Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Zato što smo svi dovoljno odrasli da sami zaključimo šta nam je čitati i nismo infantilna deca da nam treba komesar za odobrenje pre nego se upustimo u čitanje drugačijeg (ili ne) mišljenja. Nije ovo FB92 gde si me banovao što sam se usudio negativno komentarisati nožakanje od strane nekih terorista u Izraelu.

Link to comment

Vidimo koliko su ljudi odrasli po Amerikama a i po Srbiji. Dobar deo populacije je lako izmanipulisati. 
A jos je gluplje mesati neki ban od pre 10g sa ovim. 

Edited by Anduril
Link to comment

Pa nije glupo, prvo zato što ovo ipak nije obdanište, a drugo već si pokazivao naznake komesara, iako tada nisam bio pro ni jedni, ni drugi.

Link to comment
8 hours ago, iDemo said:

Pazi ovamo - mene boli kur@c za Trampa a na prethodnim izborima sam 6 meseci pre izbora rek'o da je za nas (Svrbe) win-win - ko god da bude izabran. Igrom slucaja sam bio u junu te godine u amerikama, medju obicnim ljudima, skolskom decom iz jedno 15-20 razlicitih drzava, profesorima. Mi smo se onda svi smejali na "silent majority" - oni nisu. Valjda zato sto su oni bili i sada su. Enivejz - ja shvatam koliko je tesko bilo sta sto je njemu u prilog razmotriti posle svega sto je uradio/rekao/etc a o cemu je prost narod nasheg profila -cuo i citao iz medija koji - je@em li ga, malo je reci - 'mu nisu naklonjeni', ne? :)

 

Prosli put je bilo grubo i mimo granica dozvoljenog - ovog puta ce biti realnog 'gradjanskog rata' ako druga strana (Bajden ili neko manje mrtav od njega) - ako druga strana dobije. Mene i ovog puta - da ne bude zabune - boli tuki ko ce biti izabran - al' sam - za razliku od prosecnog citaoca ovdi - otvoren za druge glasove koji nisu obavezno njemu u prilog ali ne ponavljaju horski ono sto CNNovi i NYTovi pishu i objavljuju. Kako sada stvari stoje - on je takav kakav je - i tu nema pomoci - ali... (ja nisam rasista - ali...) - dakle - u sudaru izmedju njega i proponenata druge strane - ne mogu da se otmem utisku da u tom dvoboju on ipak ipak ipak nije pozitivan lik. Zivi bili pa videli... Preporucujem gledanje/citanje i drugih medija, ukljucivo i onih koji mu mozda nisu naklonjeni ali ga (n)i ne guze kao ovi gorenabrojani - na svakom koraku. 

 

Nista licno, niti imam 'skin in the game' - samo primecujem da je njegov 'protivnik' neprijatno gadan i da ne vidim da ce biti neke narocite srece - nezavisno od ishoda izbora. Ako Tramp nekim cudom dobije - bice opasnih nereda (ako se ne ispeglaju pre toga). Ako ne dobije - bice opasnog sranja kad pobednik krene da pegla... 

Kazem - em nista licno em ne navijam za njega. Ne navijam ni za protivnike (koji trenutno imaju dementnog kandidata)... #jeza 

 

 

ajde navedi jednu dobru stvar koju je tvoj "pozitivan lik" uradio. jednu.

jos nesto, zajebi tu pricu kako svi lazu, CNN i NYT i NBC i FOX i WP,  svi u istoj vreci. 

uzmi i gledaj samo proste cinjenice i ucinjenija tog lika, sta je uradio do sada i koji su efekti.

pa onda pricaj o pozitvnom liku.

 

 

Link to comment
6 hours ago, ObiW said:

Mnogo ga komplikovane stvari pitaš, ne dobacuje on dotle. On to posmatra binarno,  kao Srbin patriota: jel nas napao - nije, jel jebe Ameriku koju mrzimo - jebe. What’s not to like?

