Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Just now, Budja said:

 

 

Ovaj, hoces reci da samo ilegalci vrse kriminal pa da krivulja UKUPNOG procenta kriminala govori nesto o kriminalu ulsed povecanog broja imigranata.

 

 

U ovom konkretnom slucaju, da. Naprosto, promena u broju ilegalnih emigranata je isuvise velika (3,5 puta za 17 godina) a pad kriminala isuvise veliki u tome istom periodu, pa se zakljucak koji je donesen opravdan - iz prostog razloga jer je Tramp tvrdio da su svi (ili ogromna vecina) tih ljudi ubice i silovatelji. Da su brojke znacajno manje, bilo bi potrebno da se izvrsi dalje raslojavanje podataka koje ti sugerises. 

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Ne, Forbes nije u pravu, ali jedini koji ovde dribla u mestu si ti. 

 

Poslednji put: Tramp tvrdi da stopa kriminala raste paralelno sa porastom imigracije, i iz toga izvlači neke svoje zaključke. Savršeno je nebitno da li misli na legalnu ili ilegalnu imigraciju, da li zna razliku između korelacije i kauzacije - ništa od toga nije bitno. Dovoljno je istaći da stopa kriminala u stvari opada (paralelno sa porastom imigracije, ali taj deo je takođe nebitan).

 

 

Trump:

“When Mexico sends its people, they’re not sending their best. They’re not sending you. They’re not sending you. They’re sending people that have lots of problems, and they’re bringing those problems with us. They’re bringing drugs. They’re bringing crime. They’re rapists. And some, I assume, are good people.”

 

Washington Post i Weenie:

Trump earned Four Pinocchios the last time we looked into his claim that immigrants cause crime rates to rise in the United States.

 

https://www.washingtonpost.com/news/fact-checker/wp/2018/01/18/trumps-claim-that-immigrants-bring-tremendous-crime-is-still-wrong/?utm_term=.16668cf19489

https://www.washingtonpost.com/news/fact-checker/wp/2015/07/08/donald-trumps-false-comments-connecting-mexican-immigrants-and-crime/?utm_term=.b203aab9180d

 

 

Vidite li razliku  u ove dve tvrdnje?

 

Jes da nisu ekvivalentne, ali ko te pita.

 

 

Link to comment
10 minutes ago, ObiW said:

U ovom konkretnom slucaju, da. Naprosto, promena u broju ilegalnih emigranata je isuvise velika (3,5 puta za 17 godina) a pad kriminala isuvise veliki u tome istom periodu, pa se zakljucak koji je donesen opravdan - iz prostog razloga jer je Tramp tvrdio da su svi (ili ogromna vecina) tih ljudi ubice i silovatelji. Da su brojke znacajno manje, bilo bi potrebno da se izvrsi dalje raslojavanje podataka koje ti sugerises. 

 

 

Potreban ali nedovoljan argument jer sve zavisi i od osnovne brojke ucesca ilegalnih imigranata u populaciji.

 

Studija na tu temu ima, i pune su ih novine sto jedan letimicni google search potvrdjuje, i uglavnom imigracija nema nikakve veze sa kriminalnom aktivnoscu te grupe.*

 

No, ponavljam, ovaj Eraserov tvit citat koji osporava Trampa je jednako validan kao citat Forbes-a. Apsolutno isti rezon, bez razlike. I jedan i drugi su tupavi.

 

 

Edit: I naravno koriste kao zavisnu varijablu stopu zatvorenika u datoj grupi, sto je, jel da, odgovarajuca mera.

Edited by Budja
Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

imam gang iz el salvador. njih 3, 4 sata $120

 

 

 

prosek nanny za 3 dece je $15/h sta lupas bre

 

vi ste mnogo dobri onda. sto svi ne odu u teksas?!

 

ovde rade od 10-15$ najvise. sve preko vec mogu legalce na 1099. 

 

i ja sam genije pricala za full time zaposlene bastovane, pomocnike, nannies. 6-8 sati dnevno. 

 

i ne cackaj me samo da bi se svadjao...

 

 

 

 

Ma daj, a ja pricam da bi tebi stao na zulj? Sta bre 3-4 sata $120, jel to oni kose travu u parku?

 

Ovde zaredjaju jednom nedeljno po komsiluku i svakom uzmu 20 dolara. Ne treba im vise od 20 minuta da pokose travu po jednom domacinstvu. I oni jesu full time zaposleni, svakog dana idu u drugi kraj i rade sve to isto, za iste pare. Jeste, El Salvador je i kod nas, niko drugi ne kosi travu osim njih.

 

Ciscenje kuce je od $20-$30 po satu. WASP je cistila za $30, Meksikanke za $20-$25. Pogodi ko je bolje radio?

 

Nannies su drugo, ali i to je vise nego sto kazes, $10 za prvo dete, $5 za svako sledece.    

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

 

 

Potreban ali nedovoljan argument jer sve zavisi i od osnovne brojke ucesca ilegalnih imigranata u populaciji.

