Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

2 hours ago, adam said:

nemojte hilari i rat, rasplakaste me. taman sam zaboravio kako je jedva pretekla na sarajevskom aerodromu kad je trcala u cikcak pod kisom snajperskih metaka :cry:

 

tuzla

 

4 hours ago, teacher said:

 

hillary je već izvoštila ceo jemen i malo iraka, jedva da je došla do 100k ubijenih civila

 

manje više ovo dvoje ali za libiju.... a i za siriju bi bilo isto

Link to comment

To prebrojavanje (potencijalnih) leševa vam je izrazito irelevantno. Naravno da će mašina za mlevenje mesa da melje meso ma ko joj sedeo za volanom, ali bitna je razlika da li si za tog šofera glasao pa sad moraš da (se praviš da) podržavaš, ili nisi pa dozvoljavaš sebi da izraziš protest.

 

Link to comment
32 minutes ago, Weenie Pooh said:

To prebrojavanje (potencijalnih) leševa vam je izrazito irelevantno. Naravno da će mašina za mlevenje mesa da melje meso ma ko joj sedeo za volanom, ali bitna je razlika da li si za tog šofera glasao pa sad moraš da (se praviš da) podržavaš, ili nisi pa dozvoljavaš sebi da izraziš protest.

 

 

fino rečeno.

Link to comment
47 minutes ago, Weenie Pooh said:

To prebrojavanje (potencijalnih) leševa vam je izrazito irelevantno. Naravno da će mašina za mlevenje mesa da melje meso ma ko joj sedeo za volanom, ali bitna je razlika da li si za tog šofera glasao pa sad moraš da (se praviš da) podržavaš, ili nisi pa dozvoljavaš sebi da izraziš protest.

 

 

Skoz isto da li je bilo invazije Iraka (Bush) ili nije bilo nijedne invazije (Obama)

Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

Jebiga, voli čovek da premerava ko je manje klao, pa to ti je.

 

thanks-dronebama-dips-freedom-fries-into

 

 

Lose ali i dalje 0 invazija. Znaci nije bas sve to isto.

 

 

EDIT:

 

Bush: 2 rata (1 opravdan)

Putin: 3 rata (1 kao opravdan)

 

:fantom:

 

Edited by Eraserhead
Link to comment
3 hours ago, Budja said:

Samo za Eraserove oci.

 

 

Image may contain: 2 people, people smiling, text

 

Obozavam te FB postere za poluretardirane. Sledece je nesto o vakcinama i autizmu?

 

Hi I am Julian Assange a self-serving egocentric piece of shit who helps every dictator and autocrat in any way I can while claiming that I work for a greater good and media calls me a criminal (which I am)

Hi I am Mark Zuckerberg a self-serving egocentric piece of shit who would do anything to help himself and media calls me man of the year (just like they did Hitler in 1938 so it really doesn't tell you much)

Edited by Eraserhead
Link to comment
12 hours ago, Eraserhead said:

Lose ali i dalje 0 invazija. Znaci nije bas sve to isto.

 

Ni ne kažem da je isto. Ključna razlika je da si ti glasao protiv jednog od njih pa možeš hrabro da osuđuješ njegovo ubijanje civila. Drugi je uredno nastavio da ubija civile, ali si ti glasao za njega pa stoga opravdano, šta ćeš, mora se, tuc-muc, nisu svi isti.... Treći takođe nastavlja da ubija civile, ali si ovog puta opet glasao protiv njega i jedva dočekao da njegovo ubijanje natrljaš na nos neglasačima babe.

 

Boli te uvo da prepoznaš kontinuitet, bitna je nijansirana mass murder patkometrija. Kad drugo pleme ukrade krave to je zločin, kad moje pleme ukrade to je humanizam i realpolitik.

 

 

Link to comment
36 minutes ago, Weenie Pooh said:

Kad drugo pleme ukrade krave to je zločin, kad moje pleme ukrade to je humanizam i realpolitik.

 

U Crnoj Gori se krađa ovaca drugom plemenu eufemistički zvala "udar na ovce".

 

Evo Erase može da potvrdi ako je to tačno.

 

Edited by slow
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ni ne kažem da je isto. Ključna razlika je da si ti glasao protiv jednog od njih pa možeš hrabro da osuđuješ njegovo ubijanje civila. Drugi je uredno nastavio da ubija civile, ali si ti glasao za njega pa stoga opravdano, šta ćeš, mora se, tuc-muc, nisu svi isti.... Treći takođe nastavlja da ubija civile, ali si ovog puta opet glasao protiv njega i jedva dočekao da njegovo ubijanje natrljaš na nos neglasačima babe.

 

Boli te uvo da prepoznaš kontinuitet, bitna je nijansirana mass murder patkometrija. Kad drugo pleme ukrade krave to je zločin, kad moje pleme ukrade to je humanizam i realpolitik.

 

 

 

Primenimo ovaj nijansirani relativizam na zaracene strane pred 2. Svetski rat (imperialisti vs fasisti vs komunisti, ima i i tu kontinuiteta), Spanski gradjanski rat, recimo na izbore u Nemackoj 1933. ili izmedju Februarske i Oktobarske revolucije u Rusiji.

Imao je Staljin dobar opis toga - korisni idioti (cesto idealisti, levicari, itd.), koji po pravilu prvi nastradaju kad vise nisu potrebni.

Uostalom, sve je to ok dok svako za sebe placa cenu svoje politicke gluposti. Nazalost, ne biva uvek tako. 

Edited by Anduril
Link to comment

Što pjesnik pokušava da kaže? Mnogo si hermetičan (što možda i nije loše, kad se uzmu u obzir nus-pojave tvog misaonog procesa)...

Link to comment
×
×
  • Create New...