Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

18 hours ago, Eraserhead said:
Toliko o tome.

 

To je zato što policija i sudstvo dobro rade svoj posao:

 

g9a28xbek-l.jpg

 

A i u nepotpunoj statistici vidimo još jednu metodu za sprečavanje crime ratea. 

killings-by-police-all-1995-2015.png?wid

 

 

 

Link to comment
23 hours ago, ObiW said:

Daj Budjo, prestani da trolujes. Nemoguce je da 1 profesor univerziteta tolko ne konta elementarnu logiku.

 

Grafikon koji si ti postavio koji pokazuje povecanje proizvodnje oruzja i smanjenje zlocina nije argument za "Obama povecao proizvodnju oruzja, ima manje kriminala" kao sto si ti naveo, nego  negiranje tvrdnje "sto ima vise oruzja, ima vise kriminala". To nije isto. Argument protiv ove drugog nije istovremeno i argument za ovo prvo.  Da bih oborio tvoju tvrdnju dovoljno je samo da pokazem podatak koji dovodi tvrdnju u pitanje, ne moram da sam dajem svoju tezu zasto se to dogadja.

 

Covek je rekao "as America's immigrant population has mounted, crime has plummeted". Nigde nije rekao "sto imamo vise imigranata, to smo bezbedniji". On je grafik naveo samo kao kontraargument Trampovoj tezi da su vecina ilegalnih imigranta kriminalci, nije tvrdio da smo bezbedniji sto ih vise ima ili da cemo kriminal iskoreniti kada svi budemo ilegalni imigranti. To nisu iste stvari, aman. 

  

 

Ovaj, danas si malo kratkotalasan.

Cak sam i link okacio, ali ne vredi.

 

Ideja je da su obe tvrdnje potpuno bezvredne jer su posledica slucajnih korelacija.

Negativna korelacija koju je lik iz HRW pokazao da bi osporio Trampovu tvrdnju je jednako validna kao i korelacija koju sam ja postavio da je Obama povecao prozivodnju oruzja i zastitio Amerikance. Niti odbacuje, niti potvrdjuje tezu Trampa, jer jednostavno ne predstavlja nikakav dokaz.

 

Postavljanje ovakvih kvazi-argumenata  samo daje municiju debilima jer je svako u stanju da izbunari takve vrste korelacija, pa onda nemojte da se bunite kad Foz krene da lupeta po grafikonima i chartovima.

 

 

Prag za dokaz Tramparine tvrdnje jeste visi nego prag za odbacivanje, to je jasno, i teret je na Trampu da tvrdnju dokaze.

Link to comment
20 minutes ago, Budja said:

...i teret je na Trampu da tvrdnju dokaze.

Njemu je na teret jedino da pravi promaju kad otvori usta ili digitalnu promaju kad tvituje...

Link to comment
37 minutes ago, Budja said:

Prag za dokaz Tramparine tvrdnje jeste visi nego prag za odbacivanje, to je jasno, i teret je na Trampu da tvrdnju dokaze.

 

Upravo zato je dovoljno da se demonstrira da zločin decenijama unazad opada kako bi se osporila tvrdnja da zločin raste zbog sve većeg broja imigranata.

 

Nema potrebe da se dokazuje da zločin opada zbog sve većeg broja imigranata, niti je to iko pokušao. A ti upravo to kritikuješ.

Link to comment
22 hours ago, Eraserhead said:

PitaO bih te kako je ovo se povezano sa onim sto sam ja okacio ali Pretpostavljam da ce biti neki logicki ringispil

Pa tako što su klimatske promjene u Siriji prouzrokovale, a ne nije to tema... Stvar je u tome što nema više labavo u Americi, brzo te zatvore na duže vremena, a mogu te i upucati pa tek onda da te pitaju. Više se ne isplati biti van zakona, a nema više ni onih staaarih lopuža poput Italijana.

 

Evo vidimo: skočila zatvorska populacija, te se smanjio broj kaznenih dijela, što znači sigurnije ulice. Mada mislim da je tehnologija tu  odradila dio posla. Ko još danas može ukrasti auto ili obiti kuću sa odvijačem?

incarceration_vs._crime.0.png

 

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Upravo zato je dovoljno da se demonstrira da zločin decenijama unazad opada kako bi se osporila tvrdnja da zločin raste zbog sve većeg broja imigranata.

 

Nema potrebe da se dokazuje da zločin opada zbog sve većeg broja imigranata, niti je to iko pokušao. A ti upravo to kritikuješ.

 

S tim sto to nije Tramparina tvrdnja.

