Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

17 minutes ago, theanswer said:

Hahahahahaha 1,3 miliona ljudi u Viskonsinu je već glasalo, ljudi koji velikom većinom glasaju za Bajden. Glasanje tamo traje već cirka 2 nedelje, ali ne bilo bi super za demokrate da može da se glasa do nove godine recimo jer njihovi glasači ne izlaze na ulicu zbog pandemije osim kad idu na blm proteste, tad može sve. Ali taj vrhovni sud namešta izbore za Tranpa 

Uopće nije bitno što se zbilo ili zbiva u Wisconsinu. Uostalom, tamo je legislatura u rukama republikanaca, kao i u Pennsylvaniji, bit će to što oni hoće.
Bitno je što je napisao Kavanaugh u svojem concurrence, instrukcije za ground game su tamo. Republikanci mogu zajebati stvar samo ako ground game pješadija kiksa i ako je ovo wave election pa zbilja ne mogu ništa, a bojim se da nije, usto imaju vrlo kompetentne ljude za svinjarije na lokalu. Kao i 2016., wavering Repugnicans će stisnuti nos u zadnjem času & will come back home to Daddy Trump i razlika će biti takva da će se uz malu pomoć Suda certificirati rezultati kakve Tramp treba.

Link to comment
25 minutes ago, theanswer said:

Hahahahahaha 1,3 miliona ljudi u Viskonsinu je već glasalo, ljudi koji velikom većinom glasaju za Bajden. Glasanje tamo traje već cirka 2 nedelje, ali ne bilo bi super za demokrate da može da se glasa do nove godine recimo jer njihovi glasači ne izlaze na ulicu zbog pandemije osim kad idu na blm proteste, tad može sve. Ali taj vrhovni sud namešta izbore za Tranpa 

Ništa lepše nego kad nekoga nasmeješ. Evo da se još malo smeješ:

Wisconsin “Movers” Didn’t Move

(originalni izveštaj ovde)

 

SaE

Link to comment
37 minutes ago, Roger Sanchez said:

Uopće nije bitno što se zbilo ili zbiva u Wisconsinu. Uostalom, tamo je legislatura u rukama republikanaca, kao i u Pennsylvaniji, bit će to što oni hoće.
Bitno je što je napisao Kavanaugh u svojem concurrence, instrukcije za ground game su tamo. Republikanci mogu zajebati stvar samo ako ground game pješadija kiksa i ako je ovo wave election pa zbilja ne mogu ništa, a bojim se da nije, usto imaju vrlo kompetentne ljude za svinjarije na lokalu. Kao i 2016., wavering Repugnicans će stisnuti nos u zadnjem času & will come back home to Daddy Trump i razlika će biti takva da će se uz malu pomoć Suda certificirati rezultati kakve Tramp treba.

 

Mišljenje Kavanoa je sasvim logično meni. Srž ovog slučaja nije da li je nekome zabranjeno da glasa, da li će se nečiji glas koji je za Bajdena volšeno pretvoriti u Trampov itd. Svi koji žele da glasaju mogu. IMAJU MESEC DANA. Mogu da glasaju poštom, mogu da glasaju lično pre dana izbora i mogu da glasaju na dan izbora. Ovde je samo pitanje da li će taj rok dodatno da se pomera da se računaju poštom glasovi koji se pošalju pre izbora ali dođu posle. Koliko ti država na svetu daje mogućnost da glasaš mesec dana? Tako da se apsolutno slažem sa Kavanoom kad kaže da je mnogo bitnije da se imaju rezultati izbornog dana kako bi se sprečilo totalno ludilo posle izbora od nečije želje da glasa poštom dva dana pred izbore. A ima opciju da glasa poštom 5 dana pre i da glasa lično kad god hoće.

 

  • +1 1
Link to comment

Pitanje za poznavaoce prilika u USA: jel' ima Paja (Donald) neke šanse za pobedu, da znam da sledeći utorak na sredu malo pratim, volim ja njihove zajebancije oko izbora da gledam nevezano što su oba kandidata blago rečeno odurna.

