Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

12 minutes ago, ObiW said:

Priznaj da zivis za moj osmeh...

svasta od tebe. naravno! 

 

ti kad mi se nasmesis, sva utrnem, probada sa svih strana :)  

 

prosto neodoljiv

 

Link to comment
12 hours ago, ObiW said:

Eto, tolko te je zaneo moj osmeh da si zaboravila da nam kazes ko nam je predsednik. 

 

nisam, nego te stedim. previse si uzbudjen, ne bih da ti pozli ;)

Link to comment
On 02/04/2018 at 6:31 PM, ObiW said:

mustange, legalci rade isti taj posao ali losije i za vise para i treba im vise vremena da ga obave.

 

ja sam 2 puta iznajmljivao legalce za seljenje. jednom su dosli 5 sati kasnije od dogovorenog vremena, drugi put su mi maznuli video rekorder. kada sam uzimao ilegalce, sve su uradili kako treba za manje para i vremena. naprosto, "mogu to i legalci isto tako al za malo vise para" je netacan iskaz. ne mogu, i nece. legalce uzimam samo kad mi je bitno da imaju osiguranje za posao koji treba urade, tipa treba da se iseku grane na drvetu. 

 

ja ne znam sta znaci rec "posteno" u ovom kontekstu. postoji tarifa koja se placa, sto je refleksija ekonomije u gradu/drzavi. zato mi je tesko da poverujem o ovo sto pises jer je CA bogatija (i skuplja za zivot) nego TX.

 

 

 

Interesentan post, neki bi te odma proglasili rasistom da je samo malo drugacije napisan. Ovako odgovara.

 

Interesantno je i ovo da nelegalni imigranti bolje rade za jeftinije pare. Rezultat, plate srednje klase stagniraju vec godinama (decenijama) i n'a kraju dominés Trump-a.  

Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

plus ne placaju porez 

 

To nije tacno. Oko 13 milijardi dolara se slije kroz poreze ilegalnih imigranata svake godine. Ako vec trazimo ko ne plasca porez onda je to Tramp.

Link to comment

Koji porez? 

Na dodatnu vrijednost ili porez na platu? 

 

I da li placaju isti porez (istu kolicinu u proncentima) kao i ovi sto su legalno prijavljeni?

Edited by borris_
Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

 

Interesentan post, neki bi te odma proglasili rasistom da je samo malo drugacije napisan. Ovako odgovara.

 

Interesantno je i ovo da nelegalni imigranti bolje rade za jeftinije pare. Rezultat, plate srednje klase stagniraju vec godinama (decenijama) i n'a kraju dominés Trump-a.  

E americki narode, pazi vamo. Srednju klasu nije sjebalo to sto je prozivodnja otisla u Kinu a IT support u Indiju, nije je sjebalo ni to sto indijske IT konsalting kompanije uvoze na H1B vizu Indijce da rade u Americi za duplo manje para nego Amerikanci, nije je sjebalo ni to sto sindilkati prepolovljeni pa se auta u Alabami sklapaju za vise nego duplo manje po satu nego u Detroitu, nije je sjebalo ni to sto male firme ne mogu da placaju zdravstveno osiguranje za zaposlene jer je postalo preskupo, nije je sjebalo ni to sto su velike firme nekad imale za cilj da imaju zadovoljne sluzbenike koji ceo radni vek provedu u firmi, a sada imaju za cilj da skresu troskove, povecaju profit i obezbede rast akcija, nije je sjebalo ni to sto su posledicno skresane i beneficije koje su nekad postojale kao sto je zagarantovana penzija firme, srednju klasu je sjebalo to sto mustang i i ObiW imaju ilegalce koji cisti kucu za $20 dolara na sat umesto $30. To je problem.

Link to comment
49 minutes ago, borris_ said:

Koji porez? 

Na dodatnu vrijednost ili porez na platu? 

 

I da li placaju isti porez (istu kolicinu u proncentima) kao i ovi sto su legalno prijavljeni?

 

Oko polovine od svih ilegalnih imigranata placa porez na dohodak. Za uzvrat ne mogu da koriste benefite poput medicarea. Mnogi se nadaju da ce im to olaksati put do drzavljanstva sto je istirijski bio slucaj (Obamina DACA je imala istoriju placanja poreza kao uslov).

