Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

5 minutes ago, iDemo said:

Tip je (bio) klasican prototip polubelca™ - majka belkinja, otac crnac - al' su ga prodali narodu kao 'crnca' sta god da (im) to znaci umesto da iskoriste to sto 'pola-pola' za gradnju nekakvog mosta...

se@em i ja, ne? 

Kind of 🤣

 

lik je ozenjen Crnkinjom, dvoje dece- crnacka porodica; nema tu nikakvog polu crnca.
lik je bio centrista do bola.  Proveo 8 godina da ne uveedi nikoga. Meznja prema njemu je 1000 odsto zasnovana samo na ideji da je crnac predsednik ( jebiga Make America Great Again) .

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, NevenMan said:

ik je ozenjen Crnkinjom, dvoje dece- crnacka porodica; nema tu nikakvog polu crnca.

To je (jos uvek) slobodna zemlja - mogao je da bude ozenjen i Crncom™, ne radi se o tome nego o nepobitnoj™ cinjenici ko/sta mu je majka (baba i deda).

spacer.png

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Joe D said:

Ne postoji polubelac u Americi. 

Mene fascinira ta potreba da se rasizam prevaziđe tako što se ne pominje boja kože. Radije se ulazi u gene i poreklo, pa je neko afro, neko latino amerikanac, a neko (evro) amerikanac, što je valjda podrazumevana opcija. Neko je 50% jedno, a 50% drugo, a kod nekog ide i u sitnije procente.  Tako smo dobili i afroamerikance iz JAR-a. 

 

Kad sam pre par godina pričao s nekim (ultra)liberalnim likom on me je proglasio rasistom, jer sam govorio da je Obama crnac i to 100%. Brate mili, crn je i to je činjenica. Sad dolazi onaj deo da su nas učili da su nam crnci braća, a ne niža bića. Ne vide ti borci za ljudska prava da za njih boja nije fizička karakteristika. Black men je rasizam, ali nije rasizam afro men, jedno gleda u boju, a drugo u poreklo, a za nuždu i u gene.

 

Edited by duma
Link to comment

https://ncdp.columbia.edu/custom-content/uploads/2020/10/Avoidable-COVID-19-Deaths-US-NCDP.pdf

 

Through comparative analysis and applying proportional mortality rates, we estimate that at least 130,000 deaths and perhaps as many as 210,000 could have been avoided with earlier policy interventions and more robust federal coordination and leadership.


Even with the dramatic recent appearance of new COVID-19 waves globally, the abject failures of U.S. government policies and crisis messaging persist. U.S. fatalities have remained disproportionately high throughout the pandemic when compared to even other high-mortality countries.3 The inability of the U.S. to mitigate the pandemic is especially stark when contrasted with the response of high-income nations, such as South Korea, Japan, Australia, Germany, France, and Canada, as well as low- and middle-income countries as varied as Thailand, Pakistan, Honduras, and Malaysia. All of these nations have had greater success in protecting their populations from the impact of the coronavirus.

Link to comment

Ajde bogati ionako ih ima preko 300 mil... puno je to... a ovako će ostat više posla za ove što prežive... a još će bit isprepadani, pa će radit za manje para, ih! Win-win-win! :fantom:

 

(:ph34r:)

Link to comment

Nisam znao da je pio (i ovu) vodu. Svaka mu cast za hrabrost, ne?

Inace, takve stvari (kao Flint water supply/distribution system) su zanemarivane decenijama, ni to ni njegovo ni od juce...

Link to comment
×
×
  • Create New...