 

Tramparina tvrdnja je da ilegalni imigranti donose zlocin a to nema veze sa korelacijom pokazanom na grafiku jer:

1. UKUPNI rast imigracije

2. UKUPNI zlocin

 

Grafik korelacije koji bi imao veze je:

1. rast ILEGALNE imigracije

2. trend zlocina ILEGALNE imigracije

 

 

Primetices da je prva korelacija toliko siroka da je jednako validna kao i moguc atvrdnja NRAovaca da je povecana proizvodnja oruzja smanjila procenat nasilnih zlocina.

Link to comment

Ja ne znam kad si ti čuo da Trump kaže da su legalni imigranti fine & upstanding folks, dok su za (fiktivni) porast kriminala odgovorni isključivo ilegalci? On drnda protiv ilegalaca jer samo za njih ima zakonske osnove, ali prilično je jasno da su mu sumnjivi svi ljudi neodgovarajućeg etniciteta. Recimo, tokom kampanje imali smo onaj biser kad je lupio kako ne bi smeo njemu da sudi izvesni sudija Lopes Martinez Gonzales Whatever jer će biti pristrasan zbog Trampovog dobro poznatog stava o Meksikancima; kad su mu istakli da je dotični sudija američki građanin, bio je u fazonu whatever, svi su oni isti.

 

Rast ilegalne imigracije nemoguće je precizno izmeriti, mogu da postoje samo neke odokativne procene. Trend zločina ilegalne imigracije takođe je besmislica, jer je ilegalna imigracija sama po sebi krivično delo pa bi grafik počinjao i završavao se na 100%.

 

Dakle, na Trampovu debilnu tvrdnju da je za (fiktivni) porast kriminala odgovorna (ilegalna) imigracija, sasvim je validno istaći da crime rate ne raste nego opada. Pritom pokažeš i da je istovremeno imigranata sve više, čisto da bi ukazao da Tramp nema korelaciju na koju bi se oslonio, a kamoli kauzaciju.

 

Jebote, teraš me da branim Eraserov post :isuse:

Link to comment

there goes DACA deal :(

 

jadna ta deca koliko ih vise svaka administracija vuce za nos. regan jedini bio covek. ovi ostali su robovlasnici. ovi fasisti neoliberali po kaliforniji, shatro su za ilegalce ali im ne pada na pamet da placaju cistacice i bastovane vise od 10-12$/h

 

i bejbisiteri...a da ne pricam o beracima na farmama, tek su ti najebali. kakvo licemerje....odvratno, odvratno, odvratno

Link to comment
On 3/31/2018 at 1:37 PM, mackenzie said:

 

To je zato što policija i sudstvo dobro rade svoj posao:

 

g9a28xbek-l.jpg

 

 

1980, pocetak war on drugs. 

4 hours ago, Budja said:

 

 

Postavljanje ovakvih kvazi-argumenata  samo daje municiju debilima .

Kvazi arugment je ono sto si ti rekao, ne ono sto je Eraser okacio, jer covek prostim grafikonom pobija tvrdnju da su ilegalci uglavnom kriminalci. Da jesu, porast ukupnog broja iledalaca tokom tog vremenskog perioda bi doneo porast kriminala, ali to se nije dogodilo. Njih je 1990 ih je bilo 3,5 miliona, 2007 (pocetak recesije) 12,2 a sada nesto preko 11 miliona (link). 

 

To i dalje ne govori nista o tome zasto je kriminal pao, ali zaista dokazuje da velika vecina ilegalnih emigranta nisu kriminalci. 

Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ja ne znam kad si ti čuo da Trump kaže da su legalni imigranti fine & upstanding folks, dok su za (fiktivni) porast kriminala odgovorni isključivo ilegalci? On drnda protiv ilegalaca jer samo za njih ima zakonske osnove, ali prilično je jasno da su mu sumnjivi svi ljudi neodgovarajućeg etniciteta. Recimo, tokom kampanje imali smo onaj biser kad je lupio kako ne bi smeo njemu da sudi izvesni sudija Lopes Martinez Gonzales Whatever jer će biti pristrasan zbog Trampovog dobro poznatog stava o Meksikancima; kad su mu istakli da je dotični sudija američki građanin, bio je u fazonu whatever, svi su oni isti.

 

Rast ilegalne imigracije nemoguće je precizno izmeriti, mogu da postoje samo neke odokativne procene. Trend zločina ilegalne imigracije takođe je besmislica, jer je ilegalna imigracija sama po sebi krivično delo pa bi grafik počinjao i završavao se na 100%.

 

Dakle, na Trampovu debilnu tvrdnju da je za (fiktivni) porast kriminala odgovorna (ilegalna) imigracija, sasvim je validno istaći da crime rate ne raste nego opada. Pritom pokažeš i da je istovremeno imigranata sve više, čisto da bi ukazao da Tramp nema korelaciju na koju bi se oslonio, a kamoli kauzaciju.