Malo li je?😀

Pored toga vodio je manje agresivnu spoljnu politiku od onog što dobi Nobela za mir. Za razliku od prethodnika, za koje Hladni rat nije završen, shvatio je da Rusija nije bitna, već Kina. Oni su godinama trubili o opasnoj Rusiji koja samo što nije krenula da gazi sve pred sobom.😂

Naravno bitno je i što je učvrstio nezavisne institucije. Više puta su blokirali njegove sumanute ideje. Proverio im je borbenu gotovost.🤫

Link to comment
3 hours ago, duma said:

Malo li je?😀

Pored toga vodio je manje agresivnu spoljnu politiku od onog što dobi Nobela za mir. Za razliku od prethodnika, za koje Hladni rat nije završen, shvatio je da Rusija nije bitna, već Kina. Oni su godinama trubili o opasnoj Rusiji koja samo što nije krenula da gazi sve pred sobom.😂

Naravno bitno je i što je učvrstio nezavisne institucije. Više puta su blokirali njegove sumanute ideje. Proverio im je borbenu gotovost.🤫

A shvatio je i da WHO nije bitna, da Pariski ugovor nije bitan, da ugovor o ograničenju nuklearnog oružja sa Rusijom nije bitan kao ni nuklearni sporazum sa Iranom, a da je veoma bitno ubiti dronom glavnog iranskog generala sa kojim je do pre koju godinu koordinisana borba protiv ISISa u Siriji. Kad smo već kod BI, shvatio je da Palestincima ne treba američka pomoć jer su teroristi, shvatio je da je Golanska visoravan zapravo teritorija Izraela, a da je istočni Jerusalim isto Izrael i idealno mesto za američku ambasadu. So much win, it’s boring.

Link to comment
2 hours ago, ObiW said:

A shvatio je i da WHO nije bitna, da Pariski ugovor nije bitan, da ugovor o ograničenju nuklearnog oružja sa Rusijom nije bitan kao ni nuklearni sporazum sa Iranom, a da je veoma bitno ubiti dronom glavnog iranskog generala sa kojim je do pre koju godinu koordinisana borba protiv ISISa u Siriji. Kad smo već kod BI, shvatio je da Palestincima ne treba američka pomoć jer su teroristi, shvatio je da je Golanska visoravan zapravo teritorija Izraela, a da je istočni Jerusalim isto Izrael i idealno mesto za američku ambasadu. So much win, it’s boring.

Pa sad, što se tiče Golana, postoji veoma veliki razlog za to i samo budala bi to vratila Sirijcima da se iživljavaju.

Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Pa sad, što se tiče Golana, postoji veoma veliki razlog za to i samo budala bi to vratila Sirijcima da se iživljavaju.

A neke stvari su komplikovanije nego sto na prvi pogled izgledaju, ne?

#realno - ni njega - kao ni sve pre/posle njega - ne treba gledati iz perspektive 'logicno, razumno & pravicno', ne? Drugi level, drugi arshin - jedino sto ce mucenik da ostane bez nobelove nagrade a nije da se nije guzio na tu temu sa Kimom... 

Link to comment
On 11.7.2020. at 19:19, ObiW said:

Mnogo ga komplikovane stvari pitaš, ne dobacuje on dotle. On to posmatra binarno,  kao Srbin patriota: jel nas napao - nije, jel jebe Ameriku koju mrzimo - jebe. What’s not to like?


Binaran nacin razmisljanja je tipican za fundamentalisticki, tj. plemenski nacin shvatanja politike iz Starog Zaveta. Tvrdi komunisti, nacionalisti, liberali, islamisti, evangelikanci, biraj. Zajednicki im je beskrajni cinizam, tj. posto niko nije moralno savrsen, svi su isti - pa je stoga svaka prljavstina dozvoljena da pobedi moje pleme.

Link to comment
On 11.7.2020. at 14:31, Anduril said:


Mnogo bolje pitanje je zasto se na forumu dozvoljava ovo sirenje propagandnog smeca koje je opasno po zivot. Zasto je Breitbart boy Tom Fitton Ok a Kurir ili Informer nisu. 
Toliko je ljudi pomrlo i jos ce umreti jer se sloboda govora i misljenja mesa sa slobodom masovnog sirenja dezinformacija koje bukvalno ubijaju ljude sirom planete.

Ovaj forum bi trebao da se pozabavi time i sta se pusta u etar, a da ce uvek biti nekih budala sa “misljenjem” se nece promeniti. Ali, za sirenje ovakvih stvari ste odgovorni vi.

 

Prijavite mod timu. Ja lično ne pratim SAD previše detaljno i svakodnevno, tako da nisam nikad čuo za ovog Fittona. Svakako nije problem da dobije tretman Kurira ako igra u istoj ligi.

Link to comment
×
×
  • Create New...