Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Jedini koji igra političke igre je retardirano narcisoidno dete u WH koji danas tvituje o pobunama u državama koje vode demokratski guverneri.

Link to comment
3 minutes ago, Ivo Petović said:

Jedini koji igra političke igre je retardirano narcisoidno dete u WH koji danas tvituje o pobunama u državama koje vode demokratski guverneri.

 

+1

Tezak bolesnik. 

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

Jedini koji igra političke igre je retardirano narcisoidno dete u WH koji danas tvituje o pobunama u državama koje vode demokratski guverneri.

 

Ajde da se ne zajebavamo.

 

Da li je isti Cuomo dva puta poklopio De Blasia, a jednom se ozbiljn zajebao odalzuci dva-tri dana shelter in place koji je De Blasio predlozio.

Link to comment

Mislim, mozda Cuomo lepo govori na konferencijama za stampu, ali je objektivna odgovornost tu - NY je najgori od svih americkih drzava, i shelter in place u nadleznosti guvernera dve nedelje kasnije u odnosu na Kaliforniju.

Link to comment

ti kao i obično kad se pomene Tramp odmah kreneš sa “a vidi ovog Demokratu šta radi”. Redoran isto. Pomislio bi čovek da su Demokrate na vlasti da vas dvojicu čita. “Pusti šta je Vučić rekao, jesi čuo Djilasa i Šolaka...”

Link to comment
42 minutes ago, ObiW said:

ti kao i obično kad se pomene Tramp odmah kreneš sa “a vidi ovog Demokratu šta radi”. Redoran isto. Pomislio bi čovek da su Demokrate na vlasti da vas dvojicu čita. “Pusti šta je Vučić rekao, jesi čuo Djilasa i Šolaka...”

 

To uglavnom jeste tacno, samo u ovom slucaju Ivo je pustio Cuoma koji je skresao u brk Trampu, a za razliku od Djilasa i Solaka Cuomo jeste na vlasti.

Link to comment

Ja koliko vidim, a ne pratim uopste, postoji razlika izmedju nastupa Cuoma i guvernerke Micigena.

Ona kaze da ce napraviti sve sto treba da bi se kriza prevazisla, te da ce saradjivati i sa narandzastim djavolom ako treba.

Delim misljenje da je Cuomo/NY zakasnio sa merama.

 

Da li je moguce da Trump opstruira drzave gde su demokrate na vlasti ?

Kolike su ingerencije Trumpa ?

Edited by cedo
Link to comment

Zajeban je jako polarizovani dvopartizam u ovako kriznim situacijama, mene hipotetički interesuje ima li predsjednik ili ko već mogućnot uvođenja prinudne uprave ili nečeg sličnog u odmetnutim stejtovima iliti tamo gde guverneri opstruiraju federalne mere.

 

 

Link to comment
5 hours ago, Budja said:

 

To uglavnom jeste tacno, samo u ovom slucaju Ivo je pustio Cuoma koji je skresao u brk Trampu, a za razliku od Djilasa i Solaka Cuomo jeste na vlasti.

 

Ako je tebi to sve isto, i način na koji to rade (što ovaj poziva na pobune u pojedinim državama) i koja ovlašćenja imaju i ko poštuje, a ko ne poštuje ustav i kako to da je NY najpogođeniji (šokantno je da to nije npr Nebraska), badava je trošiti energiju na polemiku.

 

14 minutes ago, francuski sobar said:

Zajeban je jako polarizovani dvopartizam u ovako kriznim situacijama, mene hipotetički interesuje ima li predsjednik ili ko već mogućnot uvođenja prinudne uprave ili nečeg sličnog u odmetnutim stejtovima iliti tamo gde guverneri opstruiraju federalne mere.

 

 

 

Koje federalne mere? 

Link to comment
14 minutes ago, francuski sobar said:

Zajeban je jako polarizovani dvopartizam u ovako kriznim situacijama, mene hipotetički interesuje ima li predsjednik ili ko već mogućnot uvođenja prinudne uprave ili nečeg sličnog u odmetnutim stejtovima iliti tamo gde guverneri opstruiraju federalne mere.

 

 

 

koje federalne mere

Link to comment

Dupli lol

 

lupio sam, ne znam ništa o pravnom ustrojstvu, dobro ne federaalne mere, recimo autoritet predsednika, nekog kriznog štaba bilo čega što bi trebalo biti iznad ingerencija stejtova, valjda ima nešto

 

 

Link to comment

Da uvede prinudnu upravu zato što države ne poštuju njegov autoritet? To bi bio vlažni san Donalda J, ali odgovor je da ne može.

 

Može da im ne dostavlja opremu sa federalnih zaliha, ako se naljuti što su ga izbacili iz peska - to je do sada i radio povremeno, zato moraju s vremena na vreme da mu se zahvale zato što radi svoj posao, da detence ne sruši kulu koju su oni pravili.

Link to comment

Možda ima na raspolaganu neke mehanizme koji idu kroz FEMA ili CDC (pod uslovom da ih uopšte kontroliše)? Oni doomsday prepperi iz raznoraznih Mičigena i Montana provedoše ceo život citirajući zakone i paragrafe koji navodno omogućuju da FEMA ili CDC u ovakvin situacijama praktično preuzmu ingerencije guvernera pa čak i predsednika. Sad je valjda trenutak da se ta zavera demonstrira u praksi.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...