 

Jebote, teraš me da branim Eraserov post :isuse:

 

Dakle, driblas oko svoje ose na sredini terena.

 

Prvo, to sto Tramp ne kaze da su legal immigrants fine ne znaci ni da kaze ni da nisu fine. Prosirujes tezu bez argumenata.

Drugo, i odokativne procene su bolje, a i ima ih, od uzimanja potpuno neprecizne brojke UKUPNIH imigranata kao proxy za ilegalne imigrante.

Trece, nije rec o krivicnom delu vec o nasilnom krivicnom delu, dakle rad i voznja bez dozvole nisu u onj drugoj opadajucoj krivulji.

 

 

I, dakle, Forbes je u pravu?

https://www.forbes.com/sites/larrybell/2013/05/14/disarming-realities-as-gun-sales-soar-gun-crimes-plummet/#689b7683f7c7

 

Quote

Disarming Realities: As Gun Sales Soar, Gun Crimes Plummet

 

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

1980, pocetak war on drugs. 

Kvazi arugment je ono sto si ti rekao, ne ono sto je Eraser okacio, jer covek prostim grafikonom pobija tvrdnju da su ilegalci uglavnom kriminalci. Da jesu, porast ukupnog broja iledalaca tokom tog vremenskog perioda bi doneo porast kriminala, ali to se nije dogodilo. Njih je 1990 ih je bilo 3,5 miliona, 2007 (pocetak recesije) 12,2 a sada nesto preko 11 miliona (link). 

 

To i dalje ne govori nista o tome zasto je kriminal pao, ali zaista dokazuje da velika vecina ilegalnih emigranta nisu kriminalci. 

 

 

Ovaj, hoces reci da samo ilegalci vrse kriminal pa da krivulja UKUPNOG procenta kriminala govori nesto o kriminalu ulsed povecanog broja imigranata.

 

Ono, starosedeoci, Afro Amerikanci i ostali ne bave se kriminalom, pa je moguce porediti babe i zabe.

 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, mustang said:

 

jadna ta deca koliko ih vise svaka administracija vuce za nos. regan jedini bio covek. ovi ostali su robovlasnici. ovi fasisti neoliberali po kaliforniji, shatro su za ilegalce ali im ne pada na pamet da placaju cistacice i bastovane vise od 10-12$/h

 

Je li mustang, jesi probala ti nadjes cistacicu da ti cisti kucu za $10 po satu? 

 

Javi se kad nadjes, nemoj napamet da pricas. Ako hoces da nadjes nekog ko zna da radi i nece da ti ukrade nista iz kuce, racunaj da ga neces naci ispod $20-$25 po satu... i to u Teksasu gde je sve jeftinije.  Isto vazi i za bastovane, samo sto $20 nije "po satu", nego dok ne ošiša travu, za šta mu treba 20 minuta. 

Link to comment

imam gang iz el salvador. njih 3, 4 sata $120

 

 

 

prosek nanny za 3 dece je $15/h sta lupas bre

 

vi ste mnogo dobri onda. sto svi ne odu u teksas?!

 

ovde rade od 10-15$ najvise. sve preko vec mogu legalce na 1099. 

 

i ja sam genije pricala za full time zaposlene bastovane, pomocnike, nannies. 6-8 sati dnevno. 

 

i ne cackaj me samo da bi se svadjao...

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

 

Ne, Forbes nije u pravu, ali jedini koji ovde dribla u mestu si ti. 

 

Poslednji put: Tramp tvrdi da stopa kriminala raste paralelno sa porastom imigracije, i iz toga izvlači neke svoje zaključke. Savršeno je nebitno da li misli na legalnu ili ilegalnu imigraciju, da li zna razliku između korelacije i kauzacije - ništa od toga nije bitno. Dovoljno je istaći da stopa kriminala u stvari opada (paralelno sa porastom imigracije, ali taj deo je takođe nebitan).

 

Negativna korelacija je sasvim dovoljna da ospori pozitivnu (i svaku eventualnu implicitnu kauzaciju). Tramp nema apsolutno nikakve statističke podatke na koje bi mogao da se osloni, koliko god ti cinculirao "čekaj da vidimo, koliko u stvari nasilnih krivičnih dela vrše samo ilegalni imigranti". Kad bude izneo takve podatke, takvi će se osporavati. Za sada iznosi samo debilne "they're sending their worst, they're sending rapists, MS-13, unbelievable, historic levels of crime and violence" tvrdnje, a takve se najlakše osporavaju jednostavno:

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...