Link to comment

Neke šanse ima. Relativno male šanse ako zanemariš Rodžerov doom and gloom scenario koji nije realan mnogo. Isčitaj midterms malo pisao sam opširno tamo.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, theanswer said:

Neke šanse ima. Relativno male šanse ako zanemariš Rodžerov doom and gloom scenario koji nije realan mnogo. Isčitaj midterms malo pisao sam opširno tamo.

Šanse su mu oko 15%. Nije mnogo, ali dogodi se i da Zvezda dobije Liverpul, pa što ne bi i ovo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

 

Mišljenje Kavanoa je sasvim logično meni. Srž ovog slučaja nije da li je nekome zabranjeno da glasa, da li će se nečiji glas koji je za Bajdena volšeno pretvoriti u Trampov itd. Svi koji žele da glasaju mogu. IMAJU MESEC DANA. Mogu da glasaju poštom, mogu da glasaju lično pre dana izbora i mogu da glasaju na dan izbora. Ovde je samo pitanje da li će taj rok dodatno da se pomera da se računaju poštom glasovi koji se pošalju pre izbora ali dođu posle. Koliko ti država na svetu daje mogućnost da glasaš mesec dana? Tako da se apsolutno slažem sa Kavanoom kad kaže da je mnogo bitnije da se imaju rezultati izbornog dana kako bi se sprečilo totalno ludilo posle izbora od nečije želje da glasa poštom dva dana pred izbore. A ima opciju da glasa poštom 5 dana pre i da glasa lično kad god hoće.

 

To da će 5 dana pre biti dovoljno da stigne prije dana izbora je upitno

Malo prave logike, ne Kavanough Trumpy-Bear logike:

Cijela teorija da bi Minessota ili bilo koja država imala službene rezultate izbora u izbornoj noći i da bi apparent winner, koji nije izvučen it exit pollova nego iz službenih rezultata, bio poznat do jutra je u SAD smijurija, čak i u normalnim izborima. Sedam dana za čekanje glasova, npr., vojske nikad nije bio problem do ovih izbora, sad odjednom je, zamisli ti to.

 

Igra je tako prozirna da ne znam zašto se pretvaraš. Cijela strategija je osmišljena oko korone i činjenice da Trampublikanci ne vjeruju u nju i da će glasati uglavnom osobno, dok se glupi demokrati-kukavice boje i glasaju u omotnicama. Teorija nije baš skroz čvrsta, ali sve su figure postavljene na ploču da ako se pokaže da barem minimalno fercera, da se sutradan proglasi kraj i svi demonkratski glasovi koji, iako su poslani na vrijeme, i dalje šetaju SAD-om jer je obavljeno masakriranje pošte, budu bačeni na lomaču. Igra je da to bude dovoljno da se neutralizira tih nekoliko postotatka Dem. prednosti, a za ostatak će se pobrinuti GOP county registrars i sudovi. Gdje ne radi ta metoda, radit će druge.  Npr., na Floridi će se brojati koliko treba da Tramp bude proglašen pobjednikom jer tamo sve funkcionira kako treba, jel

Link to comment
17 minutes ago, Roger Sanchez said:

To da će 5 dana pre biti dovoljno da stigne prije dana izbora je upitno

Malo prave logike, ne Kavanough Trumpy-Bear logike:

Cijela teorija da bi Minessota ili bilo koja država imala službene rezultate izbora u izbornoj noći i da bi apparent winner, koji nije izvučen it exit pollova nego iz službenih rezultata, bio poznat do jutra je u SAD smijurija, čak i u normalnim izborima. Sedam dana za čekanje glasova, npr., vojske nikad nije bio problem do ovih izbora, sad odjednom je, zamisli ti to.

