju golove sa Autokomande, skupili smo se i dobili. Posebno je dobro odigrao Krcmarevic koji je bio povredjen pre toga. U revansu smo se dva puta vracali, sabili Zvezdu, na kraju je Vorkapic imao i mrtvu sansu za pobedu, ali je i Mihajlovic imao neku sutinu sa skoro 40 metara. Gledao sam tu utakmicu sa atletske staze, bilo je vrlo opasnih stvari na kraju, cak su neki Zvezdini igraci napadnuti u tunelu. Secam se kako je Osim skoro plakao posle utakmice i pricao kako je zavrsio sa fudbalom u Partizanu i reprezentaciji zbog rata u BiH. Svaba je bio super lik, imao sam cast da ga upoznam i  tih meseci nekoliko puta  pricam sa njim.  Uopste mi nije jasno kako je do kraja izneo tu sezonu dok mu je porodica bila u Sarajevu.

 

Inace, u prvenstvu te sezone, Zvezda se izvukla spektakularnim golom Mihajlovica za 2:2 na JNA par minuta pre kraja. Na Marakani se partizan dosta srecno sacuvao. na obe utakmice Zvezda je dobila penal-bod.

 

 Blagodeti starog kupa sampiona gde nema povlascenih, pa tako mi igramo protiv velikana sa Kipra i iz Severne Irske, dok Barsa zulja gujzscu i cupa pobede protiv dva njemacka predstavnika, Arsenal ispada od Benfike, strasni Marsej od Sparte iz Praga. Mislim da se cak i igralo u Beogradu da bi opet Sampdorija prosla dalje, jednostavno bili su dosta bolji. 

 

 

Pa, bili su bolji, ali ste sami sebe dobili u Sofiji glupostima Mazinha Vasilijevica pre svega.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Zvezdi je u Sofiji i bod bio dovoljan.

 

Mislim da nije, izgubila je prvu u Djenovi i dobila tri zaredom (Anderleht i PAO dva puta). Sa bodom je morala da dobije u Briselu u poslednjem kolu za finale sa Barsom.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Mislim da nije, izgubila je prvu u Djenovi i dobila tri zaredom (Anderleht i PAO dva puta). Sa bodom je morala da dobije u Briselu u poslednjem kolu za finale sa Barsom.

Zvezda bi imala 10 a Samdorija 8 bodova. Oni su u poslednjem kolu remizirali sa Paom, tako da po tome jeste bod bio dovoljan. Verovatno bi u Beogradu i bio izboren, ali to je sbb kbb.
Link to comment

 

Damir Kahriman, Nemanja Supić,

Vujadin Savić, Abraham Frimpong, Srđan Babić, Dušan Anđelković, Milan Rodić, Marko Gobeljić,

Uroš Račić, Nenad Krstičić, Filip Bainović, Nemanja Milić, Nenad Milijaš, Rikardinjo, Luka Adžić, Nemanja Radonjić, Luka Ilić

Ričmond Boaći, Aleksandar Pešić

 

Utakmica Borac - Crvena zvezda igra se u sredu, 20. septembra u 17 časova.

 

Au, sredina bez Donalda i Kange.  Zanima me ko ce poceti umesto Kange, Milijas ili Rikardinjo.

Link to comment

Zvezda bi imala 10 a Samdorija 8 bodova. Oni su u poslednjem kolu remizirali sa Paom, tako da po tome jeste bod bio dovoljan. Verovatno bi u Beogradu i bio izboren, ali to je sbb kbb.

 

Evo sad gledam, pred utakmicu sa Sampom vi ste na 6 bodova (+2 gol razlika), a oni na 5 (+3). Dakle, morali biste da jurite pobedu u Briselu, jer bi pobedom Samdorije nad PAO Zvezda sa neresenim rezultatom ispala ili zbog gol razlike ili zbog losijeg medjusobnog skora.

 

Posle poraza u Sofiji, poslednje kolo bilo je revijalno, bez takmicarskog znacaja.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Nije bio dovoljan bod u Sofiji

 

A nije ni poslednje kolo bilo baš sasvim revijalno, posle pola sata bili smo na gol od prolaza u finale, Sampdorija je gubila  0:1, a u Brieslu je bilo 1:1

 

Mada je po sastavu Zvezde i uopšte po pripremi utakmice posle poraza od Sampdorie bilo jasno da niko tu ništa ne očekuje. Nije bilo čak ni prenosa

Link to comment

Nije bio dovoljan bod u Sofiji

 

A nije ni poslednje kolo bilo baš sasvim revijalno, posle pola sata bili smo na gol od prolaza u finale, Sampdorija je gubila  0:1, a u Brieslu je bilo 1:1

 

Mada je po sastavu Zvezde i uopšte po pripremi utakmice posle poraza od Sampdorie bilo jasno da niko tu ništa ne očekuje. Nije bilo čak ni prenosa

 

To je to.

Link to comment

Bio je dovoljan bod. Utakmica je igrana u 5. kolu, Zvezda imala 9 bodova, Sampdorija 7. Sa bodom bilo bi 10-8, i ako bi se poslednje kolo zavrsilo kako se zavrsilo bilo bi dovoljno. Cak smo i sa porazom mogli dalje da smo dobili Anderleht.

Edited by samo_opusteno
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...