Jump to content
IGNORED

Azra, Stulic, Petar Petrovic i tako to


אַף אֶחָד

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

ja nisam nikad slushala azru mimo onoga shto je pustio radio ili neko. sad, poshto je bekgraund svega nepovratno nestao, shto prirodno, kao epoha, shto nasilno, a vi svi toliko pishete lepo, o muzici i, josh vishe, o toj muzici u tom kontekstu mladosti, doshlo mi da preslusham sve, kao (polu)nezavisna slushateljka biggrin.png (sramota je biti iz jugoslavije bez tog iskustva, znam :dry: emoji38.pngol: )

pretpostavljam da je pametno krenuti hronoloshki?

sent from novi mnogo jak bubamoto.




 

Ovde ti je sustina:

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

mislim da to zahtjeva neku pirateriju ili starinske nosače zvuka, ne znam da li na nekom servisu nama dostupnom postoje iole prihvatljivi snimci Azre da obuhvataju makar diskografiju do Srastanja, pošto je Stari Drkoš u zavadi sa svim platformama i izdavačima sa kojima je došao u dodir. 

 balkandownload verovatno nudi sve na jednom mestu

Link to comment
  • 2 months later...

Naleteh pre par godina na intervju, a ovaj njegov isečak mi najbolje opisuje koliki je Džoni bog razumevanja suštine. Htedoh da stavim ovo na odrastanje u SFRJ ali bolje da održimo taj topik nepolitičkim. Savršen opis kako šuplja glava u komunikaciji ne može da razume multikulturalno/multinacionalno osećanje. U razmeni mišljenja na liniji geografsko odrastanje vs. nadnacionalno odrastanje ostaje poslednji Jugosloven, a na pitanja što ne hr ili sr pasoš, što ne malo Hvar i Korčula ili malo Šumadija i Exit odgovara sa: što ne Kosovo. :D
 

 

“Đoni,” rekla sam, “Alka je.”
“Ej, Vuica, gdje si?”
Đoni uvijek voli ljude nazivati prezimenima. Kaže da im tako odaje poštovanje jer ime nije bitno i može ti ga dati bilo tko, a prezime ti daje dostojanstvo. Možda i podrijetlo? Vrag bi ga znao?!
“Pa… pročitala sam danas u novinama da ne želiš hrvatsku putovnicu i malo sam šokirana… Ne mogu vjerovati. Jel to istina?”
“Naravno da je istina, Vuica, šta će mi to?”
“Pa, ti nemaš nikakvu putovnicu, čak ni nizozemsku… Kako ćeš tako živjeti?”
“Pa, živim, Vuica, živim… Šta vas briga kako živim.”
“Ne razumijem, Đoni, što ti se događa, zašto daješ takve sulude izjave?!”
“Vuica, ja sam rođen u zemlji koje više nema, a ona se zvala Jugoslavija. Jugoslavenski pasoš mi je istekao i ne želim ni jedan drugi!”
“Ali, Đoni,” rekla sam, i to sam i mislila, “ti si odrastao ovdje, među ovim ljudima koji i danas slušaju i vole tvoje pjesme… Išao si s nekim ljudima u školu, imao si prijatelje… Ljudi te vole… Ti si Hrvat.”
“Nisam ja s nikim odrastao. Ja sam rođen u Skopju, isto tako bih mogao uzeti kosovsko državljanstvo!”
“Zašto kosovsko ak si rođen u Skopju?” pitala sam najgluplje pitanje u povijesti svojega života.
“Pa, šta ja znam… Zašto ne?” rekao je Đoni.

 

 

 

Ponekad se zezamo po kući s karikiranjem: ali džoni, ti si hrrrvat! :lolol: izgovoreno alkinim purgerskim akcentom, pa ipak hajlajt mi je kako živi bez putovnice. Ej, u današnja vremena ne putovati, ne praviti pare, ne kačiti mišljenja/fotke na društvene mreže i tako ne dopustiti drugima da te worshipuju je nezamislivo. ‘Vuica, živim, šta vas briga kako živim’.

 

Osećam se kao apatrid već jako dugo i nisam još našao bolju rečenicu i odgovor da to stanje opiše.
 

Tako da, mator je i lud je i zvuči kako zvuči, ali šta nas briga kako zvuči. :D
 

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

preslusao sam prvi put dom omladine '81 i prvo pomislio cemu glorifikacija, kada vec imamo u mom zecanju bolji ravno do dna iz iste godine.

ali onda sam preslusao ravno do dna posle duzeg vremena i sokirao se koliko su razliciti.

muzicki ravno do dna deluje gotove preuctivo i ispeglano u odnosu na dom omadine, ali ono sto je jos sokantnije je da dzoni drugacije peva u beogradu i zagrebu.

ne bih i dalje rekao da je dom omladine bolji, ali oba su neophodna.

 

imam neka pitanja za znalce:

 

1. sta su sevdah za paulu horvat, anali, i blase? 

ne trazim odgovor tipa "gluposti", nego ko je to i kada snimio, objavio, ko priznaje, ko se odrekao... 

 

2. kako su se na balkanskoj raposdoiji nasle dve pesme srdjana sachera (potpisanog kao zljebacic)?

kakve oni veze imaju? leiner je u to vreme radio sa sacherom, ali ne sa dzonijem valjda?

i precesto/ti znas da putujem s tim su vjestice objavile tek '91 , a dzoni '89... (precesto verzija je milion puta bolja, ali nije to sad bitno)

Link to comment

Paula je snimljena 1991 u hol i sarajevu, djidji jankelic mu je pomagao, to je izdato 1995 od komune, 24 pesme

 

Anali su snimljeni u hol 1992-1994, dupli album sa 50 pesama, koliko shvatam isto komuna 1995

 

Blase dupli disk, hi fi centar 1997

 

Tako pise u onoj knjizi ivana ivackovica

Link to comment

Sevdah za Paulu Horvat je snimljen u Sarajevu pred rat, ne znam da li kao demo ili sta vec. Prvo je ojavljen kao piratsko izdanje kad ga je doneo doneo zaposleni iz studija koji je napravio sebi jednu kopiju a kasnije pobegao od rata. Ne znam da li je ono zvanicno izdanje drugacije. Ima i onaj TV dokumentarac koji je otprillike tad snimljen.

Link to comment
  • 1 month later...

Iz nekog razloga Štulić zatvorio svoj YouTube kanal samo nekoliko dana nakon postavljanja više od 2 sata dugog audio zapisa ispunjenog uglavnom novim pesmama, možda nezadovoljan kritikama na račun svog poslednjeg uratka. Tek, sad žalim što nisam neke sadržaje s kanala skinuo na vreme, bilo je tu interesantnih stvari do kojih sad neće biti lako doći.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...