Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

pa kad amerika kreira ogroman broj tih "pravih" kriza. samo šta podrazumevaš pod pravom krizom je pitanje ukusa, severna koreja ti onda nije kriza, venecuela ti nije kriza, sve i da zaobiđemo šta se dešava u siriji. ne znam šta je kriza ako tursko uletanje u afrin nije a ne planiraju izgleda tu da se zaustave

Link to comment

ja nigde nisam spominjao "globalne" krize, a nisi ni ti.

 

daj neki primer te globalne krize

Edited by theanswer
Link to comment
1 hour ago, Anduril said:

Kao sto se dalo i za ocekivati, katastrofa se polako nazire.

Tramp je pritisnut raznim tuzbama, muljanjima oko kampanje spolja, gubljenjem prvih do juce garantovanih GOP distrikta, pa krece polako u ofanzivu na spoljnom planu - klasican autoritarni recept. Koalicija izmedju neokonzervi i ultra-nacionalista je bila ocekivana i sada krace kao po Banonovom skriptu - Kina, S. Koreja i Iran.

KSA i Izrael ce takodje biti na punoj liniji, a i u Japanu imaju konja trku sa Abeom.

 

Kad krenu trgovinski ratovi, vojni udari i pravi ratovi, a mozda i koji kontra-udar na americkom tlu, akutni sukobi ce mu biti odlicna opcija za drugi mandat. 

To nece biti sukobi na nivou selektivnog bombaradovanja Gadafijevih snaga u Libiji ili ISIS-a u Iraku ili Siriji. U tom smislu pravice se Obama od blata.

Kad pricamo o Boltonu, pricamo o preventivnim nuklearnim udarima i sravnjivanju jedne zemlje kao sto je Iran koja je veca od Iraka i Sirije zajedno. O Koreji da ne govorimo.

To znaci moguci full blown rat u oba kljucna regiona sa direktnim ucescem Rusije i verovatno Kine.  

 

I sve je naravno najavjeno i prognozirano kao realna mogucnost i opasnost - no, dobar deo glasaca je zabolelo uvo kao i u nekim slicnim primerima kada su izglasali ludake i populiste da napakoste eliti. Na kraju cesto sami sebi i svojoj deci napakoste najvise. Istorija ca suditi kao i u slucaja Nemaca.

Videcemo - nadajmo se najboljem jer su se sve druge kockice poslagale pa ostaje samo nada.

 

ovo su, naravno, totalne budalastine, jedna konstanta kvaliteta i duga tradicija.

Link to comment
14 hours ago, Eraserhead said:

 

Samo kad nije Hillary pobedila. :fantom:

 

hillary je već izvoštila ceo jemen i malo iraka, jedva da je došla do 100k ubijenih civila

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

 

hillary je već izvoštila ceo jemen i malo iraka, jedva da je došla do 100k ubijenih civila

 

Bas Hillary sama CEO Jemen i Irak. Bas je mocna. 

Link to comment
19 minutes ago, Eraserhead said:

 

Bas Hillary sama CEO Jemen i Irak. Bas je mocna. 

Pa kad moze Volodjatm sam samcat Amerike i Engleske bice zemlje proleterske i jos pola sveta pride, sto 1 baba ne bi mogla 1 pisljivi Jemen? :fantom:

 

 

 

Inace, cudo jedno kako tebe naprasno spopadne realizamtm i objektivnosttm kada ti se dirne u svetinje poput 1 Hilari.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Pa kad moze Volodjatm sam samcat Amerike i Engleske bice zemlje proleterske i jos pola sveta pride, sto 1 baba ne bi mogla 1 pisljivi Jemen? :fantom:

 

 

 

Inace, cudo jedno kako tebe naprasno spopadne realizamtm i objektivnosttm kada ti se dirne u svetinje poput 1 Hilari.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samo pokusavam da zbrojim koliko je Jemenskih belih zeka Hilari pobila. :fantom:

 

 

Link to comment
1 minute ago, Eraserhead said:

 

 

Samo pokusavam da zbrojim koliko je Jemenskih belih zeka Hilari pobila. :fantom:

 

 

Cudno, kada je Putin u pitanju radis ko vekerica, sta je problem sa Hilari matematikom?

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Cudno, kada je Putin u pitanju radis ko vekerica, sta je problem sa Hilari matematikom?

 

Ko kaze da brojim. Obicno me Milarem ili neko drugi obavesti. Tako cekam i sada da me neko obavesti.

Link to comment

nemojte hilari i rat, rasplakaste me. taman sam zaboravio kako je jedva pretekla na sarajevskom aerodromu kad je trcala u cikcak pod kisom snajperskih metaka :cry:

Link to comment

veruj, ni uz najbolju volju ne mogu drugacije da tumacim trampa. pajac cije vreme ce, ocekujem, proci za ovih par godina sto mu je ostalo i pamticemo ga kao prolaznu anomaliju, glitch u sistemu. 

 

zasad sistem funkcionise i sprecava ga u pravljenju veceg belaja a cenim da ce tako biti i do kraja mandata. samo malo strpljenja. 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...