Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

@theanswer

 

1) Kako je tacno ovo sto ti pises razlicito od onoga sto sam ja napisao? Da li ovo povecava prag napora koji gradjanin treba da ulozi da bi glasao? Koji je razlog da se prag napora povecava?

 

2) Ako ti i ja posaljemo pismo u istom momentu i tvoje pismo stigne na dan izbora a moje dan posle, da li to znaci da nase pravo da glasamo zavisi od brzine poste?

 

3) Ako ne razumes sta sam napisao, procitaj ponovo. Odjebi sa "izvrtanjem cinjenica". Stavljam ih u drugi kontekst jer imam drugacije vidjenje stvari. Ako to ne mozes da podneses, tvoj problem.

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Fins fleet said:

Ako ti i ja posaljemo pismo u istom momentu i tvoje pismo stigne na dan izbora a moje dan posle, da li to znaci da nase pravo da glasamo zavisi od brzine poste?

Napeto čekam virtuozne figure u odgovoru

 

Za intermezzo, recimo, najrepublikanskiji što može bit, Mississippi

Quote

When is your ballot due? Your mail-in absentee ballot must be postmarked by Nov. 3 (Election Day) and received by Nov. 10. (Click here for more information on returning your ballot.)

Dakle punih sedam dana. Kako to sravnit sa serendanjem Kavanaugha o rezultatima ''soon after election night''? Nikako, osim da kao zlatna ribica namjerava 4. 11. i nakon toga s nekoliko ortaka ispunjavati sve GOP želje oko izbora

 

Ohio:

Quote

When is your ballot due? If you return it via mail, your ballot must be postmarked by Nov. 2 and received by the board of elections by Nov. 13.

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

 

Niko nije rekao ni da možeš da glasaš kad hoćeš. Čitav absentee proces je nekad krenuo za vojnike, diplomate, amerikance u inostranstvu i da možeš da glasaš tako ako imaš neki izgovor. Sada smo došli do toga da se u nekim državama glasa više na taj način, što je skroz ok, više ljudi i treba da glasa, ali nemam baš neke simpatije prema onima koji imaju mesec dana da glasaju na x načina i sad se nešto kao bune. Da ne bi možda da im neko dođe i popuši dok im kupi listić. 

 

To čak i ako si tražio glasanje poštom, možeš da uzmeš taj svoj listić i da ga lično odneseš, ne moraš ga slati ako misliš da nema vremena

Nebitno je sta ti mislis. Bitno je kakva su pravila vazila u momentu kada je glasanje pocelo.  Ne sme da se dozvoli da se uslovi glasanja menjaju tokom samog glasanja. To da li sam ja bio lenj da posaljem pre poslednjeg dana kada je to bilo moguce, ili sam lezao u ICU bolnici jer sam bio bolestan od kovida je potpuno irelevantno. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, theanswer said:

. Tako da, neće se na FL brojati koliko treba nego će 99% svih glasova biti prebrojano do 10 uveče i znaće se pobednik. Pa ako Bajden dobije makar i za 10k glasova tamo, to će biti game over. 

Upisao sam slobodan dan 4.novembra namenski, drzim te za ove dve recenice.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, ObiW said:

Nebitno je sta ti mislis. Bitno je kakva su pravila vazila u momentu kada je glasanje pocelo.  Ne sme da se dozvoli da se uslovi glasanja menjaju tokom samog glasanja. To da li sam ja bio lenj da posaljem pre poslednjeg dana kada je to bilo moguce, ili sam lezao u ICU bolnici jer sam bio bolestan od kovida je potpuno irelevantno. 

 

Koja jebena patetika. Kako li će glasati oni koji su umrli od kovida ili ne daj bože oni od raka. Ili kako li će glasati oni i kroz vekove glasali oni što ne mogu mesec dana da glasaju. Kako li se samo izbori održavaju u skoro svim državama na svetu po 1 dan samo. 