 

Igra je tako prozirna da ne znam zašto se pretvaraš. Cijela strategija je osmišljena oko korone i činjenice da Trampublikanci ne vjeruju u nju i da će glasati uglavnom osobno, dok se glupi demokrati-kukavice boje i glasaju u omotnicama. Teorija nije baš skroz čvrsta, ali sve su figure postavljene na ploču da ako se pokaže da barem minimalno fercera, da se sutradan proglasi kraj i svi demonkratski glasovi koji, iako su poslani na vrijeme, i dalje šetaju SAD-om jer je obavljeno masakriranje pošte, budu bačeni na lomaču. Igra je da to bude dovoljno da se neutralizira tih nekoliko postotatka Dem. prednosti, a za ostatak će se pobrinuti GOP county registrars i sudovi. Gdje ne radi ta metoda, radit će druge.  Npr., na Floridi će se brojati koliko treba da Tramp bude proglašen pobjednikom jer tamo sve funkcionira kako treba, jel

 

koliko kapiram (nije da sam strucnjak za americke izbore), to moze biti problem u drzavama gde su njih dvojica blizu pa se ne zna tko ce uzeti elektorske glasove ?

na stranu sve ... sve treba da se prebroji, mada mi princip glasanja postom nije bas najjasniji ... kako se zna da je netko glasao postom i sta se radi u slucaju da se glas/pismo zagubi ?

Link to comment
19 minutes ago, cedo said:

 

koliko kapiram (nije da sam strucnjak za americke izbore), to moze biti problem u drzavama gde su njih dvojica blizu pa se ne zna tko ce uzeti elektorske glasove ?

na stranu sve ... sve treba da se prebroji, mada mi princip glasanja postom nije bas najjasniji ... kako se zna da je netko glasao postom i sta se radi u slucaju da se glas/pismo zagubi ?

Tu je sve objašnjeno i nikad prije nije bio ''problem''

 

Da ne zaboravim, drugi bitni dio teorije, puno čvršći, je da ruralni krajevi i manje naseljene države, po definiciji, prvi zbrajaju svoje glasove, bilo mail/absentee bilo in person, i da će većina glasova bačenih na lomaču biti glasovi urbanih područja sklonijih Demokratima.

 

Nije to doom and gloom, republikanci su trenutačno aktivni na nizu okružnih federalnih sudova, gdje se prave presedani, a Kavanaugh je u svojem mišljenju i napisao da za savezne izbore zadnju riječ imaju savezni sudovi i ipso facto, Vrhovni sud, a ne savezne države ili njihovi sudovi, čisto da se zna da ako neka crvena ili ljubičasta država i ima Dem AG ili zaostali Dem sud, da će joj tužba/žalba na kraju biti bačena u koš, ako nigdje drugdje onda kod Supremes.

 

Čemu sve to ako ne vode odlučnu, beskrupuloznu i beskompromisnu borbu za vlast? Republikanci su već održali pokaznu vježbu Demokratima o tome, a od svih izbora najlakše je izmanipulirati predsjedničke, pa su normalno, najviše prionuli na to. Za Senat imaju ugrađenu prednost, i to je sve što im treba

Link to comment
3 hours ago, Roger Sanchez said:

Ti baš misliš da demokrati imaju kičmu i želju za fajt?

 

Što li te je dovelo u tu zabludu, pitam se? Gdje si u zadnjih četiri godine vidio ikakvo bitno suprotstavljanje i da je čuveno ''izlaženje na ulice'' značilo išta. Išta, igdje, bez toga da vojska/policija promijene stranu?

 

Zašto shutdown nije bio sada?

 

SCOTUS je već presudio u Wisconsinu, vrijeme za osporavanje Suda je sad. Umjesto toga, što, sad će priznati tu presudu, usto i priznati da je Amy sad legitimno instalirana, a onda kad uz bezrezervnu podršku vojske i policije na temelju nove 6-3 presude reinstaliraju Trampa, odjednom neće? Što će biti argument, oh no, no, no, this time we really don't like it, no, no, no, this is big, take it back?

 

Šanse da Biden položi predsjedničku zakletvu sljedeće godine sad su minimalne, bez obzira na rezultate. Game over.

 

Demokrati čekaju izbore da im simpatizerska većina naroda riješi sve probleme, jedini mali problem je što je igra na koju su stavili sve svoje nade sad pažljivo i detaljno namještena. Jbg, više sreće neki drugi put, možda nakon 8 godina?


