Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

4 hours ago, Gojko & Stojko said:

To je trenutno favorizovani kratak način da se republikancima stavi do znanja zašto odobravanje prekoračenja ovlašćenja predsednika nije dobro.

 

Duži način je dokumentovan odavno još na primerima GWB-a i njegovog vladanja uredbama (kratak način je tad bio - "da li ste svesni da ako proširite ovlašćenja predsednika da je moguće da jednog dana vaš arhi neprijatelj Hilari Klinton nasledi ta ovlašćenja"), u knjizi Čarila Sevidža "Takeover: The Return of the Imperial Presidency and the Subversion of American Democracy". Pročitao ja celu knjigu još dok je predsednik bio žbunoviti, veruj mi na reč da nema plašenja Rusijom i Kinom.

 

Sve se slažem ali kratak način im je i dalje pglu. U Rusiji je parlament ikebana koja služi da aminuje šta glavni gazda kaže, i da neka šaka jada od opozicije eventualno prozbori koju. U Kini ni toliko. Shodno tome, glavni gazda ih neće ukinuti jer nema razloga da to radi. Ikebana je uvek od koristi. Ako se dobro sećam, Rusija je poslednji put ukinula a zatim i bombardovala svoj parlament pre nešto više od četvrt stoleća, i taj potez je dobio punu i bezrezervnu podršku administracije koju su vodile demokrate.

 

Za podvlačenje poente u ovom slučaju mnogo adekvatniji primeri su NATO saveznici Mađarska i Turska. Jedino ako kažemo da svi ti detalji ne dobacuju do publike kojoj je ovo namenjeno i da je toj publici dovoljno da vikneš: "Rusija/Kina!" i jasno im je da se nešto jako loše dešava. To razumem ali i dalje mislim da će svi ti jeftini politički poeni na kraju da ispadnu mnogo skuplji nego što bilo ko očekuje.

Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

Ne vidim u cemu je problem kao negativan primer navesti autoritarne i jednopartijske despotske drzave 

Pa problem je što će u ovoj krizi one verovatno ispasti pozitivan primer. :happy: Očekujem da predsednik neće stati samo na kongresu.

Link to comment
3 hours ago, ObiW said:

Neće, ne sekiraj se. 

 

Ne sekiram se, samo mi je malkice frka. Onaj prethodni hladni rat su vodili stari majstori svog zanata pa se i njiima nekoliko puta omaklo da nas zamalo sve detoniraju. Ovaj novi hladni rat vodi sve sam degenerik do degenerika, tako da će biti baš veselo kada se njima jednom prilikom ozbiljno omakne.

Link to comment
19 hours ago, Radoye said:

Rusija u svom danasnjem obliku je ustvari vlazan san svih americkih altrajtovaca samo sto se ne usudjuju da to sebi priznaju.

 

Altrajtovci su to sebi priznali odavno, rado bi Rusiju videli kao saveznika protiv komunističke Kine. Ali od toga nema ništa, što zbog američke unutarpolitičke i medijske scene, što zbog ruske nespremnosti da igra te igre. 

Ako si mislio na putinizam kao na poželjan oblik autorativnog liderstva koji potkopava institucije, mislim da to nije u pitanju. Više je tu žal za velikim liderom, koga Amerika nije videla dugo.

Edited by slow
Link to comment
4 hours ago, slow said:

 

Altrajtovci su to sebi priznali odavno, rado bi Rusiju videli kao saveznika protiv komunističke Kine. Ali od toga nema ništa, što zbog američke unutarpolitičke i medijske scene, što zbog ruske nespremnosti da igra te igre. 

Ako si mislio na putinizam kao na poželjan oblik autorativnog liderstva koji potkopava institucije, mislim da to nije u pitanju. Više je tu žal za velikim liderom, koga Amerika nije videla dugo.

 

Da, mislio sam upravo na autoritarizam. Cvrsta ruka na celu drzave, oligarhijska ekonomija u rukama partijski usemljenih good ol' boys, sveprisutan uticaj crkve i religije, homoseksualizam i ostale posasti modernog doba stavljeni izvan zakona, generalno propagiranje antidarvinizma, ravnozemljastva i slicnih nebuloza, otvorena sezona lova na pripadnike pojedinih etnickih grupa (sto sa Kavkaza sto juzno od Rio Grande)...

 

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

Pri tome, ako krenu da gruvaju po Kini, taj simbolicki rat demokrate mogu samo da izgube jer... "kineski virus"...

 

To ti misliš, gruvaće kako Tramp nije dovoljno oštar na temu Kine. Ne može da omane kad napadaš republikance sa desnog krila, upaliće im kao i Russiagate :isuse: 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...