  • +1 1
Link to comment

Ok, znači, ako pošalješ glas 3.novembra, u nekim državama zavisiš od ekspeditivnosti pošte. Ako pošta okasni pa dostavi nakon tog 10. odnosto 13.novembra, jebigica, glas ne važi. Da li dobro razumem?

 

AKo je tako, suludo je da se postavlja rok prijema pošte za ostvarivanje određenog prava, ako si rok za sopstveno postupanje ispoštovao.

Link to comment
4 hours ago, Fins fleet said:

Mozes. Onda odes i stojis u redu sa milion drugih ljudi i zarazis se. Ili odsustvujes sa posla nekoliko sati i popijes otkaz.

 

Mislim, da, ako bas hoces, glasaces. No ovde pricamo o tome da treba da se olaksa, da bude pristupacno svima. U jebenoj Americi danas ne mozemo da organizujemo glasanje tako da ljudi odrade bez frke? Otkad su njima efikasnost i logistika problem? Malo sutra, ovo je sabotaza 101.

 

 

Ajd procitaj moj post iznad. Nema veze ovo sa sabotazom...ne znam da li usa citizen al majko mila kakve masine imaju za glasanje! Nabadas rupe ko idiot, ma strasno

 

Ali veliki je procenat da sw manipulise sa glasackim listicima

 

Prvo ti koji se salju preko poste na adrese lkudi koji ne zive vise tamo iki su umrli

Svako moze da popuni taj listic i posalje

U mojoj zgradi 4 koverte listica stigle na ljude koji ne zive tu bar pet godina

Neki stejtovi ne traze ni licnu kartu na glasanje kad se ide, sto znaci da opet svako moze da ode da glasa samo laze ime tog i tog

I tako...

Da nije bilo tom fittona da tuzi ca state da prociste imena za glasanje, sada bi ca imala 1.5milina vise glasaca

 

Link to comment

Да ли је реално да је 1 Индија у стању да спроведе колико-толико крштене изборе за више од милијарду људи и да се то не претвори у потпуни циркус, а 1 Америка о томе може само да сања?

  • +1 4
Link to comment
10 hours ago, theanswer said:

Mišljenje Kavanoa je sasvim logično meni. Srž ovog slučaja nije da li je nekome zabranjeno da glasa, da li će se nečiji glas koji je za Bajdena volšeno pretvoriti u Trampov itd. Svi koji žele da glasaju mogu. IMAJU MESEC DANA. Mogu da glasaju poštom, mogu da glasaju lično pre dana izbora i mogu da glasaju na dan izbora. Ovde je samo pitanje da li će taj rok dodatno da se pomera da se računaju poštom glasovi koji se pošalju pre izbora ali dođu posle. Koliko ti država na svetu daje mogućnost da glasaš mesec dana? Tako da se apsolutno slažem sa Kavanoom kad kaže da je mnogo bitnije da se imaju rezultati izbornog dana kako bi se sprečilo totalno ludilo posle izbora od nečije želje da glasa poštom dva dana pred izbore. A ima opciju da glasa poštom 5 dana pre i da glasa lično kad god hoće.

 

Australija daje mogućnost da glasaš poštom mesec dana, a važeći su svi glasovi koji su poslati na dan izbora, ako u AEC stignu do 13 dana nakon izbora. Glasanje je obavezno, sledi kazna ako ne glasaš, i za razliku od "the best democracy money can buy" jedna od dve glavne stranke se ne trudi iz petnih žila da smanji izlaznost birača za koje zna da joj nisu naklonjeni.

 

Ovo da svi u US mogu da glasaju poštom i lično na dan izbora je gnusna laž, još jednom izveštaj o nezakonitom izbacivanju sa biračkog spiska u Viskonsinu kojij sam linkovao ranije. Ovde je čovek izneo (milionske) brojeve o brisanju iz biračkog spiska pred izbore 2016. i u poslednje dve godine. Posebno je izneo podatke za Viskonsin, Džordžiju, Mičigen i Severnu Karolinu. GOP odavno zna da jedino sprečavanjem izlaska demokratskih glasača može da dobije izbore jer im demografija ne ide u korist, umesto da nešto preduzmu po tom pitanju misle da mogu da koriste silu. S te strane su im ovo biti ili ne biti izbori i nije ni čudno da su ovoliko bezobzirno zagrizli.