Dems establisment mozda ne, ali ulica da. Ako DNC bude cutao, oduvace ih i odmetnuce se levo krilo i mnogo radikalniji ce preuzeti primat u prajmarijima. Sa Covidom, krizom, BLM, evictions, i gubitkom zdravstvenog, i nekada srednja klasa dem glasaca nece imati sta da izgube a svi su skoncentrisani u gradovima i uglavnom mladi. Pa oni ce popaliti pola Amerike ako je vec bilo nereda ove godine. 

Goverment shutdown je radjen i zbog mnogo manjih stvari - ovde su i prevelike pare u pitanju koje je DNC dobio da preuzme vlast da bi ga onda predali Trampu. Uostalom, videcemo - ja mislim da oni nece da stopiraju Bajdena nego im je vaznije da ovim manipulacijama koje navodis sprece gubitak Senata. To im je mnogo manje rizicno i sasvim dobro ce da torpeduje Demse.

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

 

koliko kapiram (nije da sam strucnjak za americke izbore), to moze biti problem u drzavama gde su njih dvojica blizu pa se ne zna tko ce uzeti elektorske glasove ?

na stranu sve ... sve treba da se prebroji, mada mi princip glasanja postom nije bas najjasniji ... kako se zna da je netko glasao postom i sta se radi u slucaju da se glas/pismo zagubi ?

Posalju ti glasacki listic i 2 koverte. Stavis glasacki listic u manju kovertu, na kojoj ne pise nista. U vecu kovertu stavis manju. Na toj vecoj koverti je odstampano tvoje ime, prezime, adresa i identifikacioni glasacki broj, i ima mesto gde treba da se potpises. Sve to lepo spakujes, potpises se, zalepis postansku marku i posaljes. Posle 2-3 dana sednes za kompjuter, odes na portal i ukucas svoj identifikacioni broj. Tu vidis da li je tvoj glas stigao ili nije. 

 

Ako neces da saljes pismo postom, mozes da ga licno odneses na za to predvidjenja mesta koja skupljaju glasove koji se salju postom. Tu onda predas kome vec treba tu vecu kovertu i pokazes LK (vozacku, pasos, ID...) na uvid. Oni to uporede sa podatcima na vecoj koverti i ako se slaze upisu da si glasao. Ovo je problem u Teksasu jer za okrug koji ima 2.4 miliona upisanih glasaca ima jedna lokacija gde to mozes da uradis, a sam okrug je, sto bi kod tebe rekli, pogolem - otprilike kao jedna petina severne Makedonije.  

 

Problem nije u tome da li ce pismo da se zagubi, to jest taj problem ima statisticki malu verovatnocu. Mnogo je veca verovatnoca da covek koji uporedjuje tvoj potpis na onoj vecoj koverti sa tvojim potpisom koji imaju u bazi podataka kaze "ovo nisu isti potpisi". U tom slucaju tvoj glas ne vazi, a oni nisu duzni da ti kazu da su te odbili do posle izbora. Ovo pogotovo moze da bude problem za nas koji imamo nestandardna imena i prezimena. Zato sam se ja prijavio da glasam postom, a onda odlucio da glasam regularno. Odneo sam prazan listic i sve one koverte na glasacko mesto, dezurni sudija je popunio formular da sam vratio svoj glasacki listic, obojica smo to potpisali, i onda sam regularno glasao.

 

Edited by ObiW
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

To da će 5 dana pre biti dovoljno da stigne prije dana izbora je upitno

Malo prave logike, ne Kavanough Trumpy-Bear logike:

Cijela teorija da bi Minessota ili bilo koja država imala službene rezultate izbora u izbornoj noći i da bi apparent winner, koji nije izvučen it exit pollova nego iz službenih rezultata, bio poznat do jutra je u SAD smijurija, čak i u normalnim izborima. Sedam dana za čekanje glasova, npr., vojske nikad nije bio problem do ovih izbora, sad odjednom je, zamisli ti to.