 

 

Za 17 godina, broj ilegalaca je porastao 3,5 puta. Koliko je populacija porasla za to isto vreme?

Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

No, ponavljam, ovaj Eraserov tvit citat koji osporava Trampa je jednako validan kao citat Forbes-a. Apsolutno isti rezon, bez razlike. I jedan i drugi su tupavi.

 

Tvrdoglavo stavljaš znak jednakosti između korelacije koja osporava drugu suprotnu korelaciju, i korelacije koja besramno implicira kauzaciju. Odustajem.

Link to comment
5 minutes ago, ObiW said:

Za 17 godina, broj ilegalaca je porastao 3,5 puta. Koliko je populacija porasla za to isto vreme?

 

A za koliko je procenata OPALA stopa kriminaliteta medju ne-ilegalnim imigrantima?

 

Stopa porasta ilegalnih imigranata uz pad opste stope kriminaliteta nije nemoguc slucaj ako je stopa ilegalne imiegracije u ukupnom stanovnistvu mala i ako je stopa pada kriminaliteta u ne-ilegalnoj imigraciji znacajna.

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

 

Tvrdoglavo stavljaš znak jednakosti između korelacije koja osporava drugu suprotnu korelaciju, i korelacije koja besramno implicira kauzaciju. Odustajem.

 

Ama:

Ne osporava Trampa, jer korelacija prikazana nema nikakve veze sa Trampovom tvrdnjom.

 

I to pokazah u prethodnom odgovru na tvoj post, ali, sta ces, ne citas napisano.

 

Link to comment

Mda, pokazao si citatom iz 2016. sa samog početka kampanje. Menjaš proizvoljno tumačenje Trampovog stava prema imigraciji i odgovora na taj stav u tvitu. Tražiš da ti ObiW i ostali kopaju statistiku koja će podržati tvoju tezu (da kriminal u stvari nezadrživo raste unutar populacije ilegalnih imigranata). Ja nemam živaca to dalje da čitam, a ti uživaj.

Link to comment
53 minutes ago, ObiW said:

Ma daj, a ja pricam da bi tebi stao na zulj? Sta bre 3-4 sata $120, jel to oni kose travu u parku?

 

Ovde zaredjaju jednom nedeljno po komsiluku i svakom uzmu 20 dolara. Ne treba im vise od 20 minuta da pokose travu po jednom domacinstvu. I oni jesu full time zaposleni, svakog dana idu u drugi kraj i rade sve to isto, za iste pare. Jeste, El Salvador je i kod nas, niko drugi ne kosi travu osim njih.

 

Ciscenje kuce je od $20-$30 po satu. WASP je cistila za $30, Meksikanke za $20-$25. Pogodi ko je bolje radio?

 

Nannies su drugo, ali i to je vise nego sto kazes, $10 za prvo dete, $5 za svako sledece.    

sta hoces ti da kazes svojim stavom? ne razumem...ja govorim da se ilegalci cede maksimalno po kaliforniji a sve preko toga vec mogu da nadju legalce i da ih voze na taksu. zena na bel air cisti kucu svaki dan za 12$/h kesh plus mora sama da plati prevoz do tamo

 

nema veceg iskoriscavanje radne snage nego u cal od svih usa stejtova. 

za ciscenje imam el salvador. za contractors sto seku nedeljno travu i pola dana drkaju sa onin za lisce ne znam koliko su placeni. ali mi u svakom slucaju smeta jer taj posao bi mogao da radi legalac za par dolara vise da ovi ne obarajj cenu radne snage. ali vazno je da ce vlasnik zgrade da se bori protiv republikanaca i da sere protiv ekonomije a isti direktno doprinosi losem sistemu. 

 

teksasani su vise posteni nego kalifornijanci.

Edited by mustang
Link to comment
30 minutes ago, Weenie Pooh said:

Mda, pokazao si citatom iz 2016. sa samog početka kampanje. Menjaš proizvoljno tumačenje Trampovog stava prema imigraciji i odgovora na taj stav u tvitu. Tražiš da ti ObiW i ostali kopaju statistiku koja će podržati tvoju tezu (da kriminal u stvari nezadrživo raste unutar populacije ilegalnih imigranata). Ja nemam živaca to dalje da čitam, a ti uživaj.

 

 I opet ne citas.

Gde sam ja to tvrdio?

 

Ako se potrudis, i vidis dva-tri posta iznad, mozda stvarno i razumes sta sam napisao.

 

Link to comment
7 hours ago, Budja said:

Tramparina tvrdnja je da ilegalni imigranti donose zlocin a to nema veze sa korelacijom pokazanom na grafiku jer:

 

Grafik korelacije koji bi imao veze je:

1. rast ILEGALNE imigracije

2. trend zlocina ILEGALNE imigracije

 

5 hours ago, Budja said:

Gde sam ja to tvrdio? (da kriminal u stvari nezadrživo raste unutar populacije ilegalnih imigranata)

 

Imaš gore šta si tvrdio da Tramp tvrdi - da iako kriminal u totalu pada, on ipak raste specifično u okvirima ilegalne imigracije. To on naravno da nije tvrdio - uvek je pričao o kriminalu u totalu, onako u svom stilu, što na umu to na drumu: "The murder rate in our country is the highest it’s been in 47 years, did you know that? Forty-seven years. The press doesn’t tell it like it is, but the murder rate is the highest it’s been in, I guess, from 45 to 47 years."

