Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

6 hours ago, Roger Sanchez said:

Ti baš misliš da demokrati imaju kičmu i želju za fajt?

 

Ima i nekih koji se ne sakrivaju pred nasilnicima:

 

https://www.minnpost.com/politics-policy/2014/02/allegations-threats-bullying-follow-cedar-riverside-caucus-brawl/

 

But during a discussion in the City Council offices Feb. 3, the day before the caucus, Warsame told Johnson that he should order his staffer to remain at home and take care of her children instead of attending the DFL event, according to Omar. He warned Johnson that something bad could happen to her if she attended and was concerned Omar had a conflict of interest because of her perceived preference for Noor in the race.

 

I onda:

 

But the other caucus, in the Cedar-Riverside neighborhood, abruptly ended after Omar, Johnson’s aide who was allegedly warned not to attend, was injured during a fight and Minneapolis police shut down the scene.

 

 

Link to comment
34 minutes ago, theanswer said:

Prekinuše me dušmani a sad vidim poslao post. 

 

Elem, nije nikakvo pretvaranje u pitanju, po mojoj logici ako imaš mesec dana da glasaš ne možemo pričati o nekoj supresiji birača. Vojni glasovi koje pominješ se ne mogu meriti sa ovom situacijom. Ti vojni glasovi koji stignu kasnije se obično mere stotinama maksimalno i ne pamtim da su nekad nešto odlučili. Imputiraš koronu i gledaš kroz demokratske naočare. Demokrate su uvek volele da glasaju early a Republikanci na dan izbora, to nema veze sa nekim anti sciense bulshitom koji pokušavaš da proguraš ovde, republikanci tradicionalno dobijaju election day glasove i taj procenat se pomera svake četiri godine. Razlog za to nije neka bolest nego činjenica da su Republikanci pouzdaniji glasači, oni uvek izađu na election day a demokrate u predsedničkim godinama računaju na visoku izlaznost i da izađu birači koji ne izlaze redovno, tipa mlađi, manjine itd pa onda imaju celu tu mašineriju da u mesec dana probaju da ih nateraju da izađu, npr souls to the polls vikendi itd. Takođe je zanimljiva teza o tim republiaknsim foot soldierima na county nivou koji valjda kao armija orka pokušavaju da ukradu prsten od Froda. Ta priča nije zasnovana ni na čemu, ako republikanci recimo u Pensilvaniji većinu okruga i state legislature, Demokrate imaju bazu u najvećim orkuzima iz kojih dolazi najviše glasova. I gle čuda, obično je bilo problema sa brojanjem u tim okruzima, Florida kao vrhunski primer. 

 

Dalje, cela ova priča pada u vodu činjenicom da demokrate sada glasaju masovno ranije nego ikad. Samim tim procenat tih upitnih poštanskih listića pada, a pada i razlika u korist demokrata kod tih listića. Kako vreme odmiče u svim skoro državama prednost novopristiglih mail glasova demokrata je dosta manja nego kod onih prvih tura. Tako će i na izborno veče prvo biti prebrojani ovi glasovi koji su stigli najranije pa će samim tim i demokrate imati mnogo veću prednost a glasovi koji bi se prebrojavali posle izbora bili bi mnogo manje pro Bajden nego što se očekivalo ranije. Koje ti druge metode misliš da postoje da se neki glasovi koji su redovno stigli na vreme ne prebroje, to pojma nemaš jer nikakva druga metoda ne postoji. 

 

Konačno, kao što sam pisao milion puta, Florida, Nevada, Kolorado recimo su države koje imaju istoriju masovnog glasanja poštom i early in person i te države znaju šta rade, imaju zakone koji dozvoljavaju prebrojavanje ovih glasova pre izbornog dana, onda ih samo dumpuju redom kako se birališta zatvore. Zato je besmisleno porediti Floridu gde je već glasalo 6 miliona ljudi i Pensilvaniju koja nikada nije glasala u ovim brojevima ranije pred izbore. Tako da, neće se na FL brojati koliko treba nego će 99% svih glasova biti prebrojano do 10 uveče i znaće se pobednik. Pa ako Bajden dobije makar i za 10k glasova tamo, to će biti game over. 

Sta je tacno u celoj ovoj tiradi razlog da se nekome ne racuna glas?

  • Hvala 1
Link to comment

Aha svakako se jos nekoliko dana broje glasovi i posle izbora. Pa onda i ne kontam koja je argumentacija da se i lokalno prlristigli glasovi ne uracunaju.

Link to comment
33 minutes ago, Fins fleet said:

Sta je tacno u celoj ovoj tiradi razlog da se nekome ne racuna glas?