 

Igra je tako prozirna da ne znam zašto se pretvaraš. Cijela strategija je osmišljena oko korone i činjenice da Trampublikanci ne vjeruju u nju i da će glasati uglavnom osobno, dok se glupi demokrati-kukavice boje i glasaju u omotnicama. Teorija nije baš skroz čvrsta, ali sve su figure postavljene na ploču da ako se pokaže da barem minimalno fercera, da se sutradan proglasi kraj i svi demonkratski glasovi koji, iako su poslani na vrijeme, i dalje šetaju SAD-om jer je obavljeno masakriranje pošte, budu bačeni na lomaču. Igra je da to bude dovoljno da se neutralizira tih nekoliko postotatka Dem. prednosti, a za ostatak će se pobrinuti GOP county registrars i sudovi. Gdje ne radi ta metoda, radit će druge.  Npr., na Floridi će se brojati koliko treba da Tramp bude proglašen pobjednikom jer tamo sve funkcionira kako treba, jel

 

Dosta grešiš ovde. Ne znam sad odakle bih počeo ali aj da probam..

 

N

Link to comment

Prekinuše me dušmani a sad vidim poslao post. 

 

Elem, nije nikakvo pretvaranje u pitanju, po mojoj logici ako imaš mesec dana da glasaš ne možemo pričati o nekoj supresiji birača. Vojni glasovi koje pominješ se ne mogu meriti sa ovom situacijom. Ti vojni glasovi koji stignu kasnije se obično mere stotinama maksimalno i ne pamtim da su nekad nešto odlučili. Imputiraš koronu i gledaš kroz demokratske naočare. Demokrate su uvek volele da glasaju early a Republikanci na dan izbora, to nema veze sa nekim anti sciense bulshitom koji pokušavaš da proguraš ovde, republikanci tradicionalno dobijaju election day glasove i taj procenat se pomera svake četiri godine. Razlog za to nije neka bolest nego činjenica da su Republikanci pouzdaniji glasači, oni uvek izađu na election day a demokrate u predsedničkim godinama računaju na visoku izlaznost i da izađu birači koji ne izlaze redovno, tipa mlađi, manjine itd pa onda imaju celu tu mašineriju da u mesec dana probaju da ih nateraju da izađu, npr souls to the polls vikendi itd. Takođe je zanimljiva teza o tim republiaknsim foot soldierima na county nivou koji valjda kao armija orka pokušavaju da ukradu prsten od Froda. Ta priča nije zasnovana ni na čemu, ako republikanci recimo u Pensilvaniji većinu okruga i state legislature, Demokrate imaju bazu u najvećim orkuzima iz kojih dolazi najviše glasova. I gle čuda, obično je bilo problema sa brojanjem u tim okruzima, Florida kao vrhunski primer. 

 

Dalje, cela ova priča pada u vodu činjenicom da demokrate sada glasaju masovno ranije nego ikad. Samim tim procenat tih upitnih poštanskih listića pada, a pada i razlika u korist demokrata kod tih listića. Kako vreme odmiče u svim skoro državama prednost novopristiglih mail glasova demokrata je dosta manja nego kod onih prvih tura. Tako će i na izborno veče prvo biti prebrojani ovi glasovi koji su stigli najranije pa će samim tim i demokrate imati mnogo veću prednost a glasovi koji bi se prebrojavali posle izbora bili bi mnogo manje pro Bajden nego što se očekivalo ranije. Koje ti druge metode misliš da postoje da se neki glasovi koji su redovno stigli na vreme ne prebroje, to pojma nemaš jer nikakva druga metoda ne postoji. 

 

Konačno, kao što sam pisao milion puta, Florida, Nevada, Kolorado recimo su države koje imaju istoriju masovnog glasanja poštom i early in person i te države znaju šta rade, imaju zakone koji dozvoljavaju prebrojavanje ovih glasova pre izbornog dana, onda ih samo dumpuju redom kako se birališta zatvore. Zato je besmisleno porediti Floridu gde je već glasalo 6 miliona ljudi i Pensilvaniju koja nikada nije glasala u ovim brojevima ranije pred izbore. Tako da, neće se na FL brojati koliko treba nego će 99% svih glasova biti prebrojano do 10 uveče i znaće se pobednik. Pa ako Bajden dobije makar i za 10k glasova tamo, to će biti game over. 

Link to comment
×
×
  • Create New...