Link to comment

@ObiW ajd sto ne razumes sta pisem, meni niko ne cisti kucu vec znam el savador gang cija je to rata i kije preproucujem prijateljima kada im treba (uglavnom za airbnb i neke sto zive po brdima)...

 

 

srednju kladu je ponajvise sjebalo sto se inflacija i prihodi su u konstantnom raskoraku i sto je najvece kompanije it i finansijskog sektora ne placaju poreze u usa vec se baskare po raznim poreskim rajevima a samim tim cela drzava propada. da ne pricam o pojedincima CEO’s, CFO’s cije multimilionske plate i bonusi na celu sa bill gejtsom ne snose pravedne poreske obaveze kao i srednja klasa. 

 

 nekada su americki proizvodi i usluge bili pravi kvalitet. ja se licno borim da budem svesni potrosac i kupujem domace ali cak i kinezi pocese da siju ko italijani. a roba x5 jeftinija

 

sto se ilegalaca tice, ko nije bio na granici sa meksikom ne zna da je nemoguce zaustaviti buduci priliv nema te ograde kada se grade tuneli sa obe strane gde su usa i meksicka kuca udaljenejjedna od deuge 100m. 

 

da se ja pitam legalizovala bih sve koji nisu pocinjli ni jedno krivicno delo i koji su redovno placali porez od trenutka ulaska u zemlju. spremna sam da placam vise za kutiju jagoda ako znam da je taj sto bere na minimum wage najmanje i da placa takse. 

 

pa da vidimo onda kako ce ekonomija da ide. ovako se samo ovajde ilegalci i 1%. jebe se svima njima za srednju klasu. 

 

u kaliforniji ilegalci imaju besplatno skolovanje i programe za besplatno zdravstvo. imaju i vozacke dozvole. uskoro ce ako vec nije pola cal da bude latino. nemam problem sa tim ali imam kada vidim koliko meni otkidaju na taksu i koliko moram da placam rentu i zdravstveno. o rentaman necu da pricam...od 2012 digla se za $700. 

 

i moj lifestyle ima granicu dokle mogu da se sirim...stejt me tera da muljam kako bih bila na dobitku...pa jebem ti to onda

 

@Eraserhead molim te daj link legitiman koji potvrdjuje tvoju izjavu da pola njih placa porez. my ass placaju! 

 

daca drugarica radi za $20 kesh (kod nekog advokata) i ne prijavljuje porez. daca kids moraju da ispunjavanju uslove tipa da idu u skolu i nisu osudjivani tipa felony ili nekoliko manjih prestupa. sta treba dete od 13 godina da placa porez?!?!!!!!!

 

 

ma bre ti siris dezinformacije ili nas namerno zajebavas!

 

https://www.uscis.gov/archive/frequently-asked-questions

 

 

trazim ban za eraserheada...fake news ili rasista prema legalcima;)

Edited by mustang
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

 

@Eraserhead molim te daj link legitiman koji potvrdjuje tvoju izjavu da pola njih placa porez. my ass placaju! 

 

daca drugarica radi za $20 kesh (kod nekog advokata) i ne prijavljuje porez. daca kids moraju da ispunjavanju uslove tipa da idu u skolu i nisu osudjivani tipa felony ili nekoliko manjih prestupa. sta treba dete od 13 godina da placa porez?!?!!!!!!

 

 

ma bre ti siris dezinformacije ili nas namerno zajebavas!

 

https://www.uscis.gov/archive/frequently-asked-questions

 

 

trazim ban za eraserheada...fake news ili rasista prema legalcima;)

 

Nije bilo na Breitbartu tako da nemam izvor koji bi ti bio prihvatljiv. DACA nisu samo deca DACA su i odrasli koji su dovedeni ovde kao deca.

Link to comment
3 hours ago, mustang said:

@ObiW ajd sto ne razumes sta pisem, meni niko ne cisti kucu vec znam el savador gang cija je to rata i kije preproucujem prijateljima kada im treba (uglavnom za airbnb i neke sto zive po brdima)...