 

 

To što postoji vreme kada možeš da glasaš sigurno i to vreme je jebeno dugačko. Isto kao kada bi ti hteo da glasaš na izborima u Srbiji ali ne u nedelju od 6-20h nego baš hoćeš u 4 ujutru. 

 

I ubij me Bože ako znam zašto su činjenice tirada. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

 

To što postoji vreme kada možeš da glasaš sigurno i to vreme je jebeno dugačko. Isto kao kada bi ti hteo da glasaš na izborima u Srbiji ali ne u nedelju od 6-20h nego baš hoćeš u 4 ujutru. 

 

I ubij me Bože ako znam zašto su činjenice tirada. 

Mislim da je u pitanju glasanje u 19:30, ne u 4 ujutro.

 

Poenta je da ako se glasa 3.11 (a glasa se), i ako se glasa postom (a glasa se), i ako niko nije rekao "morate da posaljete svoj glas postom najkasnije nedelju dana (6 dana, 5 dana...) pre 3.11, ne primamo postu koja je poslata posle tog roka, u tom slucaju je glas poslat postom 3.11 jednako validan glasu koji je dat licno na glasackom mestu u 19:30.

 

Ovo sto oni hoce da urade je pomeranje stativa na poluvremenu. 

 

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Mislim da je u pitanju glasanje u 19:30, ne u 4 ujutro.

 

Poenta je da ako se glasa 3.11 (a glasa se), i ako se glasa postom (a glasa se), i ako niko nije rekao "morate da posaljete svoj glas postom najkasnije nedelju dana (6 dana, 5 dana...) pre 3.11, ne primamo postu koja je poslata posle tog roka, u tom slucaju je glas poslat postom 3.11 jednako validan glasu koji je dat licno na glasackom mestu u 19:30.

 

Ovo sto oni hoce da urade je pomeranje stativa na poluvremenu. 

 

Pa to. Ne pricamo ovde da se ceka godinu dana, trazilo se konkretno 5 dana "produzetaka" i rekli su ne. Iako je bilo "produzetaka" 200 godina ranije, ali nekako ove godine necemo.

 

22 minutes ago, Lezilebovich said:

Aha svakako se jos nekoliko dana broje glasovi i posle izbora.

Pa nece brojati.

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Mislim da je u pitanju glasanje u 19:30, ne u 4 ujutro.

 

Poenta je da ako se glasa 3.11 (a glasa se), i ako se glasa postom (a glasa se), i ako niko nije rekao "morate da posaljete svoj glas postom najkasnij nedelju dana (6 dana, 5 dana...) pre 3.11, ne primamo postu koja je poslata posle tog roka, u tom slucaju je glas poslat postom 3.11 jednako validan glasu koji je dat u 19:30.

 

 

Niko nije rekao ni da možeš da glasaš kad hoćeš. Čitav absentee proces je nekad krenuo za vojnike, diplomate, amerikance u inostranstvu i da možeš da glasaš tako ako imaš neki izgovor. Sada smo došli do toga da se u nekim državama glasa više na taj način, što je skroz ok, više ljudi i treba da glasa, ali nemam baš neke simpatije prema onima koji imaju mesec dana da glasaju na x načina i sad se nešto kao bune. Da ne bi možda da im neko dođe i popuši dok im kupi listić. 

 

To čak i ako si tražio glasanje poštom, možeš da uzmeš taj svoj listić i da ga lično odneseš, ne moraš ga slati ako misliš da nema vremena

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment

Ja sam ubacila svoj ballot u box za ballots. Obzirom koliko ovde ne funkcionise nista za glasanje i da su redovi i sati cekanja, ne pada mi na pamet. Pogotovu sto u los angles county nece izbrojati do sledece godine. 

Za prethodni elections 3 ili 4 meseca im trebalo da kompletiraju glasacke listice.  California, centar tech industrije....idi begaj:laugh:

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

 

To čak i ako si tražio glasanje poštom, možeš da uzmeš taj svoj listić i da ga lično odneseš, ne moraš ga slati ako misliš da nema vremena

Mozes. Onda odes i stojis u redu sa milion drugih ljudi i zarazis se. Ili odsustvujes sa posla nekoliko sati i popijes otkaz.

 

Mislim, da, ako bas hoces, glasaces. No ovde pricamo o tome da treba da se olaksa, da bude pristupacno svima. U jebenoj Americi danas ne mozemo da organizujemo glasanje tako da ljudi odrade bez frke? Otkad su njima efikasnost i logistika problem? Malo sutra, ovo je sabotaza 101.

Link to comment
×
×
  • Create New...