 

Share & Enjoy

  • +1 2
Link to comment

koliko rasprave ni oko čega, trampara bi izgubio izbore i da nema korole, jer nije ispunio ni jedno od svojih izbornih obećanja, nije isušio močvaru u glavnom gradu, duboka država je i dalje itekako živa i jaka, nije zabranio ulaz u zemlju ljudma iz terorističkih država  :happy: nije izgradio najlepši i najveći zid ka meksiku i najvažnije nije vratio poslove amerma sa sss iz kine, intel i amd, nvidia, apple, motorola, nike itd i dalje prave svoje proizvode u kini i drugim azijskim državama

- ovako će pući ko zvečka...

Edited by gone fishing
Link to comment
32 minutes ago, pacey defender said:

Upisao sam slobodan dan 4.novembra namenski, drzim te za ove dve recenice.

wtff?!

daj reci da se zezas, ja prosto ne mogu da verujem da neko u Srbiji uzima dan da bi pratio americke izbore.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Redoran said:

Да ли је реално да је 1 Индија у стању да спроведе колико-толико крштене изборе за више од милијарду људи и да се то не претвори у потпуни циркус, а 1 Америка о томе може само да сања?

 

Realno je. Nema drzave sa vecom koncentracijom morona po kilometru kvadratnom jbg

Link to comment
19 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Australija daje mogućnost da glasaš poštom mesec dana, a važeći su svi glasovi koji su poslati na dan izbora, ako u AEC stignu do 13 dana nakon izbora. Glasanje je obavezno, sledi kazna ako ne glasaš, i za razliku od "the best democracy money can buy" jedna od dve glavne stranke se ne trudi iz petnih žila da smanji izlaznost birača za koje zna da joj nisu naklonjeni.

 

Ovo da svi u US mogu da glasaju poštom i lično na dan izbora je gnusna laž, još jednom izveštaj o nezakonitom izbacivanju sa biračkog spiska u Viskonsinu kojij sam linkovao ranije. Ovde je čovek izneo (milionske) brojeve o brisanju iz biračkog spiska pred izbore 2016. i u poslednje dve godine. Posebno je izneo podatke za Viskonsin, Džordžiju, Mičigen i Severnu Karolinu. GOP odavno zna da jedino sprečavanjem izlaska demokratskih glasača može da dobije izbore jer im demografija ne ide u korist, umesto da nešto preduzmu po tom pitanju misle da mogu da koriste silu. S te strane su im ovo biti ili ne biti izbori i nije ni čudno da su ovoliko bezobzirno zagrizli.

 

Share & Enjoy

 

Zašto mi navodiš primer Australije? Hajde da uzmemo nešto bliže primere, recimo Kalifornija i Njujork. Zašto recimo u ovim državama nije dozvoljeno da se registruješ na dan izbora i glasaš? Ko sprečava demokrate sa svim polugama vlasti u ovim državama da izglasaju takav zakon? Zašto brojanje glasova u Kaliforniji traje mesecima? Zašto je u Njujorku trajalo brojanje na primary izborima za kongresni jebeni distrikt mesec dana? Možda bi republikanske države sledile primer ovih da svoj proces dovedu u red.

Link to comment

Ako uzmemo 4 grupe u 2 partije, progressive i moderate demokrate, populist ili ako ćete far right republikance, ovi lincoeln project republikanci su ubedljivo najjadnija grupa od svih. Em su minorni i ne pitaju se ništa, em su smug kao da su popili svu pamet sveta, em su im stavovi retardirani do zla boga. 

Link to comment
×
×
  • Create New...