Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Dobijam neke push poruke od svog googla na fonu o tome kako Trump ima konekcije sa Rusima. Na fonu mi je drugi google nalog od ovog na kompu, i otvorila sam možda tri i po vesti o Trumpu sa njega još od novembra, tako da sumnjam da je u pitanju moja fon aktivnost. watafa

Link to comment

Ma Vlado, sve OK.

 

BTW, da te upozorim:

Missiles and Rockets nisu bili takozvana strucna stampa.

Oni su ti bili vise nesto kao americka verzija Fronta, Tehnickih novina, taj rad, takozvana popularizacija nauke, itd, itd...

Na sve to i hladnoratovski orijentisani sto ne treba preterano da te brine - treba tek da vidis tadasnje, a bogami i kasnije primerke Авиация и космонавтика, ех-Вестник воздушного флота ili Техника молодёжи - ali podrazumeva oprez i kod citanja i kod citiranja, obaska sto danas ima onako, sentimentalnu vrednost, a najinformativnije su - ne zezam se - reklame.

 

Da ne torlujemo: morao bi pazljivije da citas i pazljivije da odgovaras - ponekad imam utisak da toliko toga imas i zelis da kazes da naprosto ne stizes, onda se sve pomesa i jebiga.

 

Na primer, ti kazes:

A ja nigde nisam napisao da se radi o politickom projektu: insistirao sam na izrazu spirala (naredna) u trci u naoruzanju, ali njen uzlazni zavijutak, uostalom evo pise:

 

Naglasak je na - baciti kasiku  -_-

Itd, itd...

Ti smesas Nike Zeus, Thin Film, Samos, tehnike dopremanja snimaka na zemlju, sovjetske prototipe prototipova, vijetnamski rat, spucane milijarde i na sve to odredistm:

 

E, i da te pitam, ovaj pasus mi je posebno pao u oko, ovaj gde kazes da Apolo nije bio politicki program:

 

 

Jel moguce da u celom sopstvenom pasusu nigde ne vidis politiku?  :o

 

 

Nemoj da mi seckaš post, posle ne mogu da se snađem.  :D

 

Oni su se trudili da budu stručna štampa u jednom vremenu kada je objekat njohovog pisanja tek nastajao kao industrija pa je bilo spektakularnih kikseva i nerealnih očekivanja (Nisu jedini - ja ne mislim da je npr. Karl Sagan ništa manje stručan jer je predlagao da se na površinu Venere bace alge koje bi pretvarale CO2 u kiseonik - nije znao koliko je na tlu vruće). Kada sam pominjao stručnost, mislio sam na pristup tematici i trud da se privole kompetentni ljudi da pišu članke iz svojih oblasti. Dosta ljudi koji su obeležili američku kosmonautiku su redovno objavljivali članke. Ne bih ih trpao u naučnopopularne časopise poput Popular Mechanics-a iz razloga što su od početka bili jasno orijentisani na industriju. 

 

 

 

asrjtB5.jpg

 

5CKhvCP.jpg

 

UkTR0VD.jpg

 

 

 

 

Slažem se oko reklama, ne samo tu (90% reklama je B2B priča tipa jao vidite kakav smo napravili minijaturni optoelektrični cinculator za tu i tu raketu pa ako vam treba nešto slično za vašu pišite nam)već generalno. Još interesantnije su reklame u starim stripovima. 

 

Oni su bacili kašiku odlukom da prave Buran, samo im to još niko nije rekao. :)

 

Poenta je da nisu shvatili, Gorbačov je morao da dolazi na Bajkonur da im lično zabrani da lansiraju orbitalne lasere. Da je umesto njega na čelu SSSR-a bio neko drugi, nastavili bi da prate SAD pa šta košta da košta. To sam hteo da naglasim. I završili bi kao Severna Koreja, daj sve za vojsku, ko jebe narod.

 

Sa razvojem F-1 motora koji je pokretao Saturn V se počelo 1955. godine dok je H-1 motor sa Saturna I derivat V2 motora. Bilo je bar tuce projekata (što državnih, što korporativnih) slanja čoveka na Mesec. Možemo li da se složimo da projekat nije započet iz političkih razloga već da je iskorišten u političke svrhe i takođe napušten kada kratkoročno više nije mogao da daje isti nivo političkih poena(odustajanje od AAP, Apollo Applications Program koji je trebao da Apolo hardver iskoristi u sijsaet drugih namena, od Merkura do Jupitera)? 

Link to comment
×
×
  • Create New...