Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Ma ne pričam o tome. Skuplja je, porezi su viši, plafon zarada je niži (nema mnogo white collar poslova preko 100 hiljada godišnje), a u četvrtini zemlje (Kvebek) zdravstvene usluge su loše. 

Link to comment
7 hours ago, ObiW said:

Ma ne pričam o tome. Skuplja je, porezi su viši, plafon zarada je niži (nema mnogo white collar poslova preko 100 hiljada godišnje), a u četvrtini zemlje (Kvebek) zdravstvene usluge su loše. 


Ko ti je ovo rekao??? 

Link to comment
16 minutes ago, dragance said:


Ko ti je ovo rekao??? 

Oh, pa prvo vidim njihov gornji limit za savezni porez. Ne postoji income bracket preko 235 hiljada kanadskih dolara, a to je valjda 180 hiljada americkih. Drugo, ja sam sef nekolicini njih koji rade za kanadski ogranak firme, i imam uvid u to koliko zaradjuju inzinjeri i menadzeri koji rade 20 godina u struci. Trece, imam rodbinu koja zivi tamo, svi imaju white collar poslove sa ili master ili obicnim diplomama, isto menadzeri i inzinjeri. Svi oni prebacuju 100 hiljada kanadskih, ali jedva. 

Link to comment

i ti meni kazes nesto zagadjujem o americi a sve sam pogodila o tvom

zivotu...

 

:laugh: 

 

please, shut a fuck up sa mnom ubuduce. ti si out of touch sa narodom i patnjom amerikanaca

Link to comment

sta da ti kazem, meni je zao sto se ti patis u Americi. Kada citam o tvojim nevoljama u eleju pomislim da je mozda za tebe Zemun ipak bio bolji izbor? Aj sto se Amerikanci pate, al' sto moras ti da se patis sa njima?

 

Sto se tice patnji Amerikanaca i kriku "ja cu bezim u Kanadu". To nikada nisam cuo od kasirke, ili od konobara, to jest od ljudi koji krpe od danas do sutra - a oni bi najvise i dobili preseljenjem u Kanadu jer to sto rade se tamo bolje placa, a imali bi i zdravstveno osiguranje koje ovako nemaju. Ne, to sam samo cuo od srednjeg staleza koje je Kanadu videlo na jednodnevnom izletu do vodopada na Nijagari, ili eventualno za vikend na dzez festivalu u Montrealu. Znaci nemaci pojma o realnom zivotu tamo koji nikada ne bi ocekivali da bi im odlaskom u Kanadu u startu novcanik bio tanji, a pitanje je i da li bi im kvalitet zdravstvenih usluga bio isti (svi imaju osiguranje ovde). 

 

Ono sto sam takodje ovde video je obrnuti slucaj: GOPer koji je, kada je Obama izabran 2008, pobegao u Australiju. Ucinilo mu se da je Australija kao Teksas, i ode tamo sa turistickom vizom sa namerom da ostane. To se nije zavrsilo povoljno po njega: otisao je pljujuci Ameriku, a vratio se posle nekoliko meseci kao veliki patriota, sve usput pljujuci Australiju. 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Drugo, ja sam sef nekolicini njih

 

:lol: :hail: 

 

Rekoh lepo,

8 hours ago, Weenie Pooh said:

Internalized exceptionalism na delu :fantom: 

 

Ne postoji pretzel u koji se neće uvezati (naturalizovani) američki patriota kako bi dokazao kako je kod njega realno najbolje.

 

Prenizak je plafon drugde, znate, nema dovoljno 100k+ white collar poslova za moj ukus. Ipak to nije land of opportunity kakav ovde postoji, gde čovek sa svojih deset prstiju and a little gumption može pravo u top bracket. A i šta bih posle radio tamo, plaćao te visoke poreze, pa država da sve spizdi u loše zdravstvene usluge?

 

Nego lepo, meritokratija izuzetnosti™ i da te bog vidi, pa sve može ako umeš. Evo ja šef nekolicini i šta mi fali, a oni nemači pojma maštaju o tamo nekoj Kanadi, ni ne znaju kako im je dobro ovde. 

 

Link to comment
10 hours ago, ObiW said:

Sto se tice patnji Amerikanaca i kriku "ja cu bezim u Kanadu". To nikada nisam cuo od kasirke, ili od konobara, to jest od ljudi koji krpe od danas do sutra - a oni bi najvise i dobili preseljenjem u Kanadu jer to sto rade se tamo bolje placa, a imali bi i zdravstveno osiguranje koje ovako nemaju. Ne, to sam samo cuo od srednjeg staleza koje je Kanadu videlo na jednodnevnom izletu do vodopada na Nijagari, ili eventualno za vikend na dzez festivalu u Montrealu. Znaci nemaci pojma o realnom zivotu tamo koji nikada ne bi ocekivali da bi im odlaskom u Kanadu u startu novcanik bio tanji, a pitanje je i da li bi im kvalitet zdravstvenih usluga bio isti (svi imaju osiguranje ovde). 

 

Ono sto sam takodje ovde video je obrnuti slucaj: GOPer koji je, kada je Obama izabran 2008, pobegao u Australiju. Ucinilo mu se da je Australija kao Teksas, i ode tamo sa turistickom vizom sa namerom da ostane. To se nije zavrsilo povoljno po njega: otisao je pljujuci Ameriku, a vratio se posle nekoliko meseci kao veliki patriota, sve usput pljujuci Australiju. 

Ovo prvo je bolno tačno i važi i za Srbiju, na neki način su te ljude koje krpe od danas do sutra zdesna ubedili da im je s njima bolje i da žive u najboljem od svih svetova.

 

Za ovog GOPera, gde je otišao? I pored toga što je Australija mnogo ulevo u odnosu na US i Teksas, plus su 2008. na vlasti bili laburisti, ipak bih očekivao da se snađe kao riba u vodi da je otišao u Kvinslend ili Zapadnu Australiju (Pert). No ako je otišao u Melburn ili Sidnej, potpuno ga razumem :D.

 

SaE

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vidim da je Vrhovni sud doneo neke dve odluke danas vezane za njega ( i to komotnom većinom, 7-2), i da divlja po twitter-u zbog toga. Može neko objašnjenje za slabije upućene o čemu se radi?

 

 

 

 

Link to comment
30 minutes ago, Peter Fan said:

Da ne moze sakrivati vlastite finansijske dokumente od istraznih organa.

Ali neće biti prikazani pre izbora, otprilike.

Link to comment
×
×
  • Create New...