Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

1 hour ago, ObiW said:

E jebi ga, ti si pricala kao da si ti to licno videla, a ja sam duze od tebe u Americi i to sto ti pricas nisam video.

 

pa od licnog na primer levis, kitchenaids mikseri, viking sporet, razni alati i masinerija, chevrolet, kvalitetna odeca, bobcat cizme...

 

moj prvi auto u usa je bio penzionisan pandurski chevy caprice...ladja 

 

nista se nije kvarilo

 

 

a kupim u cg neki bosch usisivac, ostane mi drska u ruci odnjednog zamaha. bez americke duck tape nema usisavanja

 

a da ne pricam u doba kad je moja keva isla za usa sa pan am pa sta mi je sve donosila...

Edited by mustang
Link to comment
12 hours ago, mustang said:

a sad sto se tice daca i taksi....procitaj link koji sam ti ostavila od imigracije ...kaze ...ako te odobre za dacu imas pravo da trazis radnu dozvolu.  kada dobijes radnu dozvolu (ceka se i po nekoliko godina) u obavezi si da prijavljujes takse koje dobijes na kraju godine. 

 

sto znaci ...ili radis na crno, u kesu pa ne dobijas 1099 ili w9, ili dobijes na kraju od firme za koju radis. tada je pozeljno da prijavis te takse inace gubis daca status

 

 

pametni dačani ce da rade pola na taksu a pola u kesu.  dovoljno da prijave takse a ne plate nista. nisam sigurna da li su odboreni za bilo kakav state i federal refund

 

Super. Ja ti kazem da neki ilegalci fajluju takse pa ti sad mozes da proguglas i vidis a i ne moras.

Link to comment
34 minutes ago, Eraserhead said:

 

Super. Ja ti kazem da neki ilegalci fajluju takse pa ti sad mozes da proguglas i vidis a i ne moras.

naravno da fajluje neki procenat ali ne za 13milijardi dolara godisnje kao sto si pokusao da nam uvalis

Link to comment
16 hours ago, mustang said:

 

pa od licnog na primer levis, kitchenaids mikseri, viking sporet, razni alati i masinerija, chevrolet, kvalitetna odeca, bobcat cizme...

 

moj prvi auto u usa je bio penzionisan pandurski chevy caprice...ladja 

 

Moj prvi auto je bio polovni chevy spectrum. Stojadin je za ono bio majka mara. Posle dva meseca, na parkingu na 2500 metara nadmorske visine nije hteo da upali. AAA me je kostao boga i oca da ga dovucem odozgo u civilizaciju. Opravio, pa je posle nekoliko meseci otisao u vecna lovista kada je motor dobio srcani udar i umro na autoputu, srecom na samom prilazu gradu. Od tada samo Japanci, i to funkcionise savrseno. 

 

Btw cak ni u to doba se americka kola nisu dobro prodavala, osim Forda.  Pickup truckovi su nesto drugo, to skoro iskljucivo samo Amerikanci prave jer ni Japan ni Evropa nemaju motivaciju da to razvijaju. Izuzetak je Isuzu. 

Link to comment

ja s tobom ne bih sela u kola cak i sa mojim zlatnim aaa...moj chevy caprice je bio tenk na drumu a pri tom nisu izvadili neki accelerator pa je ubrzavao kao metak. plus sam svuda prolazila, dobri stari cikago...panduri su mislili da sam i ja pandur pa me svuda propustali i nikad me nisu zaustavljali. samo se pozdravimo klimnuci glavama :)

 

druzis li se ti sa starijim amerima? pitaj ih kako je bilo. 

 

jedno pitanjce...kad ti sve ovde vec smeta, zasto ne odes odavde??kratak je ovaj zivot, treba ga iskoristiti

Link to comment
31 minutes ago, mustang said:

 

druzis li se ti sa starijim amerima? pitaj ih kako je bilo. 

 

Za tebe sam ja stariji Amer. I po godinama, i po stazu u Americi. :)

31 minutes ago, mustang said:

 

jedno pitanjce...kad ti sve ovde vec smeta, zasto ne odes odavde??kratak je ovaj zivot, treba ga iskoristiti

Pa ko ce da te koriguje kad pricas o Americi kakva je sada™ a kakva je bila nekad™ ako odem odavde pa izgubim uvid sta se stvarno desava? 

Link to comment
4 hours ago, ObiW said:

Za tebe sam ja stariji Amer. I po godinama, i po stazu u Americi. :)

Pa ko ce da te koriguje kad pricas o Americi kakva je sada™ a kakva je bila nekad™ ako odem odavde pa izgubim uvid sta se stvarno desava? 

stvarno...kako ces bez devojke:D

 

ti, my dear coamerican, sve znas najbolje. ko pravi srbin :)

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

stvarno...kako ces bez devojke:D

 

ti, my dear coamerican, sve znas najbolje. ko pravi srbin :)

Kako ono kazu Srbi... dete, slusaj i postuj starije. :tongue:

 

Link to comment
13 hours ago, mustang said:

moj chevy caprice je bio tenk na drumu a pri tom nisu izvadili neki accelerator pa je ubrzavao kao metak.

 

To kao neki poseban sklop ne postoji, to su ti prodali zvaku. Najverovatnije je imao drugaciji mjenjac ili posebno podesen sistem ubrizgavanja goriva (ili oboje).

13 hours ago, mustang said:

dobri stari cikago

+1000  - --> iz Cikaga moji, znas ti dobro koji :-)

 

Ali to na stranu, ironicno je da koristis Chevy kao nekakav benchmark za dugotrajnost ili kvalitetu, kad je bas upravo GM izmislio i u praksu uveo koncept zvani planned obsolescence. A auti nikad u istoriji auto-industrije nisu bili kvalitetniji nego sad, pogotovo kad se uzme u obzir kompleksnost danasnjih auta. To sto planski nije napravljen da traje 20 godina, to je druga stvar i tesko da ima veze sa politickim sistemom.

 

Link to comment
4 hours ago, Peter Fan said:

 

To kao neki poseban sklop ne postoji, to su ti prodali zvaku. Najverovatnije je imao drugaciji mjenjac ili posebno podesen sistem ubrizgavanja goriva (ili oboje).

+1000  - --> iz Cikaga moji, znas ti dobro koji :-)

 

Ali to na stranu, ironicno je da koristis Chevy kao nekakav benchmark za dugotrajnost ili kvalitetu, kad je bas upravo GM izmislio i u praksu uveo koncept zvani planned obsolescence. A auti nikad u istoriji auto-industrije nisu bili kvalitetniji nego sad, pogotovo kad se uzme u obzir kompleksnost danasnjih auta. To sto planski nije napravljen da traje 20 godina, to je druga stvar i tesko da ima veze sa politickim sistemom.

 

 

nisi citao prethodni post, gde kazem da je kupljen od pandura. zato sam spomenula taj accelerator. sta god je GM uveo ovaj auto je preziveo. 

posle sam imala vw jetta kakav piss of shit od prvog dana. raspad sistema.  kada sam ga prodala malom coveku, pola sata mi trebalo da mu pokazem cake kako se koristi: od otvaranja vrata do paljenja. 

Link to comment
19 hours ago, papapavle said:

Jel to jos grdje od "peace of shit"?

Sad sam tek zbunjen - je'l mu ovo dođe neka američka (i.e. mnogo gora) varijanta "piece of shit"?

 

SaE

Link to comment
×
×
  • Create New...