 

Ma razumeo sam, nego sam hteo da vidim dal' obracas paznju na mene. :)

 

3 hours ago, mustang said:

 

srednju kladu je ponajvise sjebalo sto se inflacija i prihodi su u konstantnom raskoraku i sto je najvece kompanije it i finansijskog sektora ne placaju poreze u usa vec se baskare po raznim poreskim rajevima a samim tim cela drzava propada.

 

To sto kompanije ne placaju poreze ne utice na primanja srednje klase, vec na budzet drzave kao sto si i napisala. Ali zasto to uopste pominjes kao uzrok ekonomskog pada srednje klase?

 

Inflacija i prihodi u raskoraku? Pa za to nije odgovorna drzava, vec kompanije a razlog je bas taj koji sam naveo: jedini njihov cilj od 1980 pa na ovamo je kako stoje na Wall Streetu. I onda imas ono sto je bilo devedesetih: kompanija stara 10 godina od 5 hiljada ljudi koja ima gubitke al' u ocima Wall Streeta ima potencijal, kupuje kompaniju staru 100 godina koja ima 50 hiljada i posluje pozitivno, al' nije dovoljno sexy u ocima Wall Streeta. I onda ta kombinovana kompanija zamalo ode u bankrot 2 godine posle akvizicije. I tako kompanije nauce da je bolje biti sexy u ocima Wall Sreeta nego solidan prema zaposlenima, pa onda krene kresi troskove, otpustaj ljude, ne podizi im plate, ne daj im penzije na osnovu broja godina u firmi, i onda akcije krenu da rastu. 

 

 

 

3 hours ago, mustang said:

@ObiW  CEO’s, CFO’s cije multimilionske plate i bonusi na celu sa bill gejtsom ne snose pravedne poreske obaveze kao i srednja klasa. 

 

Pa Tramp je bas objasnjavao za vreme kampanje da je to problem, a onda je - gle cuda - veoma rado potpisao reformu poreskog sistema od koje su najvise profitirali bas CEO, CFO i njima slicni. Srednja klasa je dobila taman da moze da plati godisnju clanarinu za Costco. I zato sada imas strajkove nastavnika koji kazu ne treba nam tax cuts, daj nam bre normalnu platu da zivimo ko ljudi. I naravno da su u pravu.

 

3 hours ago, mustang said:

@ObiW 

 

 nekada su americki proizvodi i usluge bili pravi kvalitet. ja se licno borim da budem svesni potrosac i kupujem domace ali cak i kinezi pocese da siju ko italijani. a roba x5 jeftinija

 

Koji proizvodi su bili kvalitetni i kada je to bilo? Stvarno se ne secam da je nekad americki auto bio prodavaniji od japanskog. Poslednje cega se secam da je valjalo bio IBM laptop, al' je to odavno Lenovo a pitanje je gde se to sklapalo dok je bio IBM laptop. Od odece i obuce jedino ciljano kupujem Rockport sto je americki brand, ali ne znam gde se to pravi? 

 

Sto se usluga tice, pre jedno desetak godina je bio pravi haos kada su sve podrske korisnika autsorsovali u call centre u Indiji pa ih em ne razumes em ne znaju, duplo golo. Srecom su to batalili, pa sad makar u radno vreme i predvece mogu da pricam sa Amerikancem, i to je uglavnom isti nivo usluge kao sto je bilo devedesetih.  

Edited by ObiW
Link to comment
1 hour ago, Eraserhead said:

 

Nije bilo na Breitbartu tako da nemam izvor koji bi ti bio prihvatljiv. DACA nisu samo deca DACA su i odrasli koji su dovedeni ovde kao deca.

a sad sto se tice daca i taksi....procitaj link koji sam ti ostavila od imigracije ...kaze ...ako te odobre za dacu imas pravo da trazis radnu dozvolu.  kada dobijes radnu dozvolu (ceka se i po nekoliko godina) u obavezi si da prijavljujes takse koje dobijes na kraju godine. 

 

sto znaci ...ili radis na crno, u kesu pa ne dobijas 1099 ili w9, ili dobijes na kraju od firme za koju radis. tada je pozeljno da prijavis te takse inace gubis daca status

 

 

pametni dačani ce da rade pola na taksu a pola u kesu.  dovoljno da prijave takse a ne plate nista. nisam sigurna da li su odboreni za bilo kakav state i federal refund

Edited by mustang
Link to comment
×
×
  • Create New...