Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Meni je iskočila pre par dana objava njegovih advokata, nešto u vezi onog cimanja sa Croatia records. To je bilo nakon slušanja ovog materijala pa kontam da je povezano. 

Link to comment

Trazih jutros nesto od Azre na YT i naleteh na ovo. Blagog pojma nisam imala da je Dzoni ovo obradio :). Kao u crnoj rupi da sam bila. 

 

Pa svidja mi se :wub:. u Dzonijevoj izvedbi.
 

 

Edited by Moonwalker
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

uvek su mu išli narodnjaci :D

nekad sam negde pročitala da je ovu tautološku liriku napisao duško trifunović

 

Misliš na Ko te ima? Zar nije Bane Krstic.

Inaće od Štulićevih poznih obrada drage su mi bile Stambol, Višegrad i Odlazak. I kako je prepevo negde svoju my dear, sirova i nepreproducirana jedna od lepših u njega.

 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, francuski sobar said:

 

Misliš na Ko te ima? Zar nije Bane Krstic.

jeste. pa on je pisao tekstove za mnoge popularne pesme. možda sam ovo nešto pomešala...

Link to comment
On 30.3.2022. at 6:13, John Coltrane said:

Misliš Nacionalna klasa?

 

 

Iako mi je drago da je vas par brzo reagovalo na moje pitanje, više sam ga postavio u želji da neko prenese duh tog vremena nego da mi da potvrdu koliko je album dobar. Žikić vrti kao vergl priču o Azri koja je ista i albumu koji ne donosi ništa novo, a meni su Filigranski pločnici nekako uvek bili kao prekretnica ka mraku koji se "čuje" na Kad fazani lete. Jedinu "zamerku" koju sam ponekad u društvu ljubitelja Azre proturao je da je to što je Poljska stavljena na pogrešan album. Nekako bi mi se više uklopila uz Pavela, Iran, 13.decembar, '68. , Tko to tamo peva, Gorki ukus...

I uopšte Džonijeva vrlina da drži savršen balans izmedju ZG ljubavno - socijalnih okvira i društveno-političkih globalnih tema od prve do poslednje (dobre) pesme/ploče.

 

Inače dodajem+1 na hajp oko Odbrane uz svu ljubav prema Valdi Divljanu.

Moje izvinjenje, tek sad vidim ovaj post, u pravu si za Nacionalnu klasu, ja sam prezubio zbog Berčeka koji me u toj sceni je ostao u glavi bez konteksta samog filma.

 

U pravu si i za ostatak, za mene su neke pesme sa albuma Kad fazani lete njegov apsolutni vrh (Kao i jučer, Plavi golub, 3N) uz Flash sa Krivog srastanja, plus je taj mrak koji pominješ sa ta dva albuma dostojan Škvoreckog i Košinskog, samo mi je utisak da nisu toliko ujednačeno odlični kao što su to Filigranski pločnici. Dodao bih još nešto i za Odbranu, ali moram prvo da nađem negde napise povodom četrdesetogodišnjice, video sam da su bili negde u beogradskoj štampi ali nisam pročitao.

 

Što se tiče ovih tradicionalnih iz kasnijeg dela karijere, za mene je njegova obrada Koenovog Partizana sam vrh vrhova, bolja i od originala, bolja od obrade Dilana sa Balegara, sa njegovim savršenim prevodom i puknutim glasom koji ti svaki put u jednom trenutku napravi da se sav smrzneš. Sad sam tražio na YT i nema ga više, je li i taj nestao netragom ili samo ja ne umem da nađem?

 

SaE

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

 

U pravu si i za ostatak, za mene su neke pesme sa albuma Kad fazani lete njegov apsolutni vrh (Kao i jučer, Plavi golub, 3N) uz Flash sa Krivog srastanja, plus je taj mrak koji pominješ sa ta dva albuma dostojan Škvoreckog i Košinskog, samo mi je utisak da nisu toliko ujednačeno odlični kao što su to Filigranski pločnici. Dodao bih još nešto i za Odbranu, ali moram prvo da nađem negde napise povodom četrdesetogodišnjice, video sam da su bili negde u beogradskoj štampi ali nisam pročitao.

 

Minorna ispravka: 3N je sa Krivog srastanja, a ne Fazana.

Takođe, pošteno bi bilo da je Džoni potpisao originalne autore, pa bi govorili o dobroj obradi.

Tekst pesme jeste Džonijev, ali je struktura takođe preuzeta od The Clash, a verujem da i inspiracija za naziv 3N potiče od:

Spoiler

This is a public service announcement
With guitar
Know your rights
All three of them
Number one
You have the right not to be killed
Murder Is a crime!
Unless it was done
By a policeman or an aristocrat
Know your rights
And number two
You have the right to food money
Providing of course
You don't mind a little
Investigation, humiliation
And if you cross your fingers
Rehabilitation
Know your rights
These are your rights
Hey, say what, hey
Know these rights
Number three
You have the right to free speech
As long as you're not
Dumb enough to actually try it
Know your rights
These are your rights
Know your rights
These are your rights
All three of 'em
And it has been suggested
In some quarters that this is not enough
Well
Get off the streets
Get off the streets
Run

 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Mos said:

Arsenov Partizan mi je i dalje najbolji (verovatno zato što sam ga prvog čuo) ali Džonijeva obrada je fenomenalna. 

Vrhunski je i Arsen, ali nekako više savršen tipa Radeta Markovića, a meni Džoni nekako sam u stilu svog čovjeka sa nemogućom dikcijom, savršen u stilu Ljube Tadića (ne Ljuba Sokrat nego recimo Ljuba Dmitar iz balade o Svirepom). Ili Arsen Džejms Stjuart ili Keri Grant a Džoni Entoni Kvin ili Orson Vels, tako nekako.

 

3 minutes ago, Ras said:

Minorna ispravka: 3N je sa Krivog srastanja, a ne Fazana.

Takođe, pošteno bi bilo da je Džoni potpisao originalne autore, pa bi govorili o dobroj obradi.

Tekst pesme jeste Džonijev, ali je struktura takođe preuzeta od The Clash.

Hvala, mislio sam na "Kad fazani lete" sa prvog albuma, mislio sam da mi fali još jedna pesma sa ta dva albuma pa sam i 3N stavio na pogrešno mesto. Ni za ovo nisam znao.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...