 

To naravno nema veze s mozgom, ali ti kako si krenuo komotno možeš da se nadovežeš sa "OK, a gde je grafik korelacije između rasta broja ilegalaca i rasta stope ubistava među ilegalcima, što to ne nađete? On je sigurno na to mislio, ne možete da mu kontrirate statistikom koja se odnosi na ukupnu populaciju samo zato što je pričao o ukupnoj populaciji..." :yawn2: 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

 

Imaš gore šta si tvrdio da Tramp tvrdi - da iako kriminal u totalu pada, on ipak raste specifično u okvirima ilegalne imigracije. To on naravno da nije tvrdio - uvek je pričao o kriminalu u totalu, onako u svom stilu, što na umu to na drumu: "The murder rate in our country is the highest it’s been in 47 years, did you know that? Forty-seven years. The press doesn’t tell it like it is, but the murder rate is the highest it’s been in, I guess, from 45 to 47 years."

 

To naravno nema veze s mozgom, ali ti kako si krenuo komotno možeš da se nadovežeš sa "OK, a gde je grafik korelacije između rasta broja ilegalaca i rasta stope ubistava među ilegalcima, što to ne nađete? On je sigurno na to mislio, ne možete da mu kontrirate statistikom koja se odnosi na ukupnu populaciju samo zato što je pričao o ukupnoj populaciji..." :yawn2: 

 

 

 

Gde bas nadje citat gde se uopste ne pominju imigranti, a ceo tok svesti se ticao Cikaga i droga.

 

Naravno, citat kao cinjenica nema veze sa mozgom, ali nema veze ni sa temom.

 

 

 

Ako hoces finpregled ovoga sto ovde objasnjavam, evo ovde:

https://www.theguardian.com/us-news/2017/mar/03/immigration-crime-donald-trump-fact-check

 

Quote

Step 1: Find out what exactly Trump said

Step 2: Find out which immigrants he is talking about

Step 3: Find out why the president is using his very first speech to Congress as an opportunity to focus on this specific type of crime. To do that, I research correlation: does crime go up when the number of unauthorized immigrants goes up?

Step 4: Correlation isn’t everything. Maybe crime is declining overall despite the fact that unauthorized immigrants are pushing it up. So I find out how often undocumented immigrants in the US commit crimes.

Step 5: But wait. Is that number high or low? I decide to find out how often native-born people in the US commit crimes.

Step 6: Find out if this matters.

 

To je 1 logican proces, no za tviter poene je lakse spucati 1 lep grafik.

 

 

Link to comment

 

8 hours ago, mustang said:

za ciscenje imam el salvador. za contractors sto seku nedeljno travu i pola dana drkaju sa onin za lisce ne znam koliko su placeni. ali mi u svakom slucaju smeta jer taj posao bi mogao da radi legalac za par dolara vise da ovi ne obarajj cenu radne snage. ali vazno je da ce vlasnik zgrade da se bori protiv republikanaca i da sere protiv ekonomije a isti direktno doprinosi losem sistemu. 

 

teksasani su vise posteni nego kalifornijanci.

 

Sto volim kada neko rasizam pokusava da umota u oblande borbe za radnicka prava. Nista da pitamo te ilegalce da li bi radje da im ti pomognes i vratis ih nazad odakle su dosli ili da rade tu a koliko mogu? A ti ako ti je bas toliko stalo do njih treba da se zalazes za to da dobiju odmah drzavljanstvo. Evo imala bi moj potpis odmah. I da se preselis negde gde ces se bolje uklopiti, Texas ili Alabama, ali pikiraj neka manja mesta.

Link to comment
7 minutes ago, Eraserhead said:

 

 

Sto volim kada neko rasizam pokusava da umota u oblande borbe za radnicka prava. Nista da pitamo te ilegalce da li bi radje da im ti pomognes i vratis ih nazad odakle su dosli ili da rade tu a koliko mogu? A ti ako ti je bas toliko stalo do njih treba da se zalazes za to da dobiju odmah drzavljanstvo. Evo imala bi moj potpis odmah. I da se preselis negde gde ces se bolje uklopiti, Texas ili Alabama, ali pikiraj neka manja mesta.

pa ti da ponekad cujes druge znao bi da se odavno zalazem za amnestiju. ali ne mozes...samo sebe ....nije ti lako u toj sobi decace...

 

 

pa da... hahahhahahaaha ... iz kog cmara rasizam izvuce omg!!!!

Edited by mustang
Link to comment
×
